بهترین دکتر زایمان سزارین در تهران

بهترین دکتر زایمان سزارین در تهران  کیست؟ دکتر پنجه طلا برای سزارین کیست؟ بهترین بیمارستان برای زایمان سزارین در تهران کدام است؟ خیلی از بانوان در زمان بارداری و زایمان به دنبال پاسخ این سوالات هستند در صورتی که شما هم به دنبال شناخت بهترین دکتر زایمان سزارین در تهران هستید، تا انتهای این متن با ما باشید تا در بهترین های ایران اطلاعات کافی کسب کنید.

سزارین چیست؟

سزارین (C-section) زایمان با جراحی از طریق برش هایی در دیواره شکم و رحم مادر است.سزارین می تواند به زنانی که در معرض مشکلات هستند کمک کند تا از موقعیت های خطرناک اتاق زایمان دوری کنند و می تواند در مواقع اضطراری نجات دهنده باشد.

سزارین توسط متخصصان زنان و زایمان (بهترین فوق تخصص زنان) انجام می شود، لازم به ذکر است که ماماها نمی توانند سزارین انجام دهند.

چرا سزارین لازم است؟

در صورتی که بهترین جراح زنان در تهران بداند زایمان طبیعی خطرناک است، برخی از سزارین ها برنامه ریزی می شوند. یک پزشک ممکن است برنامه ریزی کند اگر:

نوزاد در موقعیت بریچ یا عرضی (به پهلو) در رحم قرار دارد. اگرچه برخی از نوزادان را می توان قبل از شروع زایمان چرخاند یا با استفاده از تکنیک های خاص به صورت واژینال به دنیا آورد.

نوزاد نقایص مادرزادی خاصی دارد (مانند هیدروسفالی شدید).

مادر مشکلاتی با جفت دارد، مانند جفت سرراهی (زمانی که جفت خیلی پایین در رحم قرار می گیرد و دهانه رحم را می پوشاند).

مادر یک بیماری پزشکی دارد که می‌تواند زایمان طبیعی را برای خودش یا کودک خطرناک کند .مانند HIV با بار ویروسی بالا یا یک مورد فعال تبخال تناسلی.

برخی از حاملگی های چند قلو.

مادر قبلاً سزارین انجام داده است (اگرچه بسیاری از چنین زنانی می توانند با خیال راحت بعد از سزارین زایمان طبیعی داشته باشند که VBAC نامیده می شود).

سزارین اورژانسی توسط بهترین دکتر زایمان سزارین در تهران

برخی از سزارین‌ها زایمان‌های اورژانسی غیرمنتظره‌ای هستند که در صورت بروز مشکلاتی برای مادر ویا نوزاد در دوران بارداری یا زایمان انجام می‌شوند. سزارین اورژانسی ممکن است در موارد زیر انجام شود:

زایمان متوقف می شود یا آنطور که باید حرکت نمی کند (داروها کمک نمی کنند).

جفت خیلی زود از دیواره رحم جدا می شود (به نام جداشدگی جفت).

بند ناف نیشگون می‌شود (که می‌تواند بر تامین اکسیژن کودک تأثیر بگذارد) یا قبل از نوزاد وارد کانال زایمان می‌شود (به نام افتادگی بند ناف).

تغییرات خاصی در ضربان قلب کودک ممکن است به این معنی باشد که کودک اکسیژن کافی دریافت نمی کند.

سر یا کل بدن کودک آنقدر بزرگ است که نمی تواند در مجرای زایمان قرار گیرد.

شما می توانید جهت کسب اطلاع در رابطه با بهترین دکتر لیپوماتیک در تهران به این لینک مراجعه کنید.

اگر پزشک شما سزارین را توصیه کرده است، اما اورژانسی نیست، می توانید زایمان طبیعی را بخواهید. با این حال، در پایان، بهتر است به قضاوت بهترین دکتر زایمان سزارین در تهران تکیه کنید.

سزارین چگونه انجام می شود؟

در اینجا نگاهی گذرا به آنچه که معمولاً در طول سزارین برنامه ریزی شده اتفاق می افتد، آورده شده است.

همسر، با پوشیدن ماسک و روپوش جراحی، می تواند در تمام طول زایمان در کنار شما بماند. قبل از شروع عمل، متخصص بیهوشی در مورد آنچه انجام می شود صحبت می کند تا مطمئن شود شما احساس درد نمی کنید. بی‌حسی منطقه‌ای احساس را از نواحی خاصی از بدن مسدود می‌کند و برای تسکین درد در زایمان‌های واژینال و سزارین استفاده می‌شود.

مانیتورهای مختلفی برای نظارت بر ضربان قلب، تنفس و فشار خون بیمار در جای خود قرار داده می شود.

دهان و بینی مادر با یک ماسک اکسیژن یا لوله ای که در سوراخ های بینی قرار داده می شوند تا اکسیژن کافی را تامین کنند.

یک کاتتر (لوله نازکی) که از طریق مجرای ادرار وارد مثانه می شود (که ممکن است هنگام قرار دادن آن ناراحت کننده باشد، اما نباید دردناک باشد)

یک IV در بازو یا دست شما

شکم مادر تمیز می شود و موهای بین ناف و استخوان شرمگاهی تراشیده شده است

پس از بیهوشی، بهترین دکتر زایمان سزارین در تهران برشی روی پوست شکم ایجاد می کند – معمولاً به صورت افقی (1 تا 2 اینچ بالاتر از خط موی شرمگاهی، که گاهی اوقات برش بیکینی نامیده می شود).

سپس بهترین دکتر زایمان سزارین در تهران عضلات شکم را به منظور رسیدن به رحم جدا می کند و سپس برش دیگری در رحم به وجود می آورد.

در این مرحله نوزاد با در نظر گرفتن شرایط توسط بهترین دکتر زایمان سزارین در تهران خارج می شود و  دهان و بینی نوزاد را ساکشن می کند، سپس بند ناف را می بندد و می برد.

سپس بهترین دکتر زنان در ایران جفت را از رحم خارج می کند، و بخیه های مورد نیاز را ایجاد می کند.

در صورتی که زایمان سزارین توسط بهترین دکتر سزارین در تهران انجام شود، در طول سزارین هیچ دردی احساس نخواهید کرد.

همچنین اگر به دنبال بهترین دندانپزشک ایران هستید همین حالا به این صفحه بروید.

خطرات زایمان سزارین چیست؟

امروزه سزارین به طور کلی برای مادر و نوزاد بی خطر است. با این حال، هر نوع جراحی خطراتی دارد. خطرات احتمالی سزارین عبارتند از:

افزایش خونریزی (که ممکن است، هرچند به ندرت، نیاز به انتقال خون داشته باشد)

عفونت (آنتی بیوتیک معمولا برای کمک به جلوگیری از آن تجویز می شود)

آسیب مثانه یا روده

واکنش به داروها

لخته شدن خون

مرگ (بسیار نادر)

آسیب احتمالی به نوزاد

بی‌حسی منطقه‌ای که در طول سزارین و بیهوشی عمومی استفاده می‌شود، هر دو برای نوزاد بی‌خطر تلقی می‌شوند، اما می‌توانند باعث ایجاد مشکلاتی مانند حالت تهوع و فشار خون پایین در مادر شوند.

نوزادانی که با سزارین متولد می شوند، گاهی اوقات مشکلات تنفسی دارند، زیرا زایمان باعث تخلیه مایع از ریه های آنها نشده است. این معمولاً در یکی دو روز اول زندگی، خود به خود بهتر می شود.

انجام سزارین ممکن است،  بر بارداری و زایمان آینده تأثیر بگذارد. بسیاری از زنان پس از سزارین می توانند زایمان طبیعی موفق و ایمن داشته باشند. اما در برخی موارد، زایمان های بعدی ممکن است سزارین شوند، به خصوص اگر برش روی رحم عمودی باشد. سزارین همچنین می تواند زن را در معرض خطر افزایش مشکلات احتمالی جفت در بارداری های آینده قرار دهد.

مانند هر جراحی، معمولاً درجاتی از درد و ناراحتی بعد از سزارین وجود دارد. دوره نقاهت نیز کمی طولانی تر از زایمان طبیعی است. زنانی که سزارین شده اند معمولاً حدود 3 یا 4 روز در بیمارستان می مانند. در صورتی که این عمل توسط بهترین دکتر زایمان سزارین در تهران انجام شود احتمال بروز این عوارض و خطرات به طور کامل از بین خواهد رفت.

بهترین جراح لابیاپلاستی در ایران کیست؟