بهترین متخصص ریه در تهران

بهترین متخصص ریه در تهران کیست ؟ راه های شناخت بهترین متخصص ریه در تهران چیست؟ در چه شرایطی باید به بهترین متخصص ریه در تهران مراجعه کنیم؟ متخصص ریه یکی از فوق تخصص های داخلی است که به سلامت دستگاه تنفسی می پردازد. به ویژه سلامت راه های هوایی تحتانی، ریه ها و کنترل تنفس و همچنین تأثیر آنها بر اکسیژن رسانی خون، همگی از تخصص های بهترین متخصص ریه در تهران است.

سیستم تنفسی شامل موارد زیر است:

دهان و بینی

سینوس ها

گلو (حنجره)

جعبه صدا (حنجره)

نای

لوله های برونش

ریه ها و چیزهای درون آنها مانند برونشیول ها و آلوئول ها

دیافراگم

برخی از بیماری های کوتاه مدت ریه مانند آنفولانزا یا سرفه را می توان با کمک مراقبت های اولیه کنترل کرد. اما اگر تنگی نفس، سرفه، ذات ‌الریه یا علائم دیگر بهتر نشدند، ممکن است لازم باشد با بهترین متخصص ریه در تهران  مشورت کنید که بتواند قفسه سینه شما را درمان کند. پزشکی که از سلامت ریه شما مراقبت می کند به عنوان متخصص ریه شناخته می شود و او مسئول درمان بیماری های ریوی است.

شملا می توانید برای اطلاع از بهترین جراح زنان در تهران به این لینک بروید.

متخصصان ریه در همکاری با جراحان چاقی و گوش و حلق و بینی کار می کنند. متخصصان مشکلات تنفسی ناشی از آلرژی و آسم، بیماری هایی مانند اختلال انسداد مزمن ریه، خروپف و غیره را درمان می کنند.

این فوق تخصص با نام های دیگری مانند طب تنفسی، طب قفسه سینه، طب سینه، تنفس شناسی نیز شناخته می شود. ریه همچنین دارای همپوشانی گسترده ای با مراقبت های ویژه و بیهوشی است و پزشکی داخلی به شایستگی های اصلی در این فوق تخصص کمک می کند. پزشک متخصص ریه به عنوان بهترین متخصص ریه در تهران شناخته می شود و مسئولیت درمان بیماری های ریوی را بر عهده دارد.

متخصصان ریه در همکاری با جراحان چاقی و گوش و حلق و بینی کار می کنند. متخصصان مشکلات تنفسی ناشی از آلرژی و آسم، بیماری هایی مانند اختلال انسداد مزمن ریه، خروپف و غیره را درمان می کنند.

از آنجایی که بیماری های ریوی می توانند شدید و ناتوان کننده باشند، یک متخصص ریه نیز با گروه و تیم مراقبت های بهداشتی شما برای ارائه مراقبت های طولانی مدت همکاری می کند. بهترین متخصص ریه در تهران همچنین می‌توانند برنامه‌های درمانی شما را تغییر دهند تا با وضعیت شما کار کنند و مراقبت شما را با سایر اعضای تیم، درمانگران تنفسی، برنامه‌های توانبخشی ریوی و گروه‌های پشتیبانی هماهنگ کنند.

اگر به دنبال بهترین پزشکان جهان در حال حاضر  هستید کافی است به این صفحه بروید.

ریه: بیماری ها و علل

ریه با تشخیص و درمان کلیه بیماری های مؤثر بر دستگاه تنفسی که شامل بینی، دهان، حلق، حنجره، نای، برونش ها، آلوئول ها، ریه ها و ماهیچه های تنفسی می شود، مرتبط است. این تخصص پزشکی به هر گونه اختلالی می پردازد که بر ریه ها، مجاری تنفسی یا ماهیچه های تنفسی تأثیر می گذارد. در زیر برخی از بیماری های شایع مربوط به دستگاه تنفسی که توسط متخصصان ریه درمان می شوند، آورده شده است.

تصویر-بهترین-متخصص-ریه-در-تهران-9525

درمان آسم توسط بهترین متخصص ریه در تهران

آسم: این یک بیماری مزمن است که با دشواری در تنفس، سرفه، فشار در قفسه سینه و خس خس سینه مشخص می شود. آسم می تواند به صورت یک حمله ناگهانی رخ دهد که چند دقیقه یا چند ساعت طول می کشد. این می تواند یک بیماری مزمن باشد که می تواند روزهای زیادی ادامه داشته باشد. آسم همچنین می تواند در نتیجه یک آلرژی (به گرد و غبار، گرده، دود و غیره) رخ دهد.

آسم در اثر فعالیت بدنی مانند ورزش رخ می دهد. در زمستان ها، زمانی که هوا سرد است یا می تواند یک واکنش آلرژیک به دارو باشد، که این مورد شایع تر است. سیگار کشیدن، اضافه وزن یا سابقه خانوادگی، علائم آسم را بدتر کند. آسم باعث التهاب در راه های هوایی می شود و راه های هوایی منقبض می شوند. این امر باعث دفع مخاط از بدن می شود و در نتیجه منجر به حمله سرفه می شود.

بیشتر بخوانید:

بهترین جراح لابیاپلاستی در تهران سال ۱۴۰۲ کیست؟

بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران

با انقباض مجاری تنفسی، تنفس دشوار می شود و منجر به صدای خس خس سینه و ناراحتی در قفسه سینه می شود. در موارد شدید، راه های هوایی به طور کامل بسته می شود و بیمار نیاز به مراقبت های فوری پزشکی دارد. آسم را می توان با درمان علائم و از طریق برنامه های درمانی جامع مدیریت کرد.

درمان بیماری بینابینی ریه توسط بهترین متخصص ریه در تهران

بیماری بینابینی ریه: این بیماری بر آلوئول ها که کیسه های ریه هستند تأثیر می گذارد. باعث التهاب و زخم می شود که منجر به سرفه خشک و مشکل در تنفس می شود، حتی در حالت استراحت. نزدیک به 200 بیماری وجود دارد که بخشی از بیماری بینابینی ریه را تشکیل می دهد.

برخی از بیماری های بینابینی ریه اختلالات خود ایمنی هستند که در اثر حمله سیستم ایمنی به ریه ایجاد می شوند. به طور کلی این بیماری ها به دلیل قرار گرفتن در معرض مواد شیمیایی، گرد و غبار زغال سنگ، پروتئین های حیوانی، دود تنباکو و غیره بروز می کنند.

درمان بیماری مزمن انسدادی توسط بهترین متخصص ریه در تهران

بیماری مزمن انسدادی ریه یک بیماری ریوی است که منجر به انسداد جریان هوا در داخل ریه می شود. سیگار کشیدن یکی از دلایل اصلی COPD است. قرار گرفتن در معرض دود ناشی از آتش چوب نیز می تواند باعث COPD شود. این بیماری منجر به علائمی مانند تنگی نفس، خس خس سینه، گرفتگی در قفسه سینه، مخاط اضافی در ریه ها، خستگی، رنگ آبی در لب ها یا ناخن ها و پاها متورم می شود.

دو بیماری شایع که باعث COPD می شوند برونشیت و آمفیزم هستند. برونشیت مزمن جایی است که لوله های برونش ملتهب و منقبض می شوند و ریه ها مخاط تولید می کنند. آمفیزم بیماری است که آلوئول ها را تحت تاثیر قرار می دهد و می تواند راه های هوایی را از بین ببرد و این منجر به آسیب ریه ها می شود.

درمان پنومونی توسط بهترین متخصص ریه در تهران

پنومونی، یک عفونت ریه است که در آن کیسه های هوایی ملتهب می شوند. می تواند باعث سرفه همراه با ترشح خون، تب و مشکلات شدید تنفسی شود. عفونت باکتریایی عامل ذات الریه است، اما ویروس ها نیز می توانند منجر به این بیماری شوند. سیستم ایمنی ضعیف می تواند علائم را بدتر کند و اگر به موقع درمان نشود می تواند بسیار کشنده باشد. ذات الریه باعث تجمع مایعات در ریه ها و ایجاد مشکل در تنفس می شود.

علت بیماری های ریوی

علت اصلی بیماری ریوی یا بیماری مربوط به دستگاه تنفسی مصرف دخانیات است. در برخی موارد، ریه‌های شما نیز ممکن است به دلیل انسداد راه هوایی به دلیل دود و سایر محرک‌ها تحت تأثیر قرار گیرند، در حالی که تعداد کمی از موارد به دلیل وراثت ژنتیکی ایجاد می‌شوند.

چه زمانی باید به بهترین متخصص ریه در تهران مراجعه کرد؟

اگر شاهد علائم غیرعادی هستید، باید با پزشک مراقبت های اولیه خود ملاقات کنید. تنها پس از معاینه پزشکی، وضعیت کلی شما قابل ارزیابی است. آنها ممکن است شما را به یک متخصص ریه ارجاع دهند اگر:

مشکل تنفس دارند، سرفه مداوم داشته باشید، به طور منظم خون یا مخاط را سرفه کنید، کاهش وزن غیر قابل توضیح دارید، به دلیل مشکلات تنفسی در ورزش مشکل دارید و…در نهایت ما لیستی از بهترین متخصصان ریه در تهران آماده کرده ایم، چنانچه تجربه درمان و یا ویزیت توسط هر کدام از آن ها را دارید در نظر سنجی زیر شرکت کنید.

بهترین متخصص ریه در تهران از نظر شما کدام است؟