بهترین کتاب فیزیک کنکور ایران

بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران

در این چندسالی که از استقرار نظام جدید میگذرد،کتابهای زیادی در بازار آموزشی ایران در درس فیزیک منتشر گردیده که کتابهای موسسات کارنامه خرد و کتاب میکرو گاج و کتاب خیلی سبز و کتاب فیزیک نشر الگو از بهترین ها هستند.

معرفی بهترین کتابهای فیزیک کنکور:

الف کتاب فیزیک کارنامه خرد:

بهترین کتاب فیزیک کنکور ایران

معرفی بهترین کتاب فیزیک کنکور ایران

ویژگیهای کتاب فیزیک کارنامه خرد چیست؟

1-آموزش این کتاب بصورت کامل و صفر تا صد است

2-کلیه نکات تستی در این کتاب آموزش داده شده است

3-پس از بیان هرنکته بلافاصه تست خوبی از مبحث مربوطه حل گردیده است.

4-کتاب به زبان خودمانی و بدون تکلف نوشته شده و به راحتی میتوان با آن ارتباط برقرار کرد

5-تستهای زیادی در پایان هرفصل قرارداه شده که با حل آنها به تمام تیپهای احتمالی کنکور تسلط خواهید یافت

 

ب : کتاب فیزیک خیلی سبز:

کتابهای خیلی سبز شامل درسنامه و تست و پاسخ نامه و خلاصه درس است این کتاب درسنامه جداگانه ندارد و درسنامه در شکم پاسخنامه سوالات قرار دارد.

کتاب پاسخ فیزیک پایه دهم و یازدهم رشته ریاضی خیلی سبز  در جلد دوم با هدف آموزش و پاسخ سوالات جلد اول این کتاب تالیف شده است.

درسنامه کتاب پاسخ فیزیک پایه کنکور دهم و یازدهم رشته ریاضی جلد دوم خیلی سبز شامل جدول نمودار و نکته ، توجه و در نتیجه می باشد که فهم درس را جذاب تر و راحت تر کرده است.

ج : کتاب فیزیک انتشارات الگو چاپ:

نویسندگان کتاب،  امیرعلی میری است. درسنامه جداگانه ندارد این کتاب ت دارای 433 صفحه است. در این کتاب برای بیان مفاهیم و موضوعات از دو فونت مختلف استفاده شده است. فونت اصلی با بیانی رسمی به ارائه‌ی مطالب پرداخته است؛ و فونت دیگر که بسیار کمتر از فونت اصلی استفاده شده است، لحنی عامیانه و صمیمی دارد. در کنکور تجربی، 30 سؤال فیزیک مطرح می‌شود که زمان در نظر گرفته شده برای پاسخ‌گویی به آن، 40 دقیقه است. از این بین، سهم فیزیک یازدهم 10 سؤال است.

کتاب فیزیک

تحلیل کتابهای فیزیک بازار آموزشی ایران

بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  و کتب خوب فیزیک  چه ویژگی هایی دارد؟

همانطور که بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران راهگشای آموزش صحیح هستند، آموزش و یادگیرینیز بسیار وابسته به آن است.

قبل از بحث در مورد کیفیت یک بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  خوب،  بیایید بحث کنیم که تعریف بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  چیست؟

بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  کتابی است که حاوی حجم معقولی از اطلاعات است و مطالب در آن به صورت سیستماتیک تنظیم شده است. این یک ابزار مهم برای معلمان و دانش آموزان است.

«بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  باید دارای یک کتاب طراحی عالی برای استفاده در کلاس درس باشند که به دقت توسط متخصصان این حوزه تهیه شده و به وسایل کمک آموزشی مجهز شده است.

“بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  کتابی است که حاوی اطلاعات دقیق در مورد فیزیک برای افرادی است که در حال یادگیری با آن موضوع هستند

بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  خوب چه ویژگی هایی دارد؟ | ویژگی های بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران

کتاب های درسی نقش مهمی در فرآیند یاددهی- یادگیری دارند. ، بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  نیمی از دستگاه آموزش است. پس شناخت کیفیات بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  خوب ضروری است. ویژگی های زیادی وجود دارد که  بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  را خوب می کند. اینها عبارتند از: محتوا، ارتباط، دقت، کیفیت کاغذ، کیفیت چاپ و غیره. بیایید با جزئیات بحث کنیم:

ویژگی های بیرونی بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  (ظاهر فیزیکی):

اندازه: بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  نباید خیلی بزرگ یا خیلی کوچک باشد. باید دستی باشد. به طوری که می توان آن را به راحتی از یک مکان به مکان دیگر انجام داد. به عبارت دیگر حجم بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  نباید بر دوش دانش آموزان باشد.

جلد کتاب: صفحه روی جلد بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  باید جذاب باشد. همچنین باید ضخیم تر باشد تا دوام بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  را فراهم کند. باید شامل تصاویر، نمودارهای نمودار یا برخی از تصاویر مربوط به مطالب بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  باشد. باید مانند آن چیزی دیده شود که دانش آموزان را به خواندن کتاب تشویق می کند. دانش‌آموزان کلاس‌های ابتدایی همیشه به سمت کتاب‌هایی که صفحه‌های رنگی زیبا دارند، جذب می‌شوند.

کیفیت کاغذ:   کاغذ مورد استفاده در بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  باید از کیفیت خوبی برخوردار باشد. یک کاغذ نباید دارای کیفیت کسل کننده و خیلی براق باشد. عموماً از کاغذ سفید کرم بدون روکش در کتاب های درسی با کیفیت استفاده می شود. نباید خیلی ضخیم باشد در غیر این صورت وزن بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  را افزایش می دهد.

صحافی بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران : صحافی بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  باید خوب باشد. به جای جلد شومیز، صحافی با جلد گالینگور ترجیح داده شود. کاغذها باید به خوبی به هم بچسبند تا شروع به جدا شدن نکنند.

بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران باید خوب چاپ شوند. هیچ اشتباه چاپی نباید وجود داشته باشد. باید عاری از اشتباهات گرامری و املایی باشد. ناشران کتاب های درسی باید از ویرایشگرهای کپی خوب استفاده کنند تا از هر نوع اشتباه چاپی جلوگیری شود. همچنین اندازه فونت باید بین 10 تا 14 نقطه باشد.

مقرون به صرفه:  بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  باید هزینه کمتری داشته باشد. قیمت بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  نباید خیلی بالا باشد. در غیر این صورت مانعی برای دانش آموزان برای خرید بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  ایجاد می کند.

نویسنده واجد شرایط: باید توسط یک نویسنده واجد شرایط و با تجربه نوشته شود. نویسنده برای ارائه مطالب دقیق و به روز باید تحقیقات گسترده ای انجام می داد. به عنوان مثال، یک بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  ادبیات انگلیسی باید توسط نویسنده ای نوشته شود که در زبان انگلیسی مهارت کافی داشته باشد و چند سال تجربه در نوشتن داشته باشد.

بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  خوب چه ویژگی هایی دارد؟

ویژگی های درونی بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران :

بر اساس اصول روانشناسی: باید با در نظر گرفتن اصول روانشناسی نوشته شود. باید با توجه به سطح ذهنی، سطح سنی و علایق دانش آموزان باشد.

محتوا و مطالب: محتوا و مطالب بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  باید به درستی سازماندهی شود. باید به صورت شفاف ارائه شود و باید از برنامه درسی پیروی کند. انواع مختلف فعالیت ها و کارهای پروژه ای باید در بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  گنجانده شود. در پایان هر فصل باید یک خلاصه خوب و مختصر ارائه شود. تعداد کافی از مسائل تمرینی نیز باید در پایان هر فصل آورده شود.

 

تصاویر و نمودارها: هر موضوع باید همراه با تصاویر و نمودارها ارائه شود. به درک بیشتر موضوع کمک می کند. در صورت لزوم، نمودار جریان می تواند ارائه شود. تصاویر و نمودارها باید واضح و مناسب باشند.

واژگان: واژگان کتاب  درسی باید آسان باشد. باید با توجه به سطح سنی دانش آموزان باشد تا در درک مفهوم مشکلی نداشته باشند.

 

برخی ویژگی‌های دیگر: کتاب‌های درسی با کیفیت خوب حاوی   نمایه، ضمائم، کتاب‌شناسی و منبع منابع مناسب هستند.

بنابراین اینها برخی از ویژگی های درونی و بیرونی بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  است. نویسندگان و ناشران باید  این نکات  را در هنگام نوشتن یا انتشار کتاب در نظر داشته باشند. در پایان این به دانش آموزان بستگی دارد که چگونه می خواهند از اطلاعات ارائه شده در بهترین کتابهای فیزیک کنکور ایران  استفاده کنند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *