وقتی از ما در مورد نقاط برجسته و تفریحی ایران سوال می شود، سخت است بدانیم از کجا شروع کنیم.

بهترین مکان های تفریحی ایران

بهترین مکان های تفریحی ایران کدامند؟ وقتی از ما در مورد نقاط برجسته و تفریحی ایران سوال می شود، سخت است بدانیم از کجا شروع کنیم. انتخاب بهترین مکان تفریحی در ایران بسته به سلیقه و علایق افراد با یکدیگر متفاوت است، خیلی از افراد برای تفریح به دنبال مکان های تاریخی هستند اما در مقابل بسیاری دیگر برای تفریح، علاقه ای به این مکان ها ندارند.

ایران دارای مکان‌هایی با میراث فرهنگی، تاریخی و معماری برجسته است که شهرت جهانی دارند و توسط یونسکو به رسمیت شناخته شده‌اند.

ایران کشوری است که معماری زیبایی دارد، و بازارهای شلوغ آن به اندازه مناظر زیبا خیره کننده است.  معرفی مکان های تفریحی ایران در یک مقاله کار سخت و نشدنی است، ما در ادامه تنها به بررسی تعدادی از آن ها می پردازیم با ما همراه باشید.

کاخ گلستان تهران

کاخ گلستان، یکی از برترین مکان های تهران است. گشت و گذار در یکی از قدیمی ترین و نمادین ترین محوطه های پایتخت، مقدمه ای عالی برای هنر و معماری ایرانی است.

این مجموعه زیبا که در مرکز تهران قرار دارد، مطابق با فهرست میراث جهانی یونسکو است. گلستان که طی قرن‌ها پس از به قدرت رسیدن خاندان قاجار در اواخر دهه 1700 ساخته و بازسازی شده است، دارای طاق ‌نماهای حجاری شده غنی، کاشی کاری‌های پرآذین، پنجره‌های مشبک ظریف و گالری‌های هنری ایرانی است که در میان باغ‌ های زیبا قرار گرفته ‌اند.

بازار بزرگ تبریز

بازار تبریز، بزرگترین بازار سرپوشیده جهان است.  این بازار هزار ساله جاده ابریشم یکی از برجسته‌ ترین مکان‌های ایران است که گم شدن در آن لذت بخش است.

بازار تبریز در قلب شهر تبریز در استان آذربایجان شرقی قرار دارد. هر روز به جز جمعه تا دیروقت باز است.

بیشتر بخوانید:

بهترین هتل های جنگلی ایران

بهترین هتل های ایران از نظر معماری

کندوان، روستای غارنشین سرگردان

این خانه‌های مخروطی عجیب در دامنه‌های کو سهند، آتشفشانی خفته، بقایای فرسوده‌ای از فوران‌های خشن در گذشته‌های دور کوه سهند هستند.

کندوان قطعا یکی از دیدنی ‌ترین مکان‌های تفریحی در ایران است. جای تعجب نیست که کندوان یک مقصد توریستی بسیار محبوب است.کندوان حدود 60 کیلومتر از تبریز فاصله دارد و هر مسیر حدود یک ساعت طول می کشد.

اگر به دنبال بهترین کوه های ایران برای کوهنوردی هستید، همین حالا به این لینک مراجعه کنید.

تصویر بهترین مکان های تفریحی ایران-4544

ماسوله

روستای ماسوله در شمال غرب ایران حتی در یک روز بارانی در حاشیه زمستان، منظره ای فریبنده ای دارد. بیش از هزار سال است که خانه های پوشیده از گل، دامنه های مه آلود کوه های البرز را در آغوش گرفته است.

ماسوله، مکانی عالی برای تماشای هوای کوهستان و لذت بردن از معماری منحصر به فرد، است.

اگر فرصت توقف دارید و به دنبال بهترین هتل های شمال ایران هستید، همین حالا به این لینک مراجعه کنید.

 قلعه رودخان

با قدم زدن در کوهستان سرد و سرسبز اطراف قلعه رودخان، گویی که به اروپا رفته اید.

این قلعه دیدنی و به خوبی حفظ شده که بیش از یک هزار سال از مرز ایران در دریای خزر در برابر مهاجمان عرب محافظت می کند، در ارتفاعات کوه های البرز قرار دارد.

قلعه رودخان تا رشت حدود 90 دقیقه با ماشین فاصله دارد. از یک روز کامل از کاوش در منطقه لذت ببرید.

میدان نقش جهان در اصفهان

هیچ کجا به اندازه اصفهان اسیر عظمت ایران نیست. خیلی ها می گویند زیباترین شهر ایران است .

نقش جهان یکی از بزرگترین میادین عمومی جهان (نزدیک به 90000 متر مربع) است. نقش جهان در روز زیباست، اما در شب با روشن شدن چراغ‌ ها خیره ‌کننده ‌تر است.نقش جهان در روز زیباست، اما در شب با روشن شدن چراغ‌ ها خیره ‌کننده ‌تر است.

کویر ورزنه

کویر ورزنه، یکی از بیابان‌های قابل دسترس ‌تر کشور است و با کاهش گرمای روز در اواخر بعد از ظهر، محل تجمع خانواده‌ها و جوانان است.

تپه‌های شنی که از بلند ترین تپه‌های ایران هستند، از دشت‌های هموار بالا می‌آیند. پیاده ‌روی در تپه‌ها سخت ‌تر از آن چیزی است که به نظر می ‌رسد، اما هنگامی که به قله رسیدید، مناظر وسیعی خواهید داشت زیرا امواج شن و ماسه به دریای نارنجی سوخته همراه با نور زیبای خورشید تبدیل می شوند.

همانطور که در ابتدا نیز گفتیم ایران دارای تعداد زیادی مکان ها برای دیدن و تفریح است اگر شما هم به دنبال شناخت بهترین های ایران هستید ما را دنبال کنید، ما شما را با تمام جاذبه های ایران آشنا می کنیم.