بهترین مشاوران کنکور ایران

بهترین مشاوران کنکور ایران

مشاوران خوب،با شناختی که از مسیر آموزشی دارند،میتوانند شما را در مسیری صحیح رهنمون نمایند . با شناسایی باگهای تحصیلی و مشاوره ای شما،هدایت تحصیلی شما در جهت رسیدن به رویاهایتان را محقق نمایند

با توجه به نظرات کارشناسان آموزشی و نخبگان آموزش،هم اکنون بهترین مشاوران کنکور ایران به ترتیب عبارتند از:

1-  مهدی باباخانی  2-  ایمان سرورپور   3- مهدی برقعی  4- سینا تهرانی  5- مهدی نکوئی 6- امیر دیبازر 

لطفا در نظرسنجی انتخاب بهترین مشاوران کنکور ایران شرکت نمایید و اگر تجربه کار با مشاور خوبی را داشته اید، در بخش نظرات با دیگران به اشتراک بگذارید.

بهترین مشاوران کنکور ایران

معرفی بهترین مشاوران کنکور ایران

تا چند دهه قبل مشاوره تحصیلی در سبد خدمات و کالاهای لوکس و لاکچری قرار داشت و افراد معدودی از خدمات مشاوره استفاده میکردند،اما این روزها،اهمیت مشاوره از تدریس دروس تخصصی نیز فراتر رفته است.

مشاوران خوب کنکور و مشاوران خوب تحصیلی با هدایت مخاطبانشان در مسیری صحیح،نقش مهمی در موفقیت آنها دارند.بهترین مشاوران کنکور ایران،علاوه بر هدایت تحصیلی صحیح و اصولی با بازخواست نمودن برنامه ها و تکالیف  داده شده به دانش آموزان،آنها را در راه رسیدن به موفقیت ساپورت مینمایند

وقتی دانش‌آموزان تکالیف خود را انجام نمی‌دهند، معلمان چه کاری انجام دهند، نحوه ایجاد تکالیف جذاب و بهترین رویکردهایی که باید با دانش‌آموزان خود در کلاس درس انجام دهید،از وظایف مهم بهترین مشاوران کنکور ایران است

ما در اینجا و در ادامه  همچنین نکاتی را برای سازماندهی دانش آموزان و ایجاد عادات کاری موثر ارائه می دهیم که باید توسط مشاوران حرفه ای برنامه ریزی شود.

دلایلی که دانش آموزان تکالیف خود را انجام نمی دهند چیست؟ و مشاور چگونه میتواند کمک نماید؟

به عقیده بهترین مشاوران کنکور ایران وقتی دانش آموزی مدرسه را برای یک روز ترک می کند، امیدوار هستید که به اندازه کافی آن ها را برای زمان تکالیف تنظیم کرده باشید، اما بسیاری از عوامل خارج از کنترل شما هستند. به عقیده بهترین مشاوران کنکور ایران اگر دانش آموزی مکرراً تکالیف خود را انجام نمی دهد، در نظر بگیرید که در خانه چه می گذرد. درک ریشه مشکل می تواند به شما کمک کند تا وضعیت را بهتر کنترل کنید.

به عقیده بهترین مشاوران کنکور ایران ممکن است به عنوان دبیر بخواهید به روش دیگری با دانش آموز ارتباط برقرار کنید، با والدین ارتباط برقرار کنید یا حمایت بیشتری ارائه دهید. به عقیده بهترین مشاوران کنکور ایران هنگامی که بتوانید تشخیص دهید که چرا دانش آموزان تکالیف خود را انجام نمی دهند، می توانید اجرای استراتژی هایی را برای تشویق و توانمندسازی دانش آموزان خود برای تکمیل تکالیف خود در آینده آغاز کنید. در اینجا چند دلیل متداول وجود دارد که باعث می شود دانش آموزان تکالیف خود را کامل نکنند.

از نظر ده مشاور برتر کنکور اگرچه شما تمام تلاش خود را برای ارائه آموزش با کیفیت و ایجاد عادات معنادار می‌کنید، دانش‌آموزان گاهی اوقات با مسائل مدرسه دیگری مواجه می‌شوند که مانع از توانایی یادگیری آنها می‌شود. خوشبختانه، بسیاری از این مشکلات رفع آسانی دارند، حتی اگر ایجاد یک روال کاری که به نفع دانش‌آموز باشد زمان بر باشد. در اینجا مشکلات رایجی که دانش آموز در مدرسه با آن روبرو می شود و می تواند بر عملکرد تکالیف آنها تأثیر بگذارد آورده شده است:

عدم درک: از نظر بهترین مشاوران کنکور ایران عدم درک یکی از دلایل اصلی عدم انجام تکالیف دانش آموزان است. هنگامی که کودکان آموزش کافی دریافت نمی کنند، مهارت های اولیه ای را که برای انجام یک تکلیف نیاز دارند، ندارند. ضروری است که دستورالعمل های تکالیف شما تا حد امکان واضح و مشخص باشد تا دانش آموزان بتوانند تکلیف مورد نظر را کاملاً درک کنند.

بدون بازخورد: از نظر بهترین مشاوران کنکور ایران بسیاری از دانش‌آموزان از بازخورد انگیزه می‌گیرند، به همین دلیل است که وقتی هیچ تحسین یا انتقاد سازنده‌ای دریافت نمی‌کنند، ممکن است تکالیف خود را کامل نکنند. سعی کنید بازخورد تکالیف را با نوشتن نظرات در مورد تکالیف تکمیل شده یا اختصاص دادن زمان در روز برای پرداختن به الگوهای تکالیف با کلاس در برنامه درس خود بگنجانید.

غرق شدن در کار:  از نظر بهترین مشاوران کنکور ایران کارهای سنگین و وقت گیر می تواند از نظر ذهنی برای دانش آموزان خسته کننده باشد. از نظر بهترین مشاوران کنکور ایران اگر دانش‌آموزی احساس کند که یک تکلیف زمان زیادی را می‌گیرد و نمی‌داند چگونه آن را تجزیه کند، ممکن است تصمیم بگیرد که کار ارزش تلاش را ندارد. برای کارها و پروژه های بزرگ، هر بار یک قسمت را اختصاص دهید. به عنوان مثال، شما به راحتی می توانید یک پروژه تحقیقاتی بزرگ را از بین ببرید. از نظر بهترین مشاوران کنکور ایران از دانش‌آموزان بخواهید فهرست منابع را برای چند روز اول تهیه کنند و اطلاعات ارزشمندی پیدا کنند. پس از این، از آنها بخواهید یک طرح کلی ایجاد کنند. سپس تاریخ سررسید کاغذ را تعیین کنید. به این ترتیب دانش آموزان تمام اطلاعات مورد نیاز برای تکمیل تکلیف را در اختیار دارند.

بیشتر بخوانید:

بهترین کلاسهای آنلاین کنکور 1403

بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران

از نظر بهترین مشاوران کنکور ایران هر دانش آموزی دارای یک محیط خانه حمایتی و دلپذیر نیست که آنها را قادر می سازد بهترین کار خود را انجام دهند. اگرچه ممکن است راه مطمئنی برای مبارزه با این مسائل وجود نداشته باشد، اما مراحلی وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا تکمیل تکالیف را در دسترس‌تر و آسان‌تر کنید:

والدین در دسترس نیستند: از نظر بهترین مشاوران کنکور ایران دلیلی که دانش آموزان ممکن است تکالیف خود را کامل نکنند این است که والدین آنها برای ارائه کمک در تکالیف در خانه در دسترس نیستند. شما می توانید در کلاس درس به این دانش آموزان کمک بیشتری کنید . آنها را با یک معلم راهنما تنظیم کنید یا آنها را تشویق کنید که در صورت داشتن هر گونه سوال با آنها تماس بگیرند.

عدم ثبات: از نظر بهترین مشاوران کنکور ایران اگر خانواده دانش آموزی زیاد جابجا می شوند، ممکن است ثبات لازم برای نشستن و کار کردن روی تکالیف خود در خانه نداشته باشند. این نمونه دیگری است که می توانید با دانش آموز صحبت کنید و محل کار مشترکی را پیشنهاد کنید که آنها می توانند برای انجام تکالیف از آن استفاده کنند – مانند کتابخانه یا اتاق مطالعه بعد از مدرسه – تا مکان ثابت تری برای تمرکز به آنها بدهید.

زندگی آشفته در خانه: از نظر بهترین مشاوران کنکور ایران وقتی بچه‌ها زندگی خانگی آشفته یا مشکلی دارند، ممکن است احساس کنند برای انجام تکالیف خود بی انگیزه هستند. شما می توانید با ایجاد یک رابطه مثبت با دانش آموز، گوش دادن به مشکلات آنها و ایجاد احساس ارزشمندی و تشویق در کلاس درس، موقعیت های حساسی مانند این را مدیریت کنید.

زمان زیاد تماشای تلویزیون یا درگیر شدن در رسانه های اجتماعی: از نگاه بهترین مشاوران کنکور ایران برخی از دانش آموزان ساعاتی از وقت آزاد خود را صرف مصرف شبکه های اجتماعی و تماشای تلویزیون می کنند و از انجام تکالیف خود غفلت می کنند. متأسفانه، نمی‌توانید نحوه استفاده دانش‌آموزان از اوقات فراغت خود را کنترل کنید، اما می‌توانید کنفرانس‌های والدین را برای بحث در مورد راه‌هایی برای کمک به دانش‌آموزان در تمرکز در خانه برگزار کنید.

از نگاه بهترین مشاوران کنکور ایران شاگردان شما ممکن است مشکلاتی فراتر از مدرسه و خانه داشته باشند. چالش‌های بیرونی همیشه به وجود می‌آیند، و اگرچه تعیین دقیق آن‌ها ممکن است دشوار باشد، برداشتن گام‌های اضافی برای ارتباط با دانش‌آموزتان در درازمدت ارزش آن را دارد. برای تعیین بهترین راه برای برقراری ارتباط با دانش آموزان و کمک به آنها برای غلبه بر موانع، این چالش های بیرونی را بررسی کنید:

از نگاه بهترین مشاوران کنکور ایران فعالیت‌های فوق برنامه یا کارهای بعد از مدرسه: دانش‌آموزانی که در فعالیت‌ها یا مشاغل بعد از مدرسه شرکت می‌کنند ، اغلب در تکمیل تکالیف در کنار برنامه‌های پر مشغله خود مشکل دارند. فعالیت‌هایی از این دست غنی‌کننده هستند و نباید دانش‌آموزان را از انجام تکالیف خود ناتوان کند. برای تطبیق، به جای روز قبل از موعد مقرر، تکالیف را زودتر از موعد تعیین کنید تا دانش آموزان زمان کافی برای مدیریت حجم کاری خود در طول هفته داشته باشند.

بدون الگوهای مثبت: از نگاه بهترین مشاوران کنکور ایران برخی از دانش آموزان به الگوهای مثبتی که برای آموزش ارزش قائل هستند و آنها را تشویق به انجام تکالیف خود می کنند، دسترسی ندارند . در این موارد باید سعی کنید با دانش آموز کار کنید، به او انگیزه موفقیت بدهید و اهمیت مدرسه را به او بیاموزید.

از نگاه بهترین مشاوران کنکور ایران محیط کار پر سر و صدا، حواس پرتی یا تنگ: دلیل دیگری که باعث می شود دانش آموزان تکالیف خود را انجام نمی دهند این است که ممکن است محیط کاری مناسب برای تمرکز و یادگیری نداشته باشند. از نگاه بهترین مشاوران کنکور ایران سعی کنید با دانش آموز خود یک به یک صحبت کنید تا درباره کارهایی که می توانند برای از بین بردن حواس پرتی انجام دهند، مانند ماندن بعد از مدرسه برای تکمیل تکالیف یا گذراندن وقت در کتابخانه، صحبت کنید.

از نگاه بهترین مشاوران کنکور ایران استفاده از مواد مخدر یا الکل: این یکی دیگر از موضوعات حساس است که می تواند برای پیمایش دشوار باشد. اگر دانش آموز شما علائم مصرف مواد مخدر را نشان می دهد، می توانید به طور خصوصی با آنها صحبت کنید و منابعی را ارائه دهید، با مشاور مدرسه تماس بگیرید یا با والدین آنها صحبت کنید.

چگونه دانش آموزان را برای انجام تکالیف تشویق کنیم؟

برقراری ارتباط موثر اطلاعات می تواند دانش آموزان را برای موفقیت در خانه آماده کند. در روز اول مدرسه، با دانش‌آموزان خود در مورد تکالیف، رویکردی مطمئن و خوش‌بینانه داشته باشید. آنچه در کلاس می‌گویید و انجام می‌دهید می‌تواند به راه‌اندازی دانش‌آموزان در زمان تکالیف کمک کند.

از نگاه بهترین مشاوران کنکور ایران در زیر هشت استراتژی تکلیف برای معلمان آورده شده است که می توانید از آنها برای کمک به دانش آموزان خود برای تکمیل تکالیف استفاده کنید . برای بیشترین تأثیر، این استراتژی ها را در اوایل سال تحصیلی به کار ببرید.

 1. هدف از تکلیف را توضیح دهید

از نگاه بهترین مشاوران کنکور ایران دانش آموزان باید بدانند که چرا انجام تکالیفشان مهم است. در نظر گرفته شده است که تکالیف یک تجربه مثبت باشد که یادگیری را بیشتر می کند و دانش آموزان شما هرگز نباید آن را به عنوان یک تنبیه نگاه کنند. روشن کنید که هر تکلیف هدفی دارد و تسلط فقط زمانی اتفاق می‌افتد که دانش‌آموزان به طور مستقل و بدون شبکه ایمنی کلاس درس کار کنند. به دانش‌آموزان اجازه دهید بدانند که همیشه توضیح می‌دهید که چگونه یک تکلیف در تصویر بزرگ قرار می‌گیرد.

از نگاه بهترین مشاوران کنکور ایران تأکید کنید که چگونه تکالیف راهی برای تقویت مفاهیمی است که دانش آموزان در کلاس درس می آموزند و بهترین راه برای انجام این کار از طریق ثبات و تکرار است. با این تمرین، دانش آموزان در مهارت های خود احساس اطمینان می کنند و به خوبی به درس روز بعد منتقل می شوند. وقتی دانش آموزان تکالیف خود را به خوبی انجام می دهند، یادگیری بیشتری می تواند هر روز در کلاس درس انجام شود.

 1. انتظارات را در روز اول تنظیم کنید

از نگاه بهترین مشاوران کنکور ایران تحقیقات نشان می‌دهد که دانش‌آموزان زمانی موفق‌تر هستند که معلمان استانداردهای بالایی را تعیین کنند ، بنابراین انتظارات خود را روشن کنید. به دانش آموزانی توضیح دهید که تکالیف خود را تکمیل می کنند در کلاس شما موفق خواهند بود. برای کسانی که این کار را نمی کنند، راه سختی در پیش خواهد بود.

از نگاه بهترین مشاوران کنکور ایران خوبست که لحن خود را مثبت نگه دارید و به دانش آموزان بگویید که در مورد حجم کاری چه انتظاری دارند. نحوه نمره دادن به تکالیف و عواقب تکالیف از دست رفته را روشن کنید. از نگاه بهترین مشاوران کنکور ایران همه چیز را در یک قرارداد مشق شب بیان کنید و از دانش آموزان بخواهید آن را امضا کنند. فقط مطمئن شوید که آن را نیز توضیح دهید، تا اطلاعات غرق شود.

 1. روزانه تکالیف بدهید

از نگاه بهترین مشاوران کنکور ایران و بهترین مشاور کنکور پزشکی تکالیف هر شب را به صورت تکه‌های قابل مدیریت اختصاص دهید. اگر دانش‌آموزان را با یک بسته اطلاعات هفتگی به خانه بفرستید، ممکن است غرق شوند. برخی از دانش آموزان ممکن است کار را به تعویق بیندازند و کل بسته را تا آخرین لحظه رها کنند، که هدف تمرین روزانه را از بین می برد. از نگاه بهترین مشاوران کنکور ایران با گذشت زمان، تکالیف روزانه به بخشی از روتین و بخشی از زندگی دانش آموز تبدیل می شود ، نه یک کار طاقت فرسا.

 1. بهترین مشاوران کنکور ایران از شما میخواهند که دستورالعمل های واضح ارائه کنید

بهترین مشاوران کنکور ایران و بهترین مشاور کنکور تجربی در بهترین موسسه مشاوره کنکور تهران از شما میخواهند که اطمینان حاصل کنید که دستورالعمل‌های واضحی را ارائه کرده و تکالیف را در مکان‌های مختلف، مانند کلاس درس و وب‌سایت خود، پست کنید. اطمینان حاصل کنید که دانش آموزان شما همیشه توانایی یافتن توضیحات یا کمک های بیشتر را دارند. برای دانش‌آموزان کوچک‌تر، می‌توانید دستورالعمل‌ها و جزوه‌هایی را برای والدین ارائه دهید، تا اگر فرزندشان هنگام کار در خانه گیر کرد، بتوانند به آنها کمک کنند.

 1. زمان کلاس درس را برای یادگیری مستقل اختصاص دهید

بهترین مشاوران کنکور ایران و بهترین مشاور کنکور ریاضی از شما میخواهند که معلمان اغلب این اشتباه را مرتکب می شوند که محیطی وابستگی در کلاس ایجاد می کنند. برخی از دانش آموزان ممکن است بیش از حد به معلمان و همسالان خود برای راهنمایی و اطلاعات تکیه کنند. برای تسلط واقعی بر مطالب روز، دانش‌آموزان به فرصتی نیاز دارند تا قبل از اینکه روز را ترک کنند، به طور مستقل در فرآیند یادگیری کار کنند. اگر این قطعه وجود نداشته باشد، دانش آموزان ممکن است زمانی که برای انجام تکالیف خود می نشینند ناامید شوند.

 1. کسب احترام

بهترین مشاوران کنکور ایران از شما میخواهند که قبل از اینکه بتوانید انتظار داشته باشید بر عادات تکالیف دانش آموز تأثیر بگذارید، باید احترام دانش آموز را جلب کنید. برای به دست آوردن احترام، دوست داشتنی باشید، با دانش آموزان خود ارتباط برقرار کنید و همیشه دنبال کنید. وقتی دانش آموزان به شما احترام بگذارند، شروع به اعتماد به آنچه شما به آنها می کنید، می کنند و از طریق نفوذ شما، می توانید اخلاق کاری قوی را القا کنید.

 1. به زندگی دانش آموزان خود علاقه شخصی داشته باشید

بهترین مشاوران کنکور ایران از شما میخواهند که دانش آموزان خود را بشناسید. سعی کنید با دانش آموزان در گفتگو در مورد موضوعات مورد علاقه آنها ارتباط برقرار کنید. هنگامی که ارتباط شخصی برقرار کردید، احتمال بیشتری دارد که به شما گوش دهند، و زمانی که به آنها بگویید تکالیف خود را کامل کنند، معنای بیشتری خواهد داشت.

بهترین مشاوران کنکور ایران از شما میخواهند که علاوه بر این، اگر دانش آموزان خود را درک کنید و با آنها ارتباط برقرار کنید، برای مقابله با موانع دانش آموزی مجهزتر خواهید بود. اگر دانش‌آموزان شما باور داشته باشند که شما واقعاً به رفاه و دستاوردهای آنها اهمیت می‌دهید، ممکن است راحت‌تر با شما صحبت کنند تا راه‌حل‌هایی بیابند.

 1. ذهنیت رشد را پرورش دهید

بهترین مشاوران کنکور ایران از شما میخواهند که دانش‌آموزانی که ذهنیت رشد را پرورش می‌دهند، می‌توانند گام‌های بزرگی در تحصیل و زندگی خود بردارند. این نوع طرز فکر شامل پذیرش و جستجوی چالش ها به خاطر یادگیری و رشد است. هنگامی که افراد این طرز تفکر را اتخاذ می کنند، به جای اینکه ناراحت یا ناامید شوند، اشتباهات و شکست را بخشی طبیعی از فرآیند یادگیری می دانند.

بهترین مشاوران کنکور ایران از شما میخواهند که شما می توانید با توضیح دادن اهمیت تمرین، یادگیری و شکست به پرورش این طرز فکر در دانش آموزان خود کمک کنید. ارائه بازخورد معنی دار می تواند به این فرآیند کمک کند، زیرا دانش آموزان تفاوت بین قضاوت و نکات مفیدی را که آنها را قادر به رشد می کند یاد می گیرند.

سازماندهی تکالیف خانه و نکاتی برای تبدیل تکالیف

همانطور که دانش آموزان به مدرسه راهنمایی می روند، مهارت های سازمانی می تواند به یک مسئله تبدیل شود. آنها چندین معلم دارند، چندین تکالیف برای شعبده بازی، وسایل فراوان و حدود هشت یا نه کلاس مختلف دارند که باید هر روز سر وقت حاضر شوند. همه اینها می تواند کمی طاقت فرسا باشد.

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران مهارت های سازمانی کلید موفقیت در تکالیف است. دانش آموزی با کاغذهای مچاله شده در کوله پشتی خود ممکن است به طور موقت از پس آن بربیاید، اما در نهایت، همه چیز به هم می ریزد. برای جلوگیری از کابوس های مشق شب، از همان ابتدا به دانش آموزان خود کمک کنید تا سازماندهی شوند .

معلم به دانش آموز در یادداشت برداری کمک می کند

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران باید از استراتژی های سازمانی زیر در اوایل سال تحصیلی استفاده کنید.

تنظیم یک فایل مشق شب:  دانش آموزان برای سازماندهی به یک سیستم ساده و ایمن نیاز دارند. از دید بهترین مشاوران کنکور ایران به دانش آموزان توصیه کنید که تمام تکالیف خود را در یک مکان مرکزی مانند یک پوشه جیبی نگهداری کنند. از دید بهترین مشاوران کنکور ایران یک مکان و فقط یک مکان برای همه موضوعات تعیین کنید. اگر دانش‌آموزان شروع به ثبت اطلاعات در دفترچه‌های جداگانه یا گوشه‌های کمد خود کنند، تکالیف گم می‌شوند.

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران زمان برنامه ریزی را در نظر بگیرید:  از دید بهترین مشاوران کنکور ایران هر هفته زمانی را برای دانش آموزان در نظر بگیرید تا برنامه تکالیف خود را برنامه ریزی کنند. از دانش‌آموزان بخواهید از برنامه‌ریزان روزانه برای ترسیم فعالیت‌های بعد از مدرسه و برنامه‌ریزی در بلوک‌های زمانی برای تکمیل تکالیف استفاده کنند. حتی اگر بخواهند می‌توانند زمان‌های توقف را برنامه‌ریزی کنند.

پیشنهاد تشویق:  از دید بهترین مشاوران کنکور ایران سازماندهی و برنامه ریزی تکالیف می تواند برای بسیاری از دانش آموزان دشوار باشد. برای هر میزان پیشرفت تشویق و تمجید کنید. بازخورد شما بسیار زیاد است.

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران اگرچه ممکن است مهارت های ارتباطی مثال زدنی و بهترین برنامه ریزی برای سازمان داشته باشید، هنوز باید تکالیف را جالب نگه دارید. تکالیف باید دارای هدف و جذاب باشند. از دید بهترین مشاوران کنکور ایران اگر دانش‌آموزان به این نکته توجه نداشته باشند یا مزایای آن را درک نکنند، احتمال کمتری دارد که تکالیف را تکمیل کنند.

 1. تکالیف با کیفیت ایجاد کنید

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران اگر قرار است تکلیفی بدهید، آن را ارزشمند کنید. دستورالعمل های واضح و مختصر ارائه دهید و منابع مربوطه را ارائه دهید. سعی کنید تمرکز کار را محدود کنید. اگر بخواهید مفاهیم زیادی را به طور همزمان تقویت کنید، دانش آموزان ممکن است موضوع را از دست بدهند یا احساس غمگینی کنند. هرگز مشغله کاری نکنید اگر به خاطر مشغله کاری شهرت داشته باشید، دانش آموزان به طور مداوم درگیر نمی شوند و ممکن است تکالیفی را که واقعا مهم هستند از دست بدهند.

 1. تکالیف را به عنوان مرور یا تمرین انجام دهید

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران تکالیف فرصتی برای دانش آموزان است تا آنچه را که در آن روز آموخته اند مرور و تمرین کنند. وقت آن نیست که معلمان مطالب جدید را معرفی کنند. کار مستقل مهارت های آموخته شده در کلاس را تقویت می کند و اعتماد به نفس و انگیزه را افزایش می دهد. وقتی دانش آموزان متوجه می شوند که می توانند به تنهایی به موفقیت برسند، نسبت به خودشان احساس خوبی دارند. از دید بهترین مشاوران کنکور ایران وقتی نسبت به خود احساس خوبی دارند، می خواهند بیشتر بیاموزند. با وجود ابزارهای مناسب، دانش آموزان انگیزه خواهند داشت تا تکالیف خانه را به طور منظم انجام دهند.

 1. دانش آموزان را وادار به تفکر کنید

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران به دانش آموزان این فرصت را بدهید که در طول زمان تکالیف یک “لحظه ای” داشته باشند. به آنها اجازه دهید مستقل فکر کنند و اطلاعات را از منابع دیگر خارج از کلاس استخراج کنند. دانش آموزان را به چالش بکشید تا خودشان فکر کنند و ایده های جدید را کشف کنند. از دید بهترین مشاوران کنکور ایران تفکر خارج از چارچوب می تواند برای دانش آموزان هیجان انگیز و انگیزه بخش باشد.

 1. گزینه های پیشنهادی

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران بهتر است که در صورت امکان به دانش آموزان گزینه هایی بدهید. به عنوان مثال، هنگام انجام یک تکلیف نوشتن، چند موضوع را برای انتخاب داشته باشید. وقتی دانش‌آموزان در مورد تکالیف تصمیم‌گیری می‌کنند، سرمایه‌گذاری بیشتری می‌کنند و از این فرآیند لذت بیشتری می‌برند. انتخاب‌های معنی‌دار می‌توانند دانش‌آموزان را تشویق کنند تا بر روی نقاط قوت خود سرمایه‌گذاری کنند و بیشتر با مطالب یادگیری درگیر شوند .

 1. تکالیف را جالب نگه دارید

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران همه چیز را با هم مخلوط کنید. اگر دانش‌آموزان تشخیص دهند که شما رویکردی فرمول‌وار برای تکالیف دارید، ممکن است احساس کنید که یک کار تکراری است. ممکن است ندانید که آیا دانش‌آموزان شما از مطالب یاد می‌گیرند یا گام‌های اساسی برای یافتن پاسخ را حفظ می‌کنند. علاوه بر این، دانش‌آموزان از موضوعات و قالب‌های مشابه خسته می‌شوند، بنابراین رویکردی متنوع را هدف قرار دهید. یکی از راه‌های عالی برای برانگیختن علاقه دانش‌آموز، تعیین یک پروژه بلندمدت است. دانش آموزان را تشویق کنید که به دنبال تحقیقات جدید و منحصر به فرد باشند و مکالمات جالبی را به کلاس درس بیاورند.

 1. تکالیف را با سطوح مهارت تراز کنید

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران اگرچه احتمالاً نمی‌توانید تکالیف را فردی کنید، اما می‌توانید تکالیف را برای گروه‌های همگن در کلاس خود تنظیم کنید. به عنوان مثال، دانش آموزان در معرض خطر یا تیزهوش ممکن است تکالیف متفاوتی نسبت به بقیه کلاس داشته باشند. در دبیرستان، دانش‌آموزان در کلاس‌های پیشرفته یا ممتاز معمولاً تکالیفی دریافت می‌کنند که نیاز به تفکر انتزاعی بیشتری دارد.

 1. یک حجم کاری قابل مدیریت اختصاص دهید

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران حتماً مقدار مناسبی از تکالیف را برنامه ریزی کنید. شما می خواهید زمان تکالیف موثر و سازنده باشد، نه طاقت فرسا و طاقت فرسا. بسیاری از مربیان از قانون 10 دقیقه برای هر کلاس پیروی می کنند. یک دانش آموز کلاس اولی 10 دقیقه در شبانه روز تکلیف می کند، یک دانش آموز کلاس دوم 20 دقیقه و غیره انجام می دهد که حداکثر دو ساعت برای دانش آموزان دبیرستانی است. تکالیف خانه را با سایر معلمان تیم خود هماهنگ کنید تا کل زمان هر شب ثابت بماند.

 1. بین ماده و زندگی ارتباط برقرار کنید

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران اگر موضوع موضوعی مرتبط باشد، دانش آموزان استعداد بیشتری برای انجام تکالیف دارند. تکالیف عملی که در دنیای واقعی معنا پیدا می‌کنند می‌توانند علاقه دانش‌آموز را برانگیزند و واقعاً در آن غرق شوند. سرگرم‌کننده باشید یا اطلاعات را از طریق داستان به اشتراک بگذارید، سپس دانش‌آموزان را با یک تکلیف مرتبط به خانه بفرستید.

به عنوان مثال، فرض کنید در کلاس هنرهای زبان خود روی استدلال های متقاعدکننده کار می کنید. از دید بهترین مشاوران کنکور ایران شما می توانید یک محاکمه کلاسی راه اندازی کنید که در آن دانش آموزان وکیل، قاضی، شاکی، متهم یا بخشی از هیئت منصفه باشند. بعد از درس و بحث در کلاس، می توانید از دانش آموزان بخواهید که چند پاراگراف متقاعدکننده از دیدگاه خود برای تکالیف بنویسند.

آموزش راهبردهای انگیزشی موثر در تکالیف

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران عادات خوب تکالیف کلیدی هستند تا از یک تکلیف حداکثر بهره را ببرید و آن را به موقع انجام دهید، و هرگز برای شروع زود نیست. اگر معلم مهدکودک یا کلاس اول هستید، تکالیف متناسب با سن خود را به خانه بفرستید تا دانش‌آموزان بتوانند شروع به ایجاد یک برنامه معمول کنند. از دید بهترین مشاوران کنکور ایران این می تواند به سادگی خواندن چند صفحه از یک کتاب توسط والدین برای دانش آموز باشد.

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران صرف نظر از سطح کلاس، دانش آموزان را تشویق کنید تا راهبردهای خوب تکالیف را تمرین کنند. این راهکارها را به صورت گروهی یا فردی برای دانش آموزانی که دچار مشکل هستند آموزش دهید.

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران دانش آموزان را تشویق کنید:

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران در طول روز مدرسه یادداشت برداری کنید.

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران از یک برنامه ریز موثر برای پیگیری تکالیف و سررسیدها استفاده کنید .

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران یک مکان آرام در خانه برای مطالعه ایجاد کنید.

دشواری تکلیف را ارزیابی کنید تا مشخص کنید که چقدر زمان برای تکمیل آن نیاز دارند.

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران وسایل تکالیف مانند مداد، پاک کن، ماشین حساب، کاغذ و غیره را جمع آوری و سازماندهی کنید.

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران از منابع مدرسه در طول سالن های مطالعه و زمان های یادگیری مستقل استفاده کنید.

زمانی را برای انجام تکالیف انتخاب کنید که مطابق با برنامه خانواده باشد.

استراتژی های مدیریت زمان را تمرین کنید و یاد بگیرید که روی روال خود بمانید.

در طول انجام تکالیف، تلفن همراه، تلویزیون یا هر چیزی که حواس‌تان را پرت می‌کند خاموش کنید.

برنامه‌های آموزشی را دانلود کنید که می‌تواند به آنها کمک کند در زمان تکالیف تمرکز کنند یا تایمر تنظیم کنند.

به جای انباشته کردن، به صورت تکه تکه برای یک آزمون یا تکالیف طولانی مدت آماده شوید.

برای انجام تکالیف چالش برانگیز، پاداش های شخصی را تعیین کنید.

با دانش آموزان دیگری که سوالات یا چالش های مشابهی دارند کار کنید.

سبک یادگیری آنها را شناسایی و درک کنید.

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران عادات موثر در تکالیف را تقویت کنید

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران معلم عالی بودن به معنای تقویت عادات موثر تکالیف درسی بخش مهمی از فرآیند است. وقتی دانش‌آموزان تکالیف خود را کامل می‌کنند، حتماً آن را تأیید کنید، در غیر این صورت احتمالاً این الگو ادامه نخواهد یافت. و اگر دانش‌آموزان تکالیف را کامل نکردند، مطمئن شوید که عواقب آن را دارید.

در اینجا هفت کاری وجود دارد که می توانید برای تقویت عادات خوب انجام تکالیف انجام دهید:

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران خوبست که همیشه تکالیف را بررسی کنید: فقط تکالیفی را که قصد دارید مرور کنید و امتیاز دهید، تعیین کنید. دانش‌آموزان را با بررسی تکالیف هر روز در مقابل آنها پاسخگو نگه دارید. صرف زمان برای راه اندازی این سیستم در ماه اول سال تحصیلی واقعاً می تواند نتیجه دهد. وقتی دانش‌آموزان متوجه شوند که شما معلمی هستید که همیشه تکالیف را بررسی می‌کند، احتمالاً آن‌ها را کامل می‌کنند. از طرف دیگر، اگر در مورد تکالیف خیلی معمولی باشید، دانش آموزان فکر نمی کنند که مهم است و احتمالاً آن را به طور مداوم انجام نمی دهند. اطمینان حاصل کنید که برای تلاش نمره می دهید، زیرا این کار دانش آموزان را در تمام سطوح توانایی تشویق می کند.

ارائه بازخورد سریع: هر چه دانش آموز زودتر بازخورد دریافت کند، بازخورد بیشتری خواهد داشت. چه کسی می تواند جزئیات یک تکلیف یک هفته پیش را به خاطر بیاورد؟ بازخورد فوری تأثیر بیشتری بر عملکرد دانش‌آموز نسبت به زمان‌های دور طولانی دارد . اگر دانش آموزی بداند که در یک تکلیف خوب عمل کرده است، برای ادامه کار احساس اعتماد به نفس و انگیزه می کند. اگر آنها خوب عمل نکردند، می توانید علت را ارزیابی کنید و وضعیت را اصلاح کنید. اما، اگر زمان زیادی بگذرد، ممکن است همه چیز شروع به لغزش کند.

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران خوبست که دانش‌آموزان را هم برای عملکرد و هم به خاطر تلاششان تحسین کنید: همه به تحسین پاسخ خوبی می‌دهند، بنابراین در مورد عملکرد یا تلاش دانش‌آموز چیزی مثبت برای گفتن پیدا کنید. اطمینان حاصل کنید که تحسین شما واقعی است زیرا دانش آموزان می دانند که چه زمانی اینطور نیست.

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران خوبست کهاز سیستم امتیاز دهی با انگیزه استفاده کنید: به تکالیف تکمیل شده امتیاز بدهید و برای تکالیف از دست رفته امتیاز بگیرید. برای دانش آموزانی که بیشترین امتیاز را دارند، مشوق های متناسب با سن خود ارائه دهید. شما همچنین می توانید این سیستم را تغییر دهید تا کلاس به عنوان یک گروه تشویق شود. به خاطر داشته باشید، سیستم های امتیازی با مشوق ها برای دانش آموزان دبستانی و راهنمایی مناسب تر است.

اجازه کار آرایش با کسر امتیاز: از دید بهترین و برترین  مشاوران کنکور ایران برای تقویت اهمیت هر تکلیف، به دانش آموزان فرصت دهید تا کارهای از دست رفته را جبران کنند. عواقب تکالیف از دست رفته را اعمال کنید، در غیر این صورت یک الگو را مشاهده خواهید کرد. از دید بهترین مشاوران کنکور ایران از آنجایی که هر امتیاز برای نمره نهایی به حساب می‌آید، مطمئن شوید که دانش‌آموزان متوجه می‌شوند که اعتبار جزئی بهتر از بی‌اعتباری است.

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران و ده مشاور برتر کنکور ایران خوب است که به دانش آموزان تصویری برای مدیریت تکالیف از دست رفته بدهید: وقتی دانش آموزی تکالیف را به طور مکرر انجام نمی دهد، فهرستی از همه چیزهایی که به نمره او می رسد چاپ کنید. هر تکلیف گمشده و نکات مرتبط با آن را برجسته کنید. برخی از بچه‌ها ممکن است متوجه نشوند که چند تکلیف را از دست داده‌اند، یا این که چقدر بر نمره کلی آنها تأثیر می‌گذارد. گاهی اوقات یک تصویر بصری می تواند به انتقال پیام به خانه کمک کند.

در صورت نیاز کمک کنید: از دید بهترین مشاوران کنکور ایران برخی از دانش آموزان منابع محدودی دارند و باید بدانند که می توانند از شما کمک یا راهنمایی بخواهند. می توانید جلسات کمک را قبل یا بعد از مدرسه، در طول ناهار یا حتی از طریق تلفن تنظیم کنید. همچنین، با منطقه مدرسه خود تماس بگیرید تا ببینید چه چیزی ارائه می دهند. برخی از مدارس دارای برنامه های تدریس خصوصی، خطوط تلفنی تکالیف و مراکز مطالعه هستند. از دید بهترین مشاوران کنکور ایران شما همچنین می توانید یک سیستم مطالعه دوستان در کلاس خود راه اندازی کنید.

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران والدین باید سیاست ها و انتظارات تکالیف را درک کنند. در ابتدای سال تحصیلی، به والدین اطلاع دهید که می توانند در هر زمان با شما تماس بگیرند تا در مورد تکالیف یا هر چیز دیگری صحبت کنند. کاری کنید آنها احساس کنند که بخشی از تیم هستند و می توانند تفاوت ایجاد کنند. زمان مناسب برای انجام این کار، شب بازگشت والدین به مدرسه است. از دید بهترین مشاوران کنکور ایران اگر والدین حاضر نشدند، می توانید یک ایمیل برای آنها ارسال کنید یا روز بعد با آنها تماس بگیرید. زمانی که در دسترس هستید و بهترین راه دسترسی به شما را به آنها اطلاع دهید.

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران اگر دانش آموزی در طول سال تحصیلی با تکالیف مشکل دارد، با والدین خود تماس بگیرید. اگرچه برخی از والدین نسبت به دیگران پاسخگوتر هستند، اما این اولین قدم خوب است. برخی از والدین ممکن است از وضعیت بی اطلاع باشند و نیاز به تقویت اهمیت تکمیل تکالیف در خانه داشته باشند.

از دید بهترین مشاوران کنکور ایران هنگامی که تمام قطعات مناسب را در جای خود قرار دهید، می توانید انگیزه و الهام بخشی به دانش آموزان برای یادگیری و لذت بردن از فرآیند تکالیف درسی داشته باشید . از دید بهترین مشاوران کنکور ایران تشویق دانش‌آموزان به انجام تکالیف خود به طور معمول باعث افزایش عشق به یادگیری و افزایش اعتماد به نفس آنها می‌شود . دانش‌آموزان معمولاً می‌خواهند موفق شوند، و دادن ابزارهای مناسب برای انجام بهترین کارشان برای سال‌های آینده تأثیر مثبتی بر آنها خواهد داشت.

برنامه ریزان دانشجویی ما را بررسی کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *