ایران و اطراف تهران دارای کوه ها و مسیرهای بی نظیری برای کوهنوردی و پیاده روی است.

بهترین کوه های ایران برای کوهنوردی

بهترین کوه های ایران برای کوهنوردی کدامند؟ ایران و اطراف تهران دارای کوه ها و مسیرهای بی نظیری برای کوهنوردی و پیاده روی است. هر فردی با هر سطح آمادگی جسمانی می تواند به کوه های ایران صعود کند. اگر در این زمینه مهارت کافی ندارید، نگران نباشید. برای رسیدن به مهارت کافی می توانید از مسیرهای ساده تر و کم شیب شروع کنید.

مسیرهای کوهنوردی در ایران

مسیرهای کوهنوردی زیادی در ایران وجود دارد که افراد می توانند برنامه یک روزه تا چند روزه برای صعود خود تعیین کنند. با این کار به ارتفاعات و دور از هیاهوی شهر بروید و چند ساعتی را در آرامش سپری کنید.کوه های ایران طبیعت زیبا و منحصر به فرد این کشور را نشان می دهد.

تصویر-بهترین-کوه-های-ایران-برای-کوهنوردی-4446

ایران دارای چهار رشته کوه است، رشته کوه البرز از غربی ترین نقطه سواحل دریای خزر شروع شده و تا شمال خراسان شمالی امتداد دارد. طولانی ترین رشته کوه ایران که کل ناحیه غرب تا جنوب غرب ایران را در بر می گیرد، رشته کوه زاگرس است.

البته باید توجه داشته باشید که در کنار زیبایی کوه، خطرات جدی نیز وجود دارد که برای جلوگیری از این خطرات باید تجهیزات لازم برای کوهنوردی را به همراه داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

بهترین جاذبه های ایران

بهترین پاساژ ها و مراکز خرید ایران

نکات مهم در کوهنوردی

وسیله برای روشن کردن آتش داشته باشید!

همراه داشتن آب آشامیدنی

به هیچ وجه تمام میوه ها و گیاهان وحشی را امتحان نکنید.

به محیط اطراف توجه کنید.

تصویر-بهترین-کوه-های-ایران-برای-کوهنوردی-7685

بهترین مسیرهای کوهنوردی تهران

همانطور که گفته شد، ایران مسیرهای کوهنوردی زیادی نیز دارد. کوه شمال تهران جنوبی ترین رشته کوه البرز است که سمت جنوبی آن از شرق به غرب از دره فرحزاد تا دره دارآباد ادامه دارد. در این مسیر دره های زیادی وجود دارد که برخی شمالی و برخی جنوبی هستند.

همچنین شما می توانید از رستوران های این مکان دیدن کنید برای مشاهده لیست بهترین رستوران های ایران به لینک مربوطه مراجعه کنید.

کوهنوردی در منطقه دربند

دربند در منطقه یک و قدیمی ترین محله تهران، یکی از مقاصد اصلی کوهنوردان قرار دارد. اگر قصد صعود به این مکان را دارید باید بدانید که مسیری پر پیچ و خم در مقابل شما قرار دارد که از میدان دربند شروع می شود.علاوه بر کوهنوردی در دربند می توانید از رستوران های آنجا نیز استفاده کنید. برای مشاهده بهترین رستوران های لاکچری تهران به لینک مربوطه مراجعه کنید ما به شما کمک می کنیم بهترین ها را انتخاب کنید.

کوهنوردی در ولنجک، از دربند تا درکه

ولنجک در نزدیکی زعفرانیه قرار دارد. معمولا افرادی که حرفه ای نیستند، این کوه را برای کوهنوری انتخاب می کنند، زیرا شیب کمی دارد و مسیر پیاده روی برای افراد مبتدی آسان است.

این منطقه با کافه و رستوران و مجاورت با تله کابین توچال یکی از مکان های تفریحی تهران است.

بیشتر بخوانید:

بهترین هتل های جنگلی ایران

بهترین هتل های ایران از نظر معماری

کوه بیستون کرمانشاه

این کوه یکی از چالش برانگیزترین مسیرهای صخره نوردی جهان است.کوه بیستون نه تنها یک مکان کوهنوردی بلکه یک میراث جهانی و یک جاذبه تاریخی است. کتیبه ها و آثار کنده کاری شده توسط داریوش، بزرگترین، معروف ترین و از اولین کتیبه های شناخته شده در ایران ساخته شده است. کوه بیستون از نظر شکل و طرح و موقعیت بسیار قابل اعتماد است و در بسیاری از آثار و اشعار ادبیات حماسی فارسی از آن یاد شده است.

 کردستان بهترین کوه های ایران برای کوهنوردی

استان کردستان منطقه ای منحصر به فرد در رشته کوه زاگرس است. مناظر شگفت انگیز، فرهنگ غنی و زبان کردی این منطقه را به دلیل مناظر خارق العاده اش از ایران متمایز می کند. یکی از کوه های معروف آن کوه شاهو است. رشته کوه شاهو بخشی از رشته کوه زاگرس است.

در آخر باید گفت، ایران مسیر های کوهنوردی بسیاری دارد، این ها تنها تعدادی از بهترین کوه های ایران برای کوهنوردی بودند که ذکر کردیم. اگر می خواهید با بهترین های ایران آشنا شوید همراه ما باشید.

لازم به ذکر است که، کوهنوردی علاوه بر اشتیاق به احتیاط زیادی نیاز دارد زیرا هرگونه بی احتیاطی ممکن است برای شما یا همراهانتان تمام شود. همچنین در کنار فعالیت خود مهارت های لازم مانند نقشه خوانی و کار با قطب نما و جی پی اس که شما را در مسیر راهنمایی می کند، بیاموزید. اگر به کمک نیاز دارید، فراموش نکنید که بدون معطلی با 125 تماس بگیرید.