بهترین پزشک نازایی در ایران کیست؟ چگونه می توان بهترین پزشک نازایی در ایران را شناخت؟ چگونه می توان توسط بهترین متخصص باروری، نازایی را درمان کرد؟

بهترین پزشک نازایی در ایران

بهترین پزشک نازایی در ایران کیست؟ چگونه می توان بهترین پزشک نازایی در ایران را شناخت؟ چگونه می توان توسط بهترین متخصص باروری، نازایی را درمان کرد؟ خوشبختانه در ایران پزشکان کاربلد و ماهر بسیاری وجود دارد که می توانند به شما کمک کنند. در دوره های پیشین ناباروری به مراتب درمان میشد، اما امروزه با کمک تکنولوژی های روز دنیا و بهترین پزشکان نازایی در ایران دیگر ناباروری معنایی ندارد تنها با چند دوره کنترل می توانید درمان شوید. اگر شما هم به دنبال بهترین پزشک نازایی در ایران هستید تا انتهای این متن همراه ما باشید. ما در ابتدا متخصص باروری و دلایل مراجعه به آن را معرفی می کنیم و بعد از آن بهترین پزشک نازایی در ایران را معرفی می کنیم.

متخصص باروری کیست؟

متخصص باروری یک متخصص پزشکی است که در تشخیص و درمان مشکلات باروری تخصص دارد تا به افرادی که در تلاش برای بچه دار شدن ناموفق بوده اند کمک کند. متخصصان باروری شرایط مرتبط با ناباروری مردانه و زنانه را درمان می کنند.

7 دلیل که ممکن است بخواهید به بهترین پزشک نازایی در ایران مراجعه کنید!

برنامه ریزی برای بارداری می تواند چالش برانگیز باشد. اگر برای بچه دار شدن آماده هستید اما به نظر می رسد برای باردار شدن مشکل دارید، ممکن است زمان آن رسیده باشد که گزینه های خود را بررسی کنید.

بسیاری از مردم فراموش می کنند که ناباروری بر هر دو زن و مرد به طور یکسان تأثیر می گذارد. در همه زوج ها، احتمال 50/50 وجود دارد که زن یا مردی مشکلات باروری داشته باشند. در اینجا هفت دلیل وجود دارد که ممکن است بخواهید به بهترین پزشک نازایی در ایران مراجعه کنید.

  1. شما برای بیش از 12 ماه بدون کنترل بارداری رابطه جنسی داشته اید و باردار نشده اید

به طور متوسط ​​قانون کلی این است که پنج تا شش ماه طول می کشد تا بارداری صورت گیرد. اگر زیر 35 سال دارید و به مدت 12 ماه رابطه جنسی محافظت نشده داشته اید، ممکن است بخواهید به یک متخصص باروری و بهترین پزشک زنان مراجعه کنید.

تصویر-بهترین-پزشک-نازایی-در-ایران-8522

  1. شما سنی بالای 35 سال دارید

با افزایش سن زنان، کیفیت و تعداد تخمک ها کاهش می یابد.

اگر 35 سال یا بیشتر دارید و به مدت شش ماه تلاش کرده اید که بدون کنترل بارداری باردار شوید، ممکن است نیاز به مراجعه به بهترین پزشک نازایی در ایران داشته باشید.

اگر 40 سال یا بیشتر دارید، از نظر فنی در رده بارداری پرخطر قرار دارید و باید با یک متخصص باروری مشورت کنید. خطر سقط جنین در این زمان بیشتر است.

بیشتر بخوانید:

پزشکان متخصص مغز و اعصاب در تهران

بهترین دکتر زنان در غرب تهران کیست؟

  1. سابقه سقط جنین از سه مرتبه یا بیشتر داشته اید

سقط جنین زمانی است که در عرض 20 هفته پس از باردار شدن، بارداری را از دست بدهید. اغلب، سقط جنین به این دلیل اتفاق می‌افتد که تخمک یا اسپرم تعداد کروموزوم‌های نامناسبی داشتند، بنابراین تخمک بارور شده نمی‌تواند به طور طبیعی رشد کند. سقط جنین می تواند به دلیل مشکلات رشد اولیه نیز ایجاد شود، تخمک به درستی در رحم کاشته نمی شود یا دارای نقص های ساختاری است.

اگر دو یا چند سقط جنین داشته اید، باید در حین تلاش برای باردار شدن حتما با بهترین پزشک زنان مشورت کنید. اگر یک بیماری بزرگتر باعث این سقط جنین شده است، باید از آن آگاه باشید. شما می توانید برای اطلاع از لیست بهترین پزشکان متخصص زنان به این لینک بروید.

  1. شریک زندگی شما در رسیدن به نعوظ یا حفظ آن مشکل دارد

در این شرایط شما نیاز به گرفتن قرار ملاقات با یک متخصص باروری مرد دارید. این متخصصان که اورولوژیست یا آندرولوژیست نامیده می شوند، متخصص در سیستم تولید مثل مردان هستند. آنها می توانند شما را برای یافتن راه حلی برای این شرایط راهنمایی کنند.

شما می توانید برای اطلاع از بهترین فوق تخصص زنان به این لینک بروید.

  1. اختلال در پریود و یا پریود نامنظم

هر یک از این علائم می تواند ناشی از مشکل باروری باشد:

بدون پریود: ممکن است تخمک گذاری نداشته باشید

پریودهای نامنظم: مغز شما ممکن است سیگنال های هورمونی اشتباهی را ارسال کند یا ممکن است به دلیل اختلال تخمک گذاری باشد.

خونریزی بین قاعدگی: خونریزی بین قاعدگی یا بعد از رابطه جنسی می تواند ناشی از پولیپ یا فیبروم رحم یا ضایعه دهانه رحم باشد.

قاعدگی‌های بسیار سنگین: اگر بیش از هفت روز خونریزی می‌کنید، یا لخته‌های خونی بسیاری دفع می‌کنید، پریود شما به‌ طور غیرمعمول و سنگین است. این می تواند ناشی از فیبروم رحم یا ناهنجاری غدد درون ریز باشد. ما به شدت توصیه می کنیم که هر چه سریعتر به دکتر زنان خود مراجعه کنید.

  1. شما یا شریک زندگیتان سابقه عفونت های مقاربتی دارید

عفونت های مقاربتی (STIs) که قبلاً به عنوان بیماری های مقاربتی شناخته می شدند، از طریق تماس جنسی گسترش می یابند. آنها می توانند باعث التهاب و عفونت شوند.

برای زنان، آنها می توانند باعث ایجاد زخم در لوله های فالوپ شوند، که ممکن است مانع از ملاقات تخمک و اسپرم شود.

اگر به دنبال بهترین پزشک عمومی در تهران  هستید به این لینک بروید.

برای مردان، آنها می توانند باعث عفونت های عود کننده شوند که می تواند به تحرک، عملکرد و تعداد اسپرم آسیب برساند.

  1. شما یک وضعیت پزشکی مزمن دارید

اگر هر یک از این شرایط یا بیماری ها را دارید، توصیه می کنیم به متخصص باروری مراجعه کنید:

دیابت، اختلالات ژنتیکی، بیماری قلبی، فشار خون، بیماری کلیوی، وضعیت ناهنجار تیروئید، همچنین اگر سرطان داشته اید (درمان شیمی درمانی) یا اگر مادرتان یائسگی زودرس داشته است، لازم است تا با بهترین پزشک نازایی در ایران ویزیت کنید.

در حالی که این فرآیند می تواند طاقت فرسا به نظر برسد، ارائه دهندگان دلسوز زیادی وجود دارند که به شما کمک می کنند. با مراجعه به متخصص در صورت شناسایی هر یک از دلایل فوق، می توانید به سوالات خود در مورد باروری پاسخ دهید.

لیست بهترین پزشک نازایی در ایران