بهترین پزشک گوارش تهران

بهترین پزشک گوارش تهران

بهترین پزشک گوارش تهران کیست؟ متخصص گوارش یک پزشک با درک تخصصی از دستگاه گوارش است. متخصصان گوارش در مورد عملکردها و بیماری های معده، روده، کبد، پانکراس و کیسه صفرا اطلاعات کامل دارند.

اگر مشکلات دائمی شکمی از جمله درد، حالت تهوع یا مشکلات روده داشته اید، ممکن است به متخصص گوارش مراجعه کنید. توصیه می کنیم ادامه این متن را مطالعه کنید تا در مورد شناخت بهترین پزشک گوارش تهران بیشتر بدانید.

مشکلات گوارشی

اگر از مشکلات گوارشی رنج می برید، فکر غذا خوردن می تواند یک کابوس باشد. فکر کردن به برخی غذاها می تواند باعث تهوع و استفراغ شود، در حالی که برخی دیگر ممکن است باعث گرفتگی معده یا اسهال شود.

اگر در این شرایط هستید، بهتر است به یک متخصص گوارش مراجعه کنید. خدمات آنها به بیماران مبتلا به اختلالات خوردن، بیماری التهابی روده، سرطان دستگاه گوارش، مشکلات کیسه صفرا و بسیاری از شرایط دیگر که بر سلامت روده شما تأثیر می گذارد، کمک می کند.

تصویر بهترین پزشک گوارش تهران-5423

متخصص گوارش چیست و چه چیزی را درمان می کند؟

اگر پزشک مراقبت های اولیه شما را به یک متخصص گوارش ارجاع دهد، ممکن است تعجب کنید که این متخصص پزشکی چه می کند.

متخصص گوارش، پزشکی با سالها تحصیل، آموزش، و گواهینامه هیئت مدیره در تشخیص و درمان بیماری های دستگاه گوارش است. معمولاً، پزشکانی که به‌عنوان تخصص، رشته گوارش را دنبال می‌ کنند، پنج تا شش سال طول می‌کشد تا مطالعات دقیق و تجربه عملی در تشخیص، درمان، مدیریت و جراحی بیماری را تکمیل کنند.

بهترین پزشک گوارش در تهران، در مورد نحوه حرکت، پردازش و جذب مواد مغذی توسط مری، معده و روده انسان درمان را انجام می دهد. یک متخصص گوارش همچنین می‌داند که چگونه کبد، لوزالمعده و کیسه صفرا فرآیندهای متابولیک را تنظیم می ‌کند و سموم و مواد زائد را از بدن دفع کند.

متخصص گوارش، روش‌های تشخیصی پیشرفته، مانند آندوسکوپی دستگاه گوارش فوقانی و کولونوسکوپی، از جمله روده، رکتوم و مقعد را انجام می ‌دهد. این حوزه از تلاش های پزشکی همچنین شامل دانش گسترده ای در مورد داروهای دستگاه گوارش، ناهنجاری ها و سرطان ها است.

خدمات پزشک گوارش

پزشک ممکن است شما را به یک متخصص گوارش ارجاع دهد، زیرا شما یک مشکل عملکردی، مانند اسهال مزمن، یبوست، سندرم روده تحریک پذیر، یا مشکل در بلع دارید. ممکن است یک بیماری یا شرایط حاد یا مداوم داشته باشید، مانند سیروز کبدی، هپاتیت به اشکال مختلف، بیماری ریفلاکس، سنگ کیسه صفرا، زخم معده، بیماری کرون، پولیپ روده بزرگ و…

برای تهیه یک برنامه مراقبتی برای هر یک از این شرایط، یک متخصص گوارش معاینه در مطب انجام می دهد و از شما در مورد سابقه سلامتی و علائم شما می پرسد. علاوه بر این، ممکن است به برخی آزمایشات تصویربرداری نیاز داشته باشد.

همچنین، این پزشکان و تیم آنها آموزش های مهمی را به بیمار در مورد رژیم غذایی، کاهش وزن، ورزش، داروها و راه هایی برای سالم نگه داشتن و عملکرد دستگاه گوارش ارائه می دهند.

بیشتر بخوانید:

بهترین فوق تخصص زنان

بهترین دکتر لابیاپلاستی در تهران

تصویر بهترین پزشک گوارش در تهران-4121

ارزیابی ها می تواند شامل موارد زیر باشد:

آندوسکوپی، برای ارزیابی مری و معده از نظر زخم، تنگی و موارد دیگر.

کولونوسکوپی برای کشف پولیپ، سرطان و دلایل خونریزی و اسهال

بیوپسی، از جمله بیوپسی کبد و نمونه های بافت برای تجزیه و تحلیل آزمایشگاهی سرطان و سایر شرایط

مانومتری مری برای تعیین میزان سلامت دستگاه گوارش فوقانی

آزمایش های تنفسی برای کشف عدم تحمل لاکتوز و باکتری های نامطلوب روده

زمان مراجعه به متخصص گوارش

اگر مشکلات گوارشی غیرقابل تحمل یا مکرری دارید، مانند ناراحتی شکمی یا تغییر در عادات روده، لازم است تا هر چه سریعتر به یک متخصص گوارش مراجعه کنید.

اگر به دنبال لیست بهترین پزشکان ایران به ترتیب تخصص ها هستید همین حالا به این صفحه بروید.

متخصص گوارش چه می کند؟

متخصص گوارش متخصصی است که در اختلالات و بیماری‌هایی که بر سیستم گوارشی تأثیر می‌گذارند، که شامل دستگاه گوارش (مری، معده، روده کوچک، روده بزرگ، راست روده و مقعد) و همچنین پانکراس، کبد، مجاری صفراوی و کیسه صفرا می‌شود، تخصص دارد .

اختلالات گوارشی و مشکلاتی که متخصص گوارش درمان می کند عبارتند از:

تغییرات غیر قابل توضیح در عادات روده، از جمله اسهال، یبوست و خون در مدفوع

بیماری ریفلاکس معده

سوزش سردل

هموروئید

بیماری التهابی روده

سندرم روده تحریک پذیر

زخم ها

متخصصین گوارش برای انجام تعدادی از روش‌های مورد استفاده برای کمک به تشخیص و درمان این بیماری‌ها، مانند آندوسکوپی فوقانی، کولونوسکوپی، بیوپسی و تکنیک‌های مختلف آندوسکوپی مورد نیاز برای تجسم دستگاه گوارش، از جمله سونوگرافی آندوسکوپی، آموزش دیده‌اند.

شما می توانید برای اطلاع از بهترین پزشکان ایران همین حالا به این لینک بروید.

هفت دلیل برای مراجعه به بهترین پزشک گوارش تهران

  1. اسهال مداوم

از غذا گرفته تا عفونت و برخی داروها، بسیاری از موارد می تواند باعث اسهال شود. با این حال، اگر مدفوع شما به طور منظم حالتی مایع تر دارد، وقت آن است که با یک پزشک گوارش چک کنید.

خوشبختانه برای این اختلال، راه های درمانی زیادی وجود دارد که پزشک شما می تواند برای مدیریت علائم شما استفاده کند.

  1. یبوست

دفعات دفع مدفوع در نهایت از فردی به فرد دیگر متفاوت است، اما فردی کمتر از سه بار درهفته  دفع مدفوع نداشته باشد معمولاً یبوست در نظر گرفته می شود. همچنین اگر حرکات روده شما بسیار کوچک یا به سختی دفع شود، ممکن است دچار یبوست شوید.

اگر مدت طولانی یبوست دارید، با یک متخصص گوارش مشورت کنید.

یبوست می تواند دلایل زیادی داشته باشد و کنترل آن به تنهایی در خانه می تواند سخت باشد. یک متخصص گوارش می تواند به تعیین علت احتمالی یبوست شما کمک کند و تغییرات سبک زندگی و داروهایی را که می تواند به منظم شدن حرکات روده شما کمک کند را توصیه کند.

  1. دل درد مکرر یا شدید

سوزش سر دل گهگاهی نباید نگران کننده باشد، و خبر خوب این است که سوزش معده گاه به گاه را معمولاً می توانید خودتان در خانه مدیریت کنید.

اما اگر بیش از چند بار در هفته علائم سوزش سر دل را دارید، می‌تواند نشانه‌ای از GERD باشد،  وضعیتی که به مرور زمان می‌تواند به پوشش مری آسیب برساند و زخمی ایجاد کند.

رفلاکس اسید مزمن به خودی خود از بین نمی رود، بنابراین مهم است که توسط یک متخصص ارزیابی شو.  بدون درمان می ‌تواند باعث آسیب دائمی به مری شود. این آسیب می‌تواند منجر به مشکلات بلع، ایجاد زخم‌های دردناک و حتی افزایش خطر ابتلا به سرطان مری در فرد شود.

  1. احساس نفخ غیرمعمول

نفخ، که می تواند احساس کنید شکم شما پر یا سفت شده است، اغلب به دلیل مشکلاتی ایجاد می شود که منجر به تولید بیش از حد گاز، حساسیت بیش از حد به گاز یا گاز گیر افتاده در روده بزرگ می شود.

یبوست می‌تواند باعث نفخ شود، زیرا هر چه ضایعات طولانی ‌تر در روده بزرگ باقی بمانند، احتمال تخمیر آن‌ها توسط باکتری‌های ساکن بیشتر می‌شود که گاز تولید می‌کنند.

متخصص گوارش می تواند به شما کمک کند تا مشخص کنید دقیقاً علت نفخ شما چیست و موثرترین راه برای درمان آن چیست.

  1. درد ناگهانی یا شدید شکم

همه ما با درد شکم دست و پنجه نرم کرده‌ایم، اما درد شدید شکم که ساعت‌ها طول می‌کشد یا درد شکمی که ناگهانی و شدید ایجاد می‌شود، طبیعی نیست.

زخم معده، که زخمی در پوشش معده یا قسمت اول روده کوچک شماست، می‌تواند منجر به سوزش درد شکم، به‌ ویژه پس از خوردن غذا شود. زخم درمان نشده می تواند باعث تورم و زخم شود که دستگاه گوارش شما را مسدود می کند.

درد شدید شکم دائماً می تواند نشانه سنگ کیسه صفرا یا بیماری کبد باشد. متخصص گوارش می تواند به تعیین علت درد شما کمک کند.

  1. خونریزی مقعدی یا خون در مدفوع شما

خونریزی مقعدی ، یک مشکل نسبتاً رایج که معمولاً با داروهای خانگی یا محصولات بدون نسخه قابل کنترل است.

با این حال، اگر هموروئید به این درمان‌ها پاسخ نمی‌دهد، بهترین متخصص گوارش در تهران می‌تواند درمان‌های پیشرفته ‌تری را توصیه کند که می‌تواند به شما در تسکین کمک کند.

هر زمان که خون در مدفوع خود مشاهده کردید یا خونریزی مقعدی داشتید که با تغییراتی در عادات روده یا رنگ یا قوام مدفوع همراه است، بسیار مهم است که به یک متخصص گوارش مراجعه کنید. خونریزی مقعدی همیشه یک نگرانی بزرگ نیست، اما می تواند نشانه یک بیماری جدی مانند سرطان روده بزرگ باشد.

  1. شما باید برای کولونوسکوپی

اگر بالای 45 سال سن دارید یا سابقه خانوادگی قوی سرطان کولورکتال دارید، احتمالاً شنیده اید که پزشکتان کولونوسکوپی را توصیه کرده است.

بیشتر افراد از سن 45 سالگی شروع به انجام کولونوسکوپی غربالگری می کنند.

تشخیص زودهنگام سرطان کولورکتال مهم است، زمانی که به موقع تشخیص داده شود، می تواند منجر به درمان کمتر تهاجمی و شانس بهتر بقا شود.

برای اطلاع از نظر سنجی دکتر فوق تخصص لابیوپلاستی به این صفجه بروید.

در نوبت معاینه گوارش چه اتفاقی می افتد؟

اگر متوجه هر یک از این هفت نشانه شده اید، وقت آن است که یک قرار ملاقات با پزشک متخصص تعیین کنید.

در اولین قرار ملاقات شما، متخصص گوارش:

از شما در مورد علائم گوارشی و سابقه پزشکی خود سوال کند.

هرگونه تغییر در شیوه زندگی یا دارویی را که می تواند به تسکین علائم شما کمک کند، توصیه شود.

در مورد هر آزمایش، غربالگری یا روشی که ممکن است مورد نیاز باشد بحث می شود.

ممکن است برای شما مفید باشد که فهرستی از علائم خود را قبل از قرار ملاقات تهیه کنید تا فراموش نکنید که در مورد هر یک از مشکلاتی که دارید بپرسید.

از طریق این ارزیابی اولیه، پزشک شما روند کشف علت مشکلات گوارشی شما را آغاز می کند و شروع به رسیدگی به علائم شما می کند. اگر بیماری شما مزمن است، او همچنین درباره بهترین روش برای مدیریت شرایط شما در طول درمان صحبت خواهد کرد. پزشک شما همچنین ممکن است در مورد آزمایشات اضافی که ممکن است در صورت عدم بهبود علائم شما مورد نیاز باشد، با شما صحبت کند.