بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک

بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک

به نقل از خبرنگاران حوزه آموزش ایران،کتاب فیزیک کارنامه خرد و کتاب نردبان خیلی سبز و کتاب نشر الگو از بهترین منابع فیزیک کنکور میباشند.

اگر به دنبال 100 زدن در درس فیزیک هستید باید از منابع خوب و مناسبی نیز استفاده نمایید.سالها تجربه آموزشی نشان داده است که معمولا یک کتاب به تنهایی نمیتواند شما را به سمت 100 زدن هدایت نماید و نیاز به چندین منبع متفاوت میباشد.

شما در قدم اول وضعیت علمی خود را بررسی نمایید در این مرحله سه حالت موجود است:

1-اگر سظح علمی شما بالاست،کتاب فیزیک کارنامه خرد را به عنوان منبع اول برگزینید و از کتاب نردبان خیلی سبز به عنوان منبع دوم استفاده نمایید

2- اگر سظح علمی شما بمتوسط است ،کتاب فیزیک کارنامه خرد را به عنوان منبع اول برگزینید و از کتاب نشر الگو  به عنوان منبع دوم استفاده نمایید

3-سظح علمی شما بپایین است ،کتاب فیزیک کارنامه خرد را به عنوان منبع اول برگزینید و از کتاب میکروگاج به عنوان منبع دوم استفاده نمایید

 

بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک

معرفی بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک

روش مطالعه فیزیک برای 100 زدن:

اگر میخواهید در درس فیزیک 100 بزنید قدمهای زیر را بردارید:

1-ابتدا از روی کتاب فیزیک کارنامه خرد،نکات تستی و درسها را مطالعه کنید

2-تستهای داخل متن کتاب خرد را حل نمایید

3-تست های وی آی پی انتهای این کتاب را حل نمایید

4-مطابق راهنمایی بالا به سراغ منبع دوم خود بروید و از هر مبحث 300 سوال حل نمایید

5-در آزمونهای آزمایشی قلمچی و سنجش شرکت نمایید و اگر درصد شما کمتر از 80 شد حتما از کلاس کنکور با استادی با تجربه و برند استفاده نمایید

بهترین کتابهای فیزیک کنکور کدامند؟

در بین کتاب های معتبر موجود در بازار کتاب فیزیک کارنامه خرد نوشته استاد مهدی باباخانی به عنوان یکی از بهترین کتابهای فیزیک کنکور و بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک، هم دارای آموزش نکات تستی و هم دارای تست می باشد،همچنین کتاب تست نشر الگو و کتاب تست میکرو گاج و کتاب تست قلم چی دارای تست می باشند و درسنامه های شان بسیار مختصر است همچنین از دیگر کتاب‌های خوب تست فیزیک کنکور می توانیم به کتاب فیزیک کنکور خیلی سبز اشاره کنیم این کتاب نیز بیشتر دارای تست است اما در پاسخ نامه هایش موارد لازم به توضیح داده شده است ما در ادامه مطلب تک تک کتاب های نام برده شده را زیر ذره بین کارشناسان آموزشی خود قرار داده تا بتوانید بهترین انتخاب را انجام دهید با ما همراه باشید

  • بررسی کتاب فیزیک کارنامه خرد:

کتاب فیزیک کارنامه خرد که نوشته استاد مهدی باباخانی است یکی از کتاب های خوب فیزیک کنکور است و بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک است که در سال های اخیر بسیار مورد اقبال دانش‌آموزان قرار گرفته است.

این کتاب به عنوان یکی از بهترین کتابهای تست فیزیک برای 100 زدن، دارای درسنامه تستی بسیار قوی میباشد و نکات تستی فراوانی در آن درج شده است.

نکات تستی مندرج در این کتاب، در سایر کتابهای آموزشی موجود در بازار آموزشی ایران، به ندرت دیده می شود، همچنین قلم نویسنده بسیار شیوا و روان میباشد و آموزش مطالب با زبان خودمانی و بسیار روان انجام شده است.

کتاب فیزیک کارنامه خرد به گونه ای نوشته شده است که هم دانش آموزان ضعیف می توانند از آن بهره ببرند و هم به علت وجود نکات تستی بسیار خاص دانش آموزان متوسط و قوی نیز می توانند به عنوان یک منبع خوب از آن بهره ببرند.

سبک آموزشی این کتاب همانند سبک آموزشی جزوات مدرسه است، یعنی ابتدا یک نکته آموزش داده می شود و بلافاصله پس از آن تست هایی مرتبط با آن نکته برای شما قرار داده می شود و همچنین در پایان هر فصل تست های جمع بندی فصل وجود دارند که شما باید این تست‌ها را حل نمایید تا تسلط شما افزایش یابد.

این تست ها با توجه به تغییرات کنکور های سالهای اخیر در سطوح متوسط و دشوار طراحی گردیده و از تست های ساده خیلی خبری نیست!.

انتخاب تست ها بسیار با وسواس انجام شده و بگونه ای این کار انجام شده که یک دانش آموز با حل این تست ها بتواند تمام تیپ های موجود را ببیند و با خواندن درسنامه ها و حل سوالات داخل درسنامه و همینطور حل سوالات پایانی هر فصل می تواند خود را برای دشوارترین آزمون آن نیز آماده نمایند.

از دیگر ویژگی های کتاب فیزیک کارنامه خرد می توانیم به پاسخنامه بسیار خوب و قوی آن اشاره کنیم که به زبانی رسا و روان نگارش شده است داشتن این کتاب را به دانش آموزان قوی متوسط و ضعیف به عنوان رفرنس شماره یک پیشنهاد می کنیم در خصوص بررسی تست های پایانی هر فصل که بسیار شبیه سوالات کنکور های سالهای اخیر است و بر اساس روانشناسی طراحان کنکور در سال های اخیر طراحی گردیده را به شما توصیه می کنیم.

  • بررسی کتاب فیزیک نشر الگو:

کتاب فیزیک کنکور نشر الگو یکی از بهترین کتابهای فیزیک کنکور برای 100 زدن فیزیک است.

خرید و استفاده و حل سوالات این کتاب را به کسانی توصیه می کنیم که تمام نکات فیزیک را به خوبی آشنا هستند و در آزمون های قلم چی و یا سنجش درصد شان بیش از ۸۰ درصد است.

این کتاب یکی از بهترین کتابهای فیزیک کنکور برای 100 زدن فیزیک است که می‌تواند یکی منبع تکمیلی خوب برای کتاب فیزیک کارنامه خرد باشد، یعنی دانش آموزان قوی ابتدا فیزیک کارنامه خرد را مطالعه کنند و پس از رسیدن به تسلط بالا برای آنکه تسلط خود را به ۱۰۰ درصد برساند می توانند از کتاب فیزیک نشر الگو استفاده نمایند سوالات کتاب فیزیک نشر الگو درسظح شماره ۱ و سطح شماره ۲ طبقه بندی گردیده است، اکثر سوالات این کتاب نیاز به خلاقیت دارد این کتاب را به دانش آموزان متوسط به هیچ عنوان توصیه نمی کنیم و توصیه امام فقط برای دانش آموزان بسیار قوی است آن هم به شرطی که سطح علمی خود در درس فیزیک را در حد بسیار بالایی رسانده باشند در غیر این صورت استفاده از این کتاب معکوس داشته و حتی ممکن است روحیه یک دانش‌آموز را تضعیف نماید پس به هیچ عنوان قبل از تسلط کامل به تمام دروس فیزیک به سراغ این منبع نروید این کتاب می‌تواند یکی از بهترین کتاب های فیزیک کنکور باشد اما به شرط آنکه شما به درجه تسلط بسیار بالایی رسیده باشید.

  • بررسی کتاب فیزیک نردبام خیلی سبز:

دقیقا همان نکاتی که در خصوص کتاب فیزیک نشر الگو گفتیم اینجا نیز صادق است.کتاب نردبام نیز همانند نشر الگو  دارای سوالات خیلی دشوار و نامونوس میباشد و فقط به دانش آموزان با سطح علمی بالای 90درصد توصیه میگردد.همچنین تعداد زیادی از سوالات این کتاب، دارای تستهای نامانوس و غریبه با سوالات کنکور است.بنابراین این کتاب نیز به عنوان منبع سوم به دانش آموزان قوی توصیه میگردد.

  • بررسی کتاب فیزیک خیلی سبز عادی:

کتاب فیزیک خیلی سبز پنج نویسنده برخلاف دو کتاب بالا دارای سطح پایینی است این کتاب درسنامه مستقل ندارد و معمولا درسنامه در قالب پاسخ به سوالات آمده است.اگر سطح علمی بسیار پایینی دارید توصیه میکنیم این کتاب را برای تست زنی انتخاب کنید اما برای آموزش خیلی کتاب مناسبی نمیباشد و بهتر است منبع دیگری را برای آموزشتان انتخاب نمایید و این کتاب صرفا برای تمرین کردن سوالات ساده و تعمیق مطالب برای دانش آموزان ضعیف مناسب است

کتاب از لحاظ زیبایی شناسی دارای رتبه خوبیست و زیبایی بصری آن مخاطب را جذب مینماید.

تعداد تست های این کتاب نیز در حد مطلوب است و  یکی از بهترین کتابهای فیزیک کنکور برای 100 زدن فیزیک است

  • بررسی کتاب فیزیک میکروگاج نویسنده:

کتاب میکروطبقه بندی گاج یکی دیگر از کتاب های فیزیک کنکور است که در بازار آموزشی موجود است در کتاب میکرو طبقه بندی گاج قبل از شروع تست ها یک درسنامه بسیار مختصر که عمدتاً شامل فرمول هاست قرار داده شده اما بار اصلی این کتاب را تست های کنکور سال های گذشته را به دوش می کشد یعنی اصلی ترین ویژگی این کتاب وجود تست های کنکور سنوات گذشته است.تعداد تست های این کتاب نیز در حد مطلوب است و  یکی از بهترین کتابهای فیزیک کنکور برای 100 زدن فیزیک است

کتاب فیزیک

ویژگی یک کتاب خوب فیزیک چیست؟

در بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک محتوا باید درست باشد، و از هر نظر برای اینکه کتاب فیزیک کتاب خوبی باشد، لازم نیست فقط از نظر محتوا همانند سایر کتابهای فیزیک موجود در مارکت آموزشی باشد (دقت در محتوا در بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک شرط اساسی هر چیز دیگری است).

در بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک عبارات نیز باید به راحتی قابل درک باشند. در بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک متن شما به یک خط قرمز کاملاً قابل تشخیص و ساختار کلی خوب نیاز دارد. شما با توضیحات ساده به خوانندگان خود در بخش های دشوار کمک می کنید . مثال ها دقیقاً منظور شما را روشن می کند و غیره.

ناگفته نماند که در بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک متن کتاب غیرداستانی شما نیز جالب است و مخاطب شما را مجذوب خود می کند. که نکات راهنمای شما واقعا مفید و کاربردی است و واقعاً به خوانندگان شما نیز در مشکلاتشان کمک می کند.

 

در بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک  ویرایش دقیق پیش نیاز یک کتاب خوب است و مهم و حیاتی

به عنوان یک نویسنده، شما به سرعت نسبت به ایرادات عینی دستنوشته خود کور می شوید. این برای همه اتفاق می افتد – حتی حرفه ای هایی که زیاد می نویسند. بنابراین، مهم است که شخص دیگری متن شما را از نظر عوامل ذکر شده در اولین نکته بررسی کند. این اتفاق در هنگام ویرایش می افتد که باید توسط یک ویرایشگر حرفه ای انجام شود. و در بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک وجود ویرایشگر حرفه ای ضروری است

برای چاپ در بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک اگر با ناشر منتشر می کنید ، آنها باید یک ویرایشگر در اختیار شما بگذارند تا متن را همراه با شما اصلاح کند (اگرچه اکنون چند مورد را می شناسم که ناشران دیگر ویرایش نمی کنند). مهم است که در این مرحله پذیرای انتقاد و پیشنهادات برای تغییر باشید. در این مرحله نباید هیچ هزینه ای متحمل شوید.

به عنوان یک خود ناشر ، باید خودتان به دنبال یک ویرایشگر واجد شرایط باشید . به عنوان مثال پایگاه داده انجمن مدرسان آزاد برای این کار مناسب است . یا فقط از من بپرسی اگر خودتان منتشر می کنید چقدر باید برای ویرایش بپردازید به عوامل مختلفی بستگی دارد. با این حال، به عنوان یک قاعده، ویرایش یکی از بزرگترین موارد هزینه در محاسبه است.

در بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک متن شما کاملا تصحیح شده است تصحیح به دنبال تصحیح است که حول سؤالات ساختاری، محتوایی و زبانی سبکی می چرخد . این مرحله اشتباهات املایی، دستوری و نقطه گذاری را حذف می کند. تا حد زیادی بدون خطا یکی از مهم ترین ویژگی های یک کتاب خوب است.

در بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک در اینجا نیز مانند ویرایش صدق می‌کند: اگر از طریق ناشر منتشر می‌کنید، او باید تصحیح را انجام دهد. اگر خود ناشر هستید، خودتان به دنبال یک مصحح بگردید.

در حالت ایده‌آل، دو فرد مختلف مسئول ویرایش و تصحیح هستند. یک ویرایشگر خوب در متن شما بسیار عمیق می شود – و سپس به سرعت به همان اندازه شما به عنوان یک نویسنده دچار خطا می شود. پس شخص دیگری باید آن را تصحیح کند

. یک کتاب خوب و بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک به صورت حرفه ای حروفچینی شده است

فونت، شکست، فاصله کلمات: تفاوت های زیادی در اینجا وجود دارد. تشخیص اینکه آیا در بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک در ورد (یا یک واژه پرداز دیگر) تایپ شده و از آنجا چاپ شده است، نسبتاً آسان است. یا اینکه آیا یک حروفچین حرفه ای دوباره متن را ویرایش کرده است.

کتاب‌های ناشران معمولاً همه به صورت حرفه‌ای تایپ می‌شوند، مثلاً فقط برای اطمینان از یک نگاه ثابت در یک مجموعه. به عنوان یک نویسنده ناشر، کاری با این مرحله ندارید.

به نظر من، این مرحله‌ای در خود-نشر است که در آن بیشتر نویسندگان هنوز در هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنند. از آنجایی که همه پلتفرم‌های خودنشر قالب‌ها و آپلود بدون پیچیدگی فایل‌های تمام‌شده را ارائه می‌دهند، معمولاً از حروفچینی حرفه‌ای صرفنظر می‌شود.

نکته 1: در هنگام چاپ بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک اگر به عنوان یک خود ناشر و خود ناشر می خواهید از نظر کیفیت از رقبای خود متمایز شوید، متن خود را به صورت حرفه ای تایپ کنید.

نکته 2: از آنجایی که در نتیجه تنظیم هنوز خط شکسته تغییر می کند، منطقی است که متن تایپ شده را دوباره تصحیح کنید و حداقل جداسازی کلمه را بررسی کنید. اتفاقاً در صنعت نشر به این مرحله گالری پروفینگ میگویند

  1. در بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک جلد به صورت حرفه ای طراحی شده است

جلد کتاب اولین چیزی است که خواننده از کتاب شما می بیند. حتی قبل از اینکه او مبحث یا شاید گزیده ای از متن را بخواند، بر اساس ظاهر کتاب شما نظر داده است. علاوه بر این، جلد شما برای جلب توجه با تمام کتاب‌های دیگر رقابت خواهد کرد. بنابراین مهم است که استانداردهای حرفه ای را رعایت کند تا بتواند در کنار سایرین رقابت کند.

 

در بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک علاوه بر ویراستاری خوب، یک جلد حرفه ای پیش نیاز موفقیت یک کتاب (حتی در چاپ خود ) است.

در مؤسسات انتشاراتی درباره جلد تک تک کتاب ها بحث زیادی وجود دارد. به عنوان نویسنده یک کتاب متخصص، ممکن است نظر شما از شما خواسته شود   اما معمولاً ناشر تصمیم نهایی را محفوظ می دارد.

به عنوان یک خود ناشر، قطعا باید یک طراح جلد تخصصی استخدام کنید تا یک جلد حرفه ای برای شما ایجاد کند. مگر اینکه شما در حال حاضر به عنوان یک طراح گرافیک کار می کنید، درجه حرفه ای لازم اساساً دست نیافتنی است اگر هیچ حرفه ای در کار نباشد. سپس پوشش همیشه آماتور به نظر می رسد.

بهترین کتاب برای 100 زدن فیزیک خوب می تواند در تمام نکات ذکر شده قانع کننده باشد. حتی اگر زمان‌بر و پرهزینه به نظر برسد: با دقت کار می‌کند. کیفیتی که از این طریق با کتاب تخصصی خود نشان می دهید به کسب و کار شما تابیده می شود و به پیشرفت آن کمک می کند. با او می توانید در مقابل رقابت، در مقابل مخاطبان خود و مهمتر از همه در مقابل خوانندگان خود بایستید. و تنها کتاب‌هایی که به صورت حرفه‌ای ساخته شده‌اند، شانس توجه و جدی گرفتن توسط تجارت کتاب و مطبوعات را دارند. با یک کتاب ضعیف، شما نه تنها خطر از دست دادن همه این اثرات مثبت را دارید – دومی همچنین می تواند به راحتی به عکس خود برگردد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *