به دلیل موقعیت جغرافیایی ایران، تک تک نقاط آن زیبایی منحصر به فردی دارند.

بهترین شهر های ایران برای سفر

بهترین شهر های ایران برای سفر کدامند؟ به دلیل موقعیت جغرافیایی ایران، تک تک نقاط آن زیبایی منحصر به فردی دارند. در این مقاله لیستی از بهترین شهر های ایران برای سفر، که هر مسافری باید از آنها دیدن کند، را آماده کردیم.

قبل از انتخاب مکان سفر خود  باید بتوانید به این سوالات پاسخ دهید، از سفر خود چه انتظاری دارید؟ آیا می خواهید استراحت کنید؟ آیا شما از طرفداران غذا هستید و می خواهید طعم های جدید را امتحان کنید؟ آیا دوست دارید از مکان ها و موزه های تاریخی دیدن کنید یا زمانی را در طبیعت بکر بگذرانید؟ آیا می خواهید گونه های مختلف حیوانات را ببینید و همچنین انواع سرگرمی های مربوط به تمام فصول را تجربه کنید؟ می توان گفت، ایران بهترین مقصد برای تمام خواسته های شماست.

شهرهای معروف ایران

ایران به دلیل موقعیت جغرافیایی کشوری چهار فصل است. به عبارت دیگر شما می توانید هر چهار فصل را هر زمان که به ایران سفر کنید تجربه کنید. علاوه بر آب و هوا، طبیعت های متنوعی مانند کوه، دریاچه، دریا، رودخانه، بیابان و جنگل دارد که همگی با حیوانات خاص خود منحصر به فرد هستند و می توانند مانند سرزمینی جادویی گردشگران را به خود جذب کنند. البته وقتی متوجه می شوید که همه اینها فقط چند کیلومتر با هم فاصله دارند جالب تر می شود.

تصویر بهترین شهر های ایران برای سفر-4545

علاوه بر این، ایران این تنوع را در فرهنگ خود دارد. هر شهری در ایران فرهنگ خاص خود را دارد که به نوعی با شهرهای دیگر بسیار متفاوت است. در همین حال، هر یک بسیار جذاب است.

به عنوان مثال، بسته به فرهنگ و همچنین مواد تشکیل دهنده منطقه ای و محلی، به غذاهای محلی متمایز خود منجر می شود. علاوه بر آن مردم بسیار مهربان ایران هستند که همگی مهمان نوازند و با مهربانی از گردشگران پذیرایی می کنند.

بیشتر بخوانید:

بهترین مکان های تفریحی ایران

بهترین پاساژ ها و مراکز خرید ایران

بهترین شهر های ایران برای سفر

اصفهان

اصفهان، یک کلان شهر پس از تهران و مشهد در ایران، به دلیل جاذبه ها و زیبایی هایش در بین ایرانیان به نصف جهان معروف است. میدان نقش جهان مهم ‌ترین و معروف ‌ترین و جذاب ‌ترین مکان اصفهان است و در بیشتر روزهای سال مملو از گردشگران است. این میدان از دو مسجد، بازار و عمارت عالی قاپو تشکیل شده است.

زیبایی های این میدان برای هرکسی که در آن قدم می زند، حس خوشایندی را و ایجاد می کند. شایان ذکر است که میدان نقش جهان، مسجد جامع، چهل ستون و همچنین چوگان از میراث جهانی یونسکو هستند.

شما می توانید برای مشاهده بهترین هتل های شمال ایران همین حالا از این لینک دیدن کنید.

شیراز

یکی دیگر از شهرهای مهم ایران شیراز است که یکی از قدیمی ترین پایتخت های ایران است و در سمت چپ گربه روی نقشه قرار دارد. بسیاری از عناصر دوران آن به عنوان پایتخت هنوز باقی مانده است، مانند تخت جمشید افسانه ای. آب و هوای شیراز عالی است. در تمام فصول سال زیبایی های خاص خود را دارد اما بهار بهترین زمان برای سفر به این شهر زیبا و بازدید از جاذبه های آن است.

همچنین در این فصل شیراز بسیار شلوغ است و گردشگران زیادی به آنجا سفر می کنند تا از مناظر طبیعی آن در کنار عطر بهار نارنج در باغ های سرسبز شیراز لذت ببرند. مردم آن بسیار شاد و در عین حال صمیمی و مهمان نواز هستند.

شیراز مملو از انواع جاذبه ها به خصوص از نظر تاریخی و اماکن تاریخی است. آرامگاه حافظ و سعدی که از مشهورترین شاعران ایرانی هستند در شیراز قرار دارد. همچنین بسیاری از جاذبه های آن مانند تخت جمشید و پاسارگاد و همچنین باغ ارم در فهرست یونسکو قرار دارند.

شما می توانید برای مشاهده بهترین هتل های جنگلی ایران به این لینک مراجعه کنید.

کاشان

زمانی که تصمیم به سفر به اصفهان گرفتید، بازدید از کاشان، شهر تجار ثروتمند استان اصفهان را فراموش نکنید. کاشان دارای خانه های تاریخی بسیار معروف، قابل توجه و جذاب و همچنین خانه های لوکس مدرن است. اماکن تاریخی آن از جمله خانه طباطبایی ها و بروجردی ها از برجسته ترین و زیباترین مکان ها هستند.

بازار کاشان یکی دیگر از مکان‌های دیدنی است که در آن می‌توانید فرش چشمگیر کاشان را پیدا کنید. همچنین باغ فین آن توسط یونسکو به ثبت رسیده است. باغ فین نه تنها به این دلیل که باغی ایرانی است، بلکه به دلیل شهرت آن در بین ایرانیان به دلیل ترور شخصیت مشهور تاریخی ایرانی امیرکبیر در حمام آن حائز اهمیت است.

تهران، پایتخت ایران

تهران، بزرگ‌ ترین شهر ایران، از زمان قاجار، حدود ۲۳۰ سال است که پایتخت ایران بوده و علاوه بر اهمیت سیاسی، از جنبه‌های دیگری نیز در طول تاریخ تأثیرگذار بوده است. این شهر از آثار تاریخی و موزه های بسیاری تشکیل شده است که در دوره پایتختی آن ساخته شده اند. اگرچه این شهر تا قبل از پایتخت بودن اصلاً شناخته شده نبود، اما امروزه بیشتر جمعیت ایران و امکانات و تفریحاتش را در خود جای داده است. این شهر در قلب گربه قرار دارد. از آنجایی که این شهر بحرانی ترین شهر ایران است، می توانید سفر خود را با گذراندن وقت در آنجا و تجربه هر نوع گردشگری که به دنبال آن هستید آغاز کنید.