بهترین دبیران شیمی کنکور ایران

بهترین دبیران شیمی کنکور ایران

در نظرسنجی انتخاب بهترین اساتید شیمی کنکور ایران شرکت نمایید و تجربیات خود را با دیگران به اشتراک بگذارید

بهترین اساتید شیمی کنکور ایران چه کسانی هستند؟

انتخاب معلم شیمی خوب نقش بسزایی در موفقیت در کنکور دارد  هرچند موفقیت یک دانش‌آموز فقط بستگی به مؤسسه یا معلم او ندارد بلکه تا حد زیادی به پشتکار و استعداد و تلاش خود دانش‌آموز همین‌طور پایه‌ی علمی وی بستگی دارد.

اما چیزی که بدیهی است و غیرقابل‌انکار است داشتن یک معلم خوب شمی است، میتواند سرعت یاگیری را بسیار بالاببرد.

بهترین دبیران شیمی کنکور ایران

لیست بهترین اساتید شیمی کنکور ایران

اگر سابقه حضور در کلاس شیمی دبیران خوب ایران را داشته اید لطفا در نظرسنجی زیر مشارکت نمایید و در بخش کامنت ها نیز از تجربیات خود بگویید

نظرسنجی بهترین دبیران شیمی کنکور ایران

بهترین دبیران شیمی کنکور ایران چه کسانی هستند؟

در تمام سطح کشور دبیران شیمی خوب فراوانند اما تعداد کمی از برترین اساتید شیمی میتوانند وجهه ی کشوری و ملی پیدا کنند.دبیرانی که صاحب اثر و صاحب سبک بوده و اقبال کشوری به آنان زیاد است.

در حال حاضر پرمخاطب ترین دبیران شیمی کنکور عبارتند از:

1- استاد رضا بابایی

2-دکتر حسن پلویی

3- دکتر بهمن بازرگانی

4– دکتر محمد رضامصلایی

5- استاد پیمان خواجوی مجد

6- استاد مهدی صالحی راد

7-استاد محمد شفیعی علویجه

8-استاد امیرحسین کوچیان فرد

9- استاد بابک محب

10– استاد کامبیز

11-استاد محمد حسین انوشه

12- استاد مهدی صالحی راد

13- استاد محمدرضا آقاجانی

14- استاد محمد رضا محبت

15- بیژن ابو القاسمی

16-  استاد مهران محصص

……

این لیست به روزرسانی میگردد

بیشتر بخوانید:

بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران

توصیه هایی در خصوص انتخاب بهترین دبیران شیمی کنکور ایران:

برای انتخاب بهترین اساتید شیمی کنکور ایران سعی کنید قبل‌از این‌که در مؤسسه ای ثبت‌نام کنید حتماً در رابطه با دبیران آن مؤسسه تحقیق کنید و نمونه تدریس‌های این دبیران را ببینید و بررسی کنید تا بعداً پشیمان نشوید همان‌طوری که می‌دانید شیمی یکی از درس‌های مهم کنکور مخصوصاً در رشته تجربی می‌باشد انتخاب دبیر مناسب‌ در این درس تأثیر خاص خود را در آزمون کنکور شما خواهد گذاشت، در این مقاله با ما همراه باشید تا ویژگی‌های بهترین دبیران شیمی کنکور ایران را برای شما شرح دهیم تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید:

  1. اولین ویژگی بهترین دبیران شیمی کنکور ایران توانایی انتقال مطالب است هر چقدر دبیر سواد علمی بالایی داشته باشد اما در انتقال مطالب توانایی لازم را نداشته باشد قطعاً نمی‌تواند دبیر خوبی باشد و دانش‌آموزان را به کلاس خود جذب کند.
  2. سطح علمی: ویژگی بعدی بهترین دبیران شیمی کنکور ایران همون‌طور که گفتیم سطح علمی است درواقع سطح علمی بالا و توانایی انتقال مطالب مکمل هم هستند باز اگر بهترین دبیران شیمی کنکور ایران بیان صریحی داشته باشند و در انتقال مطالب توانا باشد، اما بازهم این نمی‌تواند سطح علمی پایین را جبران کند پس می‌توان نتیجه گرفت که سطح علمی بالا و توانایی انتقال مطالب از مهم‌ترین ویژگی بهترین دبیران شیمی کنکور ایران می‌باشند، اگر خواستید برای کنکور خود دنبال دبیر شیمی(بهترین دبیران شیمی کنکور ایران ) بگردید این دو نکته مهم را حتماً لحاظ کنید و مطمئن باشید اگر دبیری جزء بهترین اساتید شیمی کنکور ایران باشد حتماً این دو ویژگی مهم را دارا خواهد بود.
  3. مورد مهم بعدی در مورد بهترین دبیران شیمی کنکور ایران، توانایی مدیریت کلاس است برای مدیریت مناسب یک کلاس دبیر باید یکسری ویژگی‌ها را داشته باشد تا بتواند با دانش‌آموزان ارتباط برقرار کند طوری که هم فضای دوستانه‌ای را در کلاس برقرار کند و هم فضای مناسب درس، طوری که دانش‌آموزان هم از معلم خود سر کلاس حساب ببرند و هم احساس راحتی بکنند و درس را جدی بگیرند،در کلاس بهترین دبیران شیمی کنکور ایران، کلاس نباید طوری باشد که دانش‌آموزان درس را جدی نگیرند و هر کس هر کاری که دلش می‌خواهد سر کلاس انجام بدهد و این موضوع برمی‌گردد به توانایی و هنر یک معلم خوب شیمی، برخی دبیران شیمی به‌علت نداشتن تجربه کافی، یا فضای کلاس را طوری مدیریت می‌کنند که فضا کاملاً خشک است و دانش‌آموزان، کلاس واقعاً برایشان خسته‌کننده است و حتی جرأت سوال پرسیدن از معلم خود را ندارند و  یا برعکس برخی دیگر فضا را طوری مدیریت می‌کنند که دیگر دانش‌آموزان درس را جدی نمی‌گیرند و حتی از معلم خود حساب هم نمی‌برند،.

ویژگی خیلی مهم بعدی برای بهترین دبیران شیمی کنکور ایران کسب یکسری مهارت‌ها در امر تدریس است مانند زبان بدن مناسب و یا شوخی‌های سر کلاس که همه این‌ها می‌تواند موجب شود کلاس برای دانش‌آموزان کلافه کننده و خسته‌کننده و یکنواخت نباشد بر این اساس دانش‌آموز سر کلاسی بنشیند که معلم، خود انرژی دارد و کلاس یکنواخت و خسته‌کننده نباشد بیشتر جذب درس می‌شود. و درس را بهتر یاد می‌گیرد درنتیجه بازده خیلی بهتری خواهد داشت.

پس‌از دیگر ویژگی‌های بهترین دبیران شیمی کنکور ایران توانایی مدیریت کلاس است همین‌طور داشتن انرژی و سرحال بودن در کلاس یک امتیاز مثبت و خیلی بالا برای دبیران به حساب می‌آید.

  1. اخلاق خوب و خوش اخلاق بودن برای بهترین دبیران شیمی کنکور ایران الزامی است چرا که یک معلم شیمی خوب قرار نیست فقط به دانش‌آموز درس‌هایی که در کنکور می‌آید را آموزش بدهد بلکه علاوه‌بر آموزش کار او تأثیر مثبت بر روی دانش‌آموزان می‌باشد طوری که باید با اخلاق خوب خود این را به دانش‌آموزان نیز یاد بدهد و باعث شود که دانش‌آموزان اخلاق خوب را نیز از معلم خود یاد بگیرند و یک معلم خوب شیمی باید بتواند در کنار آموزش نکات خوب تربیتی و اخلاقی و ارتباطی را به دانش‌آموزان خود یاد بدهد.

به یاد داشته باشید که بهترین دبیران اعم از بهترین دبیران شیمی کنکور ایران قطعاً فقط به آموزش نمی‌پردازند و تربیت اخلاقی نیز برایشان اهمیت دارد تا به دانش‌آموزان خود اخلاق خوب را نیز بیاموزند.

این مواردی که گفتیم ویژگی بهترین دبیران به‌طورکلی بود حالا برویم سراغ ویژگی بهترین دبیران شیمی کنکور ایران و آن را به‌طور تخصصی مورد بررسی قرار بدهیم:

شیمی درسی است که علاوه‌بر مطالب تئوری و حفظ کردنی، مسئله و حل کردنی یا فرمول نیز دارد یعنی یک دانش‌آموز علاوه‌بر این‌که باید در حل مسأله مهارت پیدا کند باید بتواند مطالب تئوری کتاب را نیز به‌صورت مفهومی و عمیق یاد بگیرد

پس نکته‌ی اول این است که بهترین دبیران شیمی کنکور ایران و بهترین اساتید شیمی کنکور ایران  در آموزش چه حل مسئله چه مطالب تئوری کتاب مهارت لازم را داشته باشند، همان‌طوری‌که گفتیم مسائل شیمی مانند مسائل PH، استکیومتری، سرعت،آرایش های یونی و…. بخش زیادی از سوالات کنکور را به خود اختصاص می‌دهند پس بهترین دبیران شیمی کنکور ایران زمانی می‌توانند نقش یک معلم خوب برای کنکور را ایفا کند که بتواند مسئله‌های کاربردی و نکته‌ای را برای دانش‌آموزان حل کند تا دانش‌آموزان بتوانند از پس حل کردن این دسته از مسائل بربیایند.

درواقع برای بهترین دبیران شیمی کنکور ایرانگزینش تست‌های مناسب از کتاب‌های تست همین‌طور آزمون‌های مختلف هنر یک معلم خوب شیمی است.

همین‌طور بهترین اساتید شیمی کنکور ایران در امر طبقه‌بندی تست‌ها در جزوه خود و گزینش آن‌ها به‌خوبی عمل می‌کنند یک ویژگی بسیار تأثیرگذار و مهم بهترین دبیران شیمی کنکور ایران داشتن جزوه ای طبقه‌بندی شده و مناسب است.

که جزوه یک دبیر شیمی خوب و بهترین دبیران شیمی کنکور ایران باید هم شامل مطالب مهم تئوری و نکته‌های مفهومی باشد و هم دارای تست‌های طبقه‌بندی شده از سطح آسان ،متوسط تا سخت باشد همین‌طور باید حتماً شامل نکته‌های تستی و کاربردی در رابطه با حل مسائل باشد معمولاً حفظ جدول تناوبی برای دانش‌آموزان، ممکن است کمی مشکل باشد.

بهترین دبیران شیمی کنکور ایران برای حفظ کردن عناصر و چیزهایی از این‌دست روش‌هایی را بکار می‌برند یا یکسری کدها و رمزهای می‌گذارند تا دانش‌آموزان بهتر بتوانند مطالب حفظی مانند جدول تناوبی را به‌خاطر بسپارند بهترین دبیران شیمی در درجه اول خود علاقه‌مند به این درس می‌باشد و با عشق و علاقه درس می‌دهند معمولاً معلمی که خود علاقه به درسی که تدریس می‌کند نداشته باشد خیلی نمی‌تواند تدریسش مؤثر واقع شود چون علاقه شرط اول انجام دادن خوب و مؤثر کارها می‌باشد، بهترین دبیران شیمی کنکور ایران خودشان نیز در این درس توانا بوده و نتایج خوبی را کسب کرده‌اند.

  1. بهترین دبیران شیمی کنکور ایران منابع تستی را که معرفی می‌کنند، منابعی هستند مؤثر و کاربردی، همان‌طوری که می‌دانید علاوه‌بر معلم خوب، جزوه و منبع نیز در پیشرفت ما تأثیر خود را دارد و اگر ما از جزوه و یا منبع خوب استفاده نکنیم درواقع وقت خود را تلف کرده‌ایم و این وظیفه یک معلم است که منابع خوب را به ما معرفی کرده و تست‌ها را برای ما گزینش کند، شک نکنید که بهترین دبیران شیمی کنکور ایران نیز بهترین منابع را به شما معرفی کرده و تست‌ها را برای شما گزینش می‌کنند.
  2. همین‌طور یکی از ویژگی‌های که باعث می‌شود دانش‌آموزان در کلاسهای بهترین دبیران شیمی کنکور ایران ، بهتر و بیشتر درس بخوانند پرسش‌وپاسخ در کلاس است، برگزاری آزمون و امتحان و پرسش‌وپاسخ و خواستن تکلیف از ویژگی بارز بهترین دبیران است چراکه معلمی که از دانش آموزانش بازخورد نخواهد و تکلیف نخواهد قطعاً دانش‌آموزان خیلی درس را جدی نمی‌گیرند مگر تعدهد محدودی ازدانش‌آموزان که واقعاً علاقه‌مند به این درس باشند ولی اکثراً بدون خواستن تکلیف و برگزاری آزمون خیلی درس را جدی نمی‌گیرند پس بهترین دبیران شیمی کنکور ایران نیز آزمون‌هایی استاندارد به‌طور منظم از دانش‌آموزان می‌گیرند و نتیجه آن را حتماً بررسی می‌کنند و درواقع از دانش‌آموزان نتیجه خوب را می‌خواهند تا دانش‌آموز تمام تلاش خود را بکنند، همین‌طور بهترین دبیران شیمی کنکور ایران و بهترین اساتید شیمی کنکور ایران به‌صورت هفتگی تکالیفی از جزوه خود و تست‌های معتبر به دانش‌آموزان می‌دهند و این تکالیف را از دانش‌آموزان خود می‌خواهند.
  3. سابقه و تجربه نیز مسأله ای انکارناپذیر برای بهترین دبیران شیمی کنکور ایران و بهترین اساتید شیمی کنکور ایران بودن برای یک معلم به شمار می‌آید بدیهی است که با افزایش تجربه و افزایش سال‌های تدریس و سابقه معلم تجربه بیشتری کسب کرده و هر سال علم خودش نیز بیشتر می‌شود، همان‌طوری‌که می‌دانیم زمانی یادگیری ما صددرصد می‌شود که یافته‌های خود و آموخته‌های خود را به کسی یاد بدهیم و به‌مرور زمان و با سال‌های تدریس زیاد این دانش می‌تواند عمیق‌تر بشود و حتی به این واسطه معلم با روحیات دانش‌آموزان بیشتر آشنا می‌شود و هر سال بهتر می‌داند که باید چه کارهایی را انجام بدهد و هر سال سعی می‌کند تدریس خود و مدیریت کلاس خود را بهتر کند.

دیگر ویژگی های بهترین دبیران شیمی کنکور ایران و بهترین اساتید شیمی کنکور ایران چه مواردی هستند؟

یکی از ویژگی‌های بارز همه معلم‌های خوب و بهترین دبیران شیمی کنکور ایران، علاقه به تدریس است در واقع معلمی عشق است، کسی که عشق به معلمی نداشته باشد نمی‌تواند معلم خوبی بشود درواقع کسی می‌تواند خوب تدریس کند که واقعاً علاقه به این داشته باشد که هر آن‌چه را که آموخته در اختیار دانش‌آموزان قرار بدهد و دانش‌آموزان خود را دوست بدارد، بهترین دبیران اعم از بهترین دبیران شیمی کنکور ایران قطعاً به تدریس شیمی علاقه‌مند بوده و دوست دارند این علم دوست‌داشتنی را به بقیه نیز آموزش بدهند ، در واقع شیمی درسی است که باید آن را لمس کرد و درک کرد در واقع شیمی علم زندگی است یک مسئله دیگر در بین بهترین دبیران شیمی کنکور ایران این است که این دبیران هرسال سوالات شیمی کنکو آن سال را مورد بررسی قرار می‌دهند و سوالات آن را برای دانش‌آموزان خود حل می‌کنند و نکات مهم را از سوالات کنکور برداشت کرده و در جزوه خود جای می‌دهند، بهترین دبیران شیمی کنکور ایران معمولاً افرادی شناخته‌شده می‌باشند و محبوبیت زیادی بین دانش‌آموزان خود دارند مطمئن باشید صرفاً با شیوه تدریس عالی و جزوه عالی نمی‌توان معلم محبوبی شد و در زمره بهترین دبیران قرار گرفت بلکه شیوه مدیریت کلاس خیلی اهمیت دارد شیوه برخورد با دانش‌آموز، معلمی که ادب و احترام را رعایت کند و به دانش‌آموز خود احترام بگذارد و با او برخورد مناسبی داشته باشد به محبوبیت می‌رسد درواقع بهترین دبیران شیمی کنکور ایران و بهترین اساتید شیمی کنکور ایران هیچ‌گاه نباید دانش‌آموز خود را سرزنش کند یا او را تحقیر کند مخصوصاً جلوی مابقی دانش‌آموزان بلکه باید با شیوه‌ای درست نقاط ضعف و قوت را بگوید تا موثر شود و با نصیحت‌های درست دانش‌آموزان خود را به مسیر درست هدایت کند وگرنه شیوه تحقیر و مسخره و سرزنش هیچ‌گاه جواب نخواهد داد و فقط باعث دل‌زدگی در دانش‌آموزان می‌شود همین‌طور بهترین دبیران شیمی کنکور ایران و بهترین اساتید شیمی کنکور ایران می‌دانند که همه دانش‌آموزان شبیه همدیگر نیستند و هر کسی ویژگی‌های منحصربه‌فرد خود را دارد ، پس‌از همه دانش‌آموزان توقع یکسانی ندارد و هیچ دانش‌آموزی را با کسی دیگر مقایسه نمی‌کند مقایسه کردن نیز بدترین روش تربیتی و تدریس است هیچ‌گاه نباید دانش‌آموزی را تو سر دانش‌آموز دیگه‌ای زد و در واقع با مقایسه‌های بی‌جا و تحقیر های بی‌جا باعث کاهش اعتمادبه‌نفس در دانش‌آموزان و یا اعتمادبه‌نفس کاذب و غرور کاذب در یک عده دیگری از دانش‌آموزان شد بلکه باید بدانیم هر دانش‌آموزی به‌جای خود محترم است فقط باید با شیوه‌ای درست آن‌ها را راهنمایی کرد. همین‌طور یک معلم خوب باید پاسخ‌گوی سوالات دانش‌آموزان باشد درواقع بهترین دبیران شیمی کنکور ایران قطعاً جواب‌گوی سوالات دانش‌آموزان هستند و اگر سوالی برای دانش‌آموزان جا نیفتد از روی آن به‌سادگی رد نمی‌شود، درواقع بهترین دبیران اعم از بهترین دبیران شیمی کنکور ایران افراد با وجدان کاری بالا هستند که از تمام وجود خود برای انتقال مطلب به دانش‌آموزان و یادگیری آن‌ها مایه می‌گذارند و سعی می‌کنند تا جایی‌که می‌تواند درس را برای دانش‌آموزان جا بیندازند.

برای یادگیری کلاس بهترین دبیران شیمی کنکور ایران و بهترین اساتید شیمی کنکور ایران باید آن را چطور مطالعه کنیم؟

همان‌طوری که گفته شد شیمی درسی است که هم شامل حل مسئله و هم شامل مطالب تئوری و حفظ کردنی است برای یادگیری بهتر این درس ابتدا باید مطالب تئوری و نکته‌های آن را به‌طور کامل و عمیق و دقیق خواند پس‌از آن نکته برداری کرد و خلاصه‌نویسی هیچ‌گاه در مطالعه درس شیمی و چه درس‌های دیگر خلاصه نویسی و نکته برداری یادتان نرود که یک‌بار به‌صورت روزنامه وار قسمت‌های تئوری و همین‌طور فرمول ها را مطالعه کرده بار دوم پاراگراف پاراگراف خوانده و برای خود یا یک فرد دیگری سعی کنید آن را توضیح بدهید پس‌از انجام این مراحل نکته برداری کرده و نکات مهم که زیر آن‌ها خط کشیده‌اید یادداشت کنید و یک خلاصه از نکته‌های مهم درس را داشته باشید و فرمول‌ها را نیز یک‌جا بنویسید و هرازگاهی آن را مطالعه کنید درواقع خلاصه‌های خود را باید هرچند وقت یک‌بار مطالعه کرده تا به‌مرور ملکه ذهنتان بشود پس‌از آن به سراغ حل تمرین تشریحی بروید اول از سوالات ساده شروع کنید، برای حل مسئله‌ها نیز به‌همین شکل ابتدا سوالات تشریحی راحت تر و ساده‌تر را حل کنید پس‌از آن که کلیات درس برایتان جا افتاد حالا به سراغ زدن تست بروید تست‌ها را نیز باید به‌صورت طبقه‌بندی شده بزنید

به نظر بهترین دبیران شیمی کنکور ایران و بهترین اساتید شیمی کنکور ایران شما باید ابتدا سوالات تست‌های آسان بعد تست های متوسط و در آخر به سراغ تست‌های سخت بروید حتماً تست های خود را طبقه بندی کرده و نکات آن را وارد دفتر خلاصه نویسی خود کنید هرچند وقت یک‌بار این نکات خلاصه نویسی و همین‌طور تست های خود را مرور کرده و از تست های قبلی خود یک آزمون از خود بگیرید همین‌طور تست‌هایی که زده‌اید را طبقه‌بندی کنید و به سه دسته تست‌های نزده، تست‌های غلط و تست‌هایی که صحیح زده‌اید دسته‌بندی کنید تا موقعی که می‌خواهید مرور کنید بتوانید راحت‌تر مرور انجام بدهید و در آخر یادتان باشد که سر کلاس درس را به‌خوبی یاد بگیرید اگر شما سر کلاس خوب درس را یاد بگیرید نیمی از راه را رفته‌اید و مطالعه جزوه برای شما خیلی راحت‌تر می‌شود همین‌طور زدن تست، حتی زمانی‌که می‌خواهید صرف خواندن جزوه کنید خیلی کم‌تر می‌شود و هر سوالی که دارید حتماً و حتماً از معلم خود بپرسید برخی از دانش‌آموزان خجالت می‌کشند که سر کلاس سوال بپرسند و این به ضررشان تمام می‌شود چرا که همیشه یکسری ابهامات در ذهنشان شکل می‌گیرد و همین ابهامات موجب گیج شدن آن‌ها می‌شود و در واقع کار آن‌ها را خراب می‌کند پس یادتان باشد خجالت را کنار بگذارید

به نظر بهترین دبیران شیمی کنکور ایران و بهترین اساتید شیمی کنکور ایران  از دانش آموزان خو میخواهند که با جرأت سؤال‌های خود را از معلم بپرسید و هیچ‌گاه از این‌که دوستانتان مسخره تان کند نگران نباشید چرا که چیزی که اهمیت دارد این است که ابهامات و سوالات شما حل شود و یادتان باشد که هر انسانی ممکن است در یکسری از مسائل سوال داشته باشد و ضعیف عمل کند پس هیچ‌گاه خجالت نکشید.

برای جست وجوی بهترین دبیران شیمی کنکور ایران باید چه اقداماتی انجام بدهیم؟

برای جستجوی بهترین دبیران شیمی کنکور ایران ابتدا نمونه تدریس اساتید برند و برتر را حتماً مشاهده کنید و رزومه‌ی آن‌ها را مطالعه کنید یکی از راه‌های شناخت بهترین دبیران شیمی کنکور ایران این است که ببینید در چه مؤسسات تدریس میکنند و در مؤسساتی ثبت‌نام کنید که درواقع شناخته‌شده باشند و امتحان خود را پس داده باشند چراکه یک مؤسسه که بنام باشد و رتبه‌های برتر داشته باشد به احتمال زیاد با بهترین دبیران نیز همکاری می‌کند اما این به‌تنهایی کافی نیست و برای شناخت بهتر دبیران باید نمونه تدریس آن‌ها را مشاهده کرده و یا از نفرات برتر کنکور سال‌های قبل سؤال بکنید یک راه دیگر برای شناخت به نظر بهترین دبیران شیمی کنکور ایران و بهترین اساتید شیمی کنکور ایران این است که ببینید مؤلف کتاب‌های کنکور چه دبیرانی هستند معمولاً دبیری که خود مؤلف کتاب است می‌تواند دبیر خوبی هم باشد اما باز این صددرصدی نمی‌باشد و می‌توانید اسم دبیرها را جستجو کرده و در شبکه‌های مجازی آنها را دنبال کرده تا بیشتر در جریان روند تدریس و کاری آنها باشیدو یادتان باشد حتما قبولی های سال های قبل آن دبیر را جست وجو کنید.

بهترین منابع تست شیمی کدامند؟

کتاب تک رقمی ها و کتاب خیلی سبز، کتاب نشر الگو،مبتکران،میکروطبقه بندی گاج و…

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *