فوق تخصص دندانپزشکی در تهران

بهترین دندانپزشک ایران کیست؟ بهترین فوق تخصص دندانپزشکی در تهران کیست؟ آیا به دنبال فوق تخصص دندانپزشکی در غرب تهران هستید؟ بهترین دندانپزشک ایران کیست؟ دندانپزشک خوب و ارزان در تهران چه کسی است؟ به احتمال زیاد شما هم با شروع درد دندان خود این واژگان را در گوگل سرچ کرده و به دنبال پاسخ هایی برای آن بودید. اگر شما هم به دنبال فوق تخصص دندانپزشکی در تهران هستید کافی است تا انتهای این متن با ما باشید تا پاسخ سوالات خود را پیدا کنید.

 6 نوع متخصص دندانپزشکی

برای معاینات معمول، تمیز کردن و پر کردن گاه به گاه، اکثر مردم به دندانپزشک عمومی مراجعه می کنند. اما گاهی اوقات لبخند ما به مراقبت بیش از استاندارد نیاز دارد. در این مورد، انواع مختلفی از متخصصین دندانپزشکی وجود دارد که هر کدام نقش خاصی را برای مراقبت از دهان شما ایفا می کنند.

فوق تخصص دندانپزشکی در تهران، دندانپزشکانی هستند که در یک تخصص دندانپزشکی خاص، بالاتر و فراتر از مدرک دندانپزشکی عمومی خود، آموزش های تکمیلی دریافت می کنند. به دلیل وراثت، مشکلات مربوط به سلامت کلی، تصادف یا دلایل دیگر، ممکن است لازم باشد به یک فوق تخصص دندانپزشکی مراجعه کنید.

بیشتر بخوانید:

بهترین متخصص قلب و عروق در تهران

بهترین پزشکان جهان در حال حاضر

در اینجا شش نوع مختلف از متخصصان دندانپزشکی وجود دارد که ممکن است در طول عمر مراقبت از دهان به آنها مراجعه کنید:

متخصص ریشه دندان – متخصص کانال ریشه

اگر پالپ دندان شما عفونی شود یا فضای داخلی دندان شما آسیب دیده یا بیمار شود، احتمالاً دندانپزشک عمومی شما را به یک متخصص دندانپزشکی به نام اندودنتیست معرفی می کند. مانند ابرقهرمانان بی ادعا، اندودنتیست ها در نجات دندان های شما تخصص دارند.

داخل دندان‌ها کانال‌ها وجود دارد که حاوی پالپ حساس، رگ‌های خونی و اعصاب است. اندودنتیست نوعی دندانپزشک است که مشکلات درون کانال حساس را تشخیص داده و درمان می کند. اندودنتیست ها درد دندان را تشخیص می دهند و در بسیاری از موارد، کانال های ریشه را روی دندان های بیمار انجام می دهند.

متخصص دندانپزشکی – جراح فک و صورت

این فوق تخصص دندانپزشکی در تهران، مشکلات مربوط به بافت های سخت و نرم صورت، دهان و فک شما را درمان می کند. برای هر نوع جراحی دهان نیازی به این نوع متخصص دندانپزشکی ندارید.

جراحان دهان و فک و صورت روش‌ها یا روش‌های پیچیده‌تری را انجام می‌دهند که به سطوح عمیق آرام‌بخشی فراتر از اکسید نیتروژن نیاز دارند. در واقع، جراحان دهان تنها متخصصین مراقبت های بهداشتی هستند، به غیر از متخصصان بیهوشی که تمام سطوح آرامبخش را تجویز می کنند. روش های تخصصی انجام شده توسط جراحان دهان شامل کشیدن دندان، جراحی فک اصلاحی و جراحی شکاف لب یا شکاف کام می باشد.

ارتودنتیست – متخصص تراز

متخصص ارتودنسی یک فوق تخصص دندانپزشکی در تهران است که موقعیت دندان ها و فک های شما را اصلاح می کند. در صورت وجود اوربایت، آندربایت یا کراس بایت ناشی از نامرتبی فک، ممکن است به این نوع فوق تخصص دندانپزشکی در تهران مراجعه کنید.

ارتودنتیست همچنین دندان های کج یا نامرتب را اصلاح می کند. در این شرایط، متخصص ارتودنسی از بریس‌ها، ترازهای شفاف، گشادکننده‌های کام یا هدگیر به عنوان بخشی از برنامه درمانی شما استفاده می‌کند. کودکان اغلب به این نوع متخصص دندانپزشکی مراجعه می‌کنند، اما با روتین‌تر شدن بریس‌های بزرگسالان و سایر ردیف‌ها، اکنون افراد در هر سنی معمولاً به متخصص ارتودنسی مراجعه می‌کنند.

چه برای خود یا فرزندتان به دنبال درمان ارتودنسی هستید، ابتدا پوشش بیمه دندانپزشکی خود را بررسی کنید تا بدانید از نظر هزینه‌های غیرمجاز چه انتظاری دارید. همچنین، برخی از طرح ها نیاز به ارجاع از دندانپزشک اصلی خود قبل از دریافت درمان ارتودنسی دارند، بنابراین در این مورد با ارائه دهنده بیمه دندانپزشکی خود نیز تماس بگیرید.

تصویر-فوق-تخصص-دندانپزشکی-در-تهران-8949

دندانپزشک کودکان

یک متخصص دندانپزشکی اطفال برای سلامت دهان و دندان کودک مانند یک متخصص اطفال برای سلامت جسمی آنها است. دندانپزشکان اطفال در رشد دهان و دندان و مراقبت از دندان کودکان از دوران نوزادی تا نوجوانی تخصص دارند. دندانپزشک اطفال به کودک شما کمک می کند تا در مسیر لبخندی مادام العمر و سالم بماند.

اکثر دندانپزشکان عمومی، کودکان را نیز درمان می کنند، اما والدین اغلب یک متخصص دندانپزشکی اطفال را برای مراقبت های معمول دندانپزشکی کودکان خود انتخاب می کنند، زیرا شیوه های مناسب برای کودکان و دانش مربوط به سن آنها است. متخصصان دندانپزشکی کودکان مراقبت های معمولی مانند معاینه، تمیز کردن و پرکردن حفره را ارائه می دهند، اما آنها همچنین منابع خوبی برای مسائل خاص کودک مانند مکیدن انگشت هستند.

شما می توانید برای اطلاع از بهترین دکتر کودکان در تهران به این صفحه مراجعه کنید.

فوق تخصص دندانپزشکی در تهران- متخصص لثه

متخصص لثه، فوق تخصص دندانپزشکی در تهران است که بر پیشگیری، تشخیص و درمان بیماری‌هایی که بر لثه‌ها و سایر ساختارهای نگهدارنده دندان تأثیر می‌گذارند، تمرکز دارد.

آنها را به عنوان متخصصان بیماری های لثه دندانپزشکی در نظر بگیرید. پریودنتیست ها مراحل اولیه بیماری لثه را تشخیص داده و درمان می کنند. آنها همچنین جراحی های جزئی مانند پیوند لثه و روش های کاهش پلاکت را برای رفع بیماری شدید لثه و بازگرداندن ظاهر لبخند شما انجام می دهند.

این نوع متخصص دندانپزشکی همچنین ایمپلنت های دندانی را نصب می کند و در صورت لزوم تاج های دندان موجود را طولانی می کند. اگر بیماری شدید لثه دارید، یا اگر سابقه پزشکی شما در غیر این صورت بیماری جزئی لثه را پیچیده می کند، دندانپزشک شما ممکن است شما را به متخصص پریودنتیست ارجاع دهد.

شما می توانید برای اطلاع از پزشکان معروف ایرانی به این صفحه مراجعه کنید.

فوق تخصص دندانپزشکی در تهران- متخصص پروتز

متخصصین پروتز، دندان های از دست رفته یا آسیب دیده را ترمیم و جایگزین می کنند. این تخصص دندانپزشکی درک منحصر به فردی از هر چیزی دارد که به یک لبخند زیبا، کاربردی و طبیعی می انجامد. متخصصین پروتز در روش‌های دندانپزشکی مانند روکش‌های چینی، روکش‌های دندانی، ایمپلنت‌های دندانی، ترمیم پل، دندان مصنوعی و دندان‌پزشکی ترمیمی تخصص دارند.

اگر برنامه درمانی دندان شما شامل تعویض یا ترمیم دندان باشد، دندانپزشک شما ممکن است به شما توصیه کند که به این فوق تخصص دندانپزشکی در تهران مراجعه کنید.

در نهایت باید گفت، فوق تخصص دندانپزشکی در تهران باید در زمینه های خاصی مهارت داشته باشد. ما در نهایت نظر سنجی بهترین فوق تخصص دندانپزشکی در تهران را ارائه می کنیم تا به شما کمک کنیم بهترین فوق تخصص دندانپزشکی در تهران را انتخاب کنید.

به نظر شما بهترین دندانپزشک ایران کیست؟