مغز و ستون فقرات انسان از پیچیده ترین و مهم ترین قسمت های بدن انسان هستند که عملکردهای فیزیکی و ذهنی شما را کنترل می کنند.

بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران

بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران کیست؟ مغز و ستون فقرات انسان از پیچیده ترین و مهم ترین قسمت های بدن انسان هستند که عملکردهای فیزیکی و ذهنی شما را کنترل می کنند. هر گونه مشکل در مغز و نخاع شما می تواند به طور قابل توجهی بر عملکرد کلی بدن تأثیر بگذارد و کیفیت زندگی را کاهش دهد. با این حال، انتخاب جراح مغز و اعصاب مناسب به اندازه دریافت درمان مناسب حیاتی است. در اینجا برخی از ویژگی های ضروری وجود دارد که باید بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران آن ها را داشته باشد، بررسی می شود، با ما همراه باشید تا بهترین های پزشکان ایران را بشناسید.

متخصص مغز و اعصاب چیست؟

متخصص مغز و اعصاب نوعی پزشک متخصص است که بیماری های مربوط به سیستم عصبی، مغز، ستون فقرات و اعصاب را درمان می کند. متخصصان مغز و اعصاب آزمایش هایی را برای شناسایی علت اختلالات سیستم عصبی، تشخیص بیماران مبتلا به بیماری های عصبی و تجویز درمان هایی برای درمان یا مدیریت علائم انجام می دهند. برخی از متخصصان مغز و اعصاب جراحی یا همکاری با روماتولوژیست ها و ایمونولوژیست ها را برای رفع اختلالات پیچیده سیستم عصبی توصیه می کنند.

ویژگی های بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران

آموزش تخصصی و تجربه

جراحی مغز و اعصاب رشته وسیع پزشکی با چندین تخصص فرعی است. شما باید مطمئن شوید که جراح مغز و اعصاب شما در درمان مورد خاص شما تخصص دارد. آنها باید آموزش، مهارت ها، دانش و تجربه لازم را در درمان بیماران با مسائل مشابه داشته باشند.

صداقت

اخلاص صفتی است که همه پزشکان باید داشته باشند. همین امر در مورد جراح مغز و اعصاب شما نیز صدق می کند. جراح مغز و اعصاب شما باید در مورد شرایط و گزینه های درمانی شما صادق و صریح باشد.

تصویر بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران-5500

سابقه درمان بالا

جراحان مغز و اعصاب با تجربه معمولا سابقه جراحی و درمان موفقی دارند که به بهبودی بیمارانشان کمک کرده است. از پرسیدن سوابق گذشته جراح مغز و اعصاب خود خجالت نکشید. بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران، در پاسخ به سوالات شما یا رفع هرگونه شک و تردیدی که ممکن است در مورد یک روش داشته باشید دریغ نخواهد کرد.

تصویر بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران-8400

ارتباطات

یکی دیگر از ویژگی های ضروری یک جراح مغز و اعصاب خوب، مهارت های ارتباطی عالی است. پزشک شما باید بتواند با اطمینان شرایط شما را توضیح دهد و به وضوح به گزینه های درمانی شما بپردازد.هر خطری که با جراحی و مزایا یا معایب انتخاب یک روش نسبت به روش دیگر وجود دارد را، با شما درمیان بگذارد. شما باید احساس راحتی کنید که نگرانی‌های خود را مطرح کنید، بدون اینکه احساسی ناشنیده یا بی‌ جا داشته باشید. برای اینکه جراح مغز و اعصاب شما یک ارتباط دهنده عالی باشد، باید هم سخنران خوبی و هم شنونده خوبی باشد.

بیشتر بخوانید :

بهترین دکتر زنان در ایران

بهترین دکتر داخلی در ایران

یک تیم بزرگ

ممکن است چندین بیماری زمینه ای داشته باشید که نیاز به همکاری متخصصان دیگر با جراح مغز و اعصاب شما داشته باشد. یک جراح مغز و اعصاب خوب دارای کارکنان عالی و شبکه ای از متخصصان است که تضمین می کند تجربه شما از درمانتان خوب باشد.  آنها همچنین با سایر پزشکان همکاری می کنند تا اطمینان حاصل کنند که بهترین مراقبت ممکن را به بیماران خود ارائه می دهند.

رویکرد شخصی

هر بیمار متفاوت است، و هر مورد منحصر به فرد است. یک جراح مغز و اعصاب ماهر و معتبر به خوبی از این موضوع آگاه است و تنها پس از درک کامل نیازهای بیمار خود، برای درمان هر گونه ناراحتی اقدام می کند.  جراح مغز و اعصاب شما نیازهای شما را ارزیابی می کند، اینکه چقدر با گزینه های جراحی خود راحت هستید و همچنین گزینه های غیر جراحی را نیز باید با شما در میان بگذارد.

همدلی

بسیاری از جراحان مغز و اعصاب با بیماران خود به عنوان یک مشکل پزشکی رفتار می کنند که باید آن را برطرف کنند. با این حال، یک جراح مغز و اعصاب خوب، با بیماری شما کاملا آشنایی دارد و با شما همدردی می کند. یک جراح مغز و اعصاب دلسوز تضمین می کند که نه فقط مشکلات عصبی شما، بلکه از سلامت عاطفی و رفاه شما نیز مراقبت می شود.

بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران، به چه دوره ای نیاز دارد؟

یک متخصص مغز و اعصاب پس از پزشک شدن حداقل 6 سال دوره تخصصی را پشت سر گذاشته است.

لازم به ذکر است که، آنها با جراحان مغز و اعصاب یا جراحان مغز که آموزش تخصصی در جراحی سر، نخاع و اعصاب دارند، متفاوت هستند.

متخصصان مغز و اعصاب چه شرایطی را درمان می کنند؟

متخصصان مغز و اعصاب شرایطی را درمان می کنند که بر سیستم عصبی که شامل مغز، ستون فقرات و اعصاب می شود، تأثیر می گذارد. سیستم عصبی هوشیاری، حرکت ماهیچه ها، تفکر و حواس مانند بویایی، لامسه و بینایی را کنترل می کند.

در صورت داشتن علائمی مانند:

ضعف عضلانی

سرگیجه، از دست دادن تعادل یا مشکلات هماهنگی

گزگز، بی حسی یا تغییر در احساس بدن

گیجی یا از دست دادن حافظه

تشنج

انواع خاصی از دردهای شدید یا مزمن

مردم معمولاً به متخصصان مغز و اعصاب مراجعه می کنند:

همچنین اختلالات عصبی مانند بیماری پارکینسون، بیماری نورون حرکتی و MS

اختلالات دژنراتیو که بر توانایی تفکر تأثیر می گذارد، مانند بیماری آلزایمر

آسیب های مغزی یا ستون فقرات

عفونت های سیستم عصبی مانند مننژیت یا آبسه های مغزی

سردرد و میگرن

تشنج و صرع

سکته مغزی و آنوریسم (رگ های خونی گشاد شده در مغز) توسط متخصص مغز و اعصاب پیگیری و درمان می شوند.

اگر به دنبال

بهترین دکتر قلب در ایران هستید همین حالا به این لینک بروید.

چگونه بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران را پیدا کنیم؟

از پزشک خود بخواهید که شما را به یک متخصص مغز و اعصاب که می تواند بیماری یا اختلال شما را درمان کند، ارجاع دهد.

ممکن است برای یک بیماری عصبی خاص، مانند صرع یا بیماری نورون حرکتی، به یک واحد عصبی بیمارستان، مانند یک مرکز سکته مغزی، یا به یک کلینیک سرپایی یا برنامه‌ای ارجاع داده شوید.

ممکن است ماه ها طول بکشد تا با یک متخصص مغز و اعصاب وقت بگیرید. با این حال، اگر شما یک بیماری جدی دارید یا نیاز به درمان فوری دارید، باید بتوانید هر چه سریعتر یک قرار ملاقات بگیرید.

هزینه درمان توسط متخصص مغز و اعصاب چقدر است؟

هزینه ای که ممکن است برای خدمات یک متخصص مغز و اعصاب بپردازید بسیار متفاوت است. این به نوع مراقبتی که دریافت می کنید بستگی دارد. آیا در بیمارستان است؛ آیا بیمه درمانی خصوصی دارید و… . درمان در هر بیمارستان با استفاده از بیمه درمانی خصوصی

اگر از بیمه درمانی خصوصی برای درمان در یک بیمارستان دولتی یا یک بیمارستان یا کلینیک خصوصی استفاده می کنید، هزینه دریافت می می شود. همچنین ممکن است برای آزمایش‌های پاتولوژی، اشعه ایکس و سایر اشکال تصویربرداری (مانند MRI) و سایر اقدامات پزشکی برخی از هزینه ها توسط بیمه پرداخت شوند. شما باید برای اطلاع از هزینه های دقیق خدمات جراح مغز و اعصاب خوب در تهران به صورت حضوری مراجعه کنید.

لیست بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران

دکتر مهدی دهقانی

دکتر داریوش نسبی طهرانی

دکتر محمود معتمدی

دکتر رفیع زاده

دکتر مهربان

دکتر گیو شریفی

دکتر حمیدرضا ترابی و

این لیست تنها برخی از بهترین پزشکان مغز و اعصاب بود که ما معرفی کردیم، در حال حاضر پزشکان معروف ایرانی بسیاری داریم که می توانند انواع بیماری های را با بهترین روش ها درمان کنند.

بیشتر بخوانید :

بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک

پزشکان متخصص مغز و اعصاب در تهران