بهترین مدارس ایران کدامند؟ چه راه هایی وجود دارد تا در انتخاب مدرسه به ما کمک کنند؟

بهترین مدارس ایران

بهترین مدارس ایران کدامند؟ چه راه هایی وجود دارد تا در انتخاب مدرسه به ما کمک کنند؟ نقش مدرسه در آینده افراد بسیار پر رنگ است و می توان گفت یک مدرسه خوب می تواند تاثیر بسیار زیادی در قبولی در کنکور و آینده ای روشن داشته باشد. اگر شما هم به دنبال بهترین مدارس ایران هستید با ما باشید ما در ادامه بهترین های ایران را بررسی می کنیم.

تصویر-بهترین-مدارس-ایران-6733

آیا انتخاب مدرسه مهم است؟

خوب خیلی از افراد اینگونه تصور دارند که همه دبیران در مدارس طبق کتابی مشخص تدریس می کنند. اما اینطور نیست، تمام دانش آموزان یک سوم از زمان خود را در مدرسه طی می کنند. افراد کنکوری تایم بیشتری را در روز در مدارس هستند، در نتیجه کیفیت یک مدرسه در موفقیت و فهم دانش آموز بی تاثیر نیست.

اگر انتخاب بهترین مدرسه برای شما کار سختی است، مشاوران بسیاری هستند که می توانند به شما در زمینه کمک کنند.

اگر به دنبال بهترین جاذبه های ایران هستید حتما از این لینک دیدن کنید.

دسته بندی مدارس ایران

تمام مدارس در سطح کشور به 5 دسته اصلی تقسیم بندی می شوند:

مدرسه شاهد

مدرسه دولتی

مدرسه نمونه دولتی

مدرسه تیز هوشان

مدرسه غیر انتفاعی

البته برای ثبت نام در هر کدام از مدارس لازم است دانش آموز شرایط خاص را داشته باشد.

بهترین مدارس از نظر آموزش و پروش (مقطع دبیرستان)

هر ساله آموزش و پروش برای مقطع دبیرستان بهترین مدارس را با توجه به عملکرد کلی دانش آموزان اعلام می کنند.  همین مورد می تواند به دانش آموزان و یا اولیا در انتخابی درست کمک کند.

توصیه می شود اگر در سال کنکور هستید حتما در انتخاب مدرسه دقت کنید و مدرسه ای که صرفا به محل زندگی شما نزدیک است را انتخاب نکنید.

مدرسه در مقطع دبیرستان لازم است علاوه به آموزش صحیح، شرایط دانش آموز را نیز درک کند.  به طور مثال یک مدرسه خوب باید برنامه ریزی دقیقی برای دانش آموز داشته باشد تا علاوه بر تقویت مهارت های تست زنی و آشنایی با سوالات کنکور دانش آموز یک برنامه صحیح و درست داشته باشد، زیرا در سال کنکور زمان برای دانش آموز نقش کلیدی دارد.

تصویر-بهترین-مدارس-ایران-7576

مدارس رتبه های برتر کنکور

طبق آخرین گزارش ها در کنکور 1400، 30 نفر اول رتبه های برتر کنکور شامل،20 نفر از مدارس سمپاد، 5 نفر از مدارس غیر انتفاعی وسه نفر از مدارس نمونه دولتی و دو نفر از مدارس متفرقه بودند. لازم به ذکر است که مدرسه دولتی در این آمار دیده نمی شود.

به راحتی می توان متوجه شد، که مدارس دولتی در مقطع دبیرستان طبق اصول کنکور تدریس نمی کنند و برنامه ریزی درستی برای دانش آموز در نظر نمی گیرند.

لیست بهترین مدارس ایران

در ادامه تنها تعدادی از مدارس برتر را در سطح کشور بیان می کنیم.

دبیرستان علامه حلی و دبیرستان شهید مدنی در تبریز

دبیرستان شهید اژه ای اصفهان

دبیرستان شهید هاشمی نژاد مشهد و شهید مدنی(شما می توانید برای پیدا کردن بهترین هتل های مشهد از این لینک دیدن کنید.)

مدرسه سلطانی کرج

دبیرستان فرزانگان تهران

دروس تدریس شده در مدارس در سطح دانشگاه، در زمینه هایی مانند زیست شناسی، شیمی، ریاضیات، فیزیک و زبان انگلیسی می باشد. بهترین معلمان برای تدریس در مدارس برتر انتخاب می شوند. مدارس عمدتاً فقط دو گرایش دارند، اما مدارس عادی سه گرایش دارند، ریاضی فیزیک و علوم تجربی و  درس اصلی زیست شناسی.

بهترین مدارس بین المللی در ایران

ایران دارای شش مدرسه است که مجاز به تدریس برنامه‌های کارشناسی بین‌المللی و همچنین مدارسی است که، برنامه‌های درسی فرانسه، آلمان، ژاپن، پاکستان و هند را ارائه می‌ دهند که دو مدرسه اخیر اکنون به کودکان از ملیت‌های مختلف خدمات ارائه می‌ دهند.

مدرسه بزرگ بین المللی مهر تابان در جنوب غرب شیراز که دارای بخش های جداگانه دخترانه و پسرانه می باشد، مجاز به آموزش سه برنامه IB می باشد.

مدرسه بریتانیا در تهران پس از هجوم معترضان به سفارت بریتانیا در سال 2011، پس از اعمال تحریم‌ها بر سر برنامه هسته‌ ای ایران، تعطیل شد. مدارس فرانسه و آلمان که در همان حوزه سفارت مستقر هستند نیز به دنبال این حادثه تعطیل شدند اما از آن زمان بازگشایی شدند.

تحصیلات متوسطه دوم در این مدارس دو سال طول می کشد و به دو بخش حرفه ای و آکادمیک تقسیم می شود و دانش آموزانی که دیپلم دبیرستان را می گذرانند مجاز به شرکت در آزمون سراسری ورودی دانشگاه هستند. ایران دانشگاه ها و موسسات حرفه ای زیادی دارد اما ما در این مقاله تنها به بررسی تعدادی از بهترین مدارس ایران پرداختیم.