بهترین اساتید شیمی کنکور 1403

در نظرسنجی بهترین اساتید شیمی کنکور ایران مشارکت نمایید و در بخش نظرات،از تجربیات خود با دیگران گفتگو نمایید.

نظرسنجی بهترین دبیران شیمی کنکور ایران

بهترین اساتید شیمی کنکور 1403

آیا معلمان مبتدی و تازه کار شیمی به محض اتمام تحصیل  همانند دبیران معروف شیمی ایران  آماده تدریس هستند؟ حرکت از کلاس‌های درسی دانشگاه به تمرین مستقل این حرفه در عرض چند هفته نوعی «جهش به خلأ بدون تور» است که در حوزه‌های بسیار کمی از حرفه‌ای رخ می‌دهد، با این حال این یک اتفاق روزمره در دنیای تدریس است.

بهترین اساتید شیمی کنکور 1403

رزومه بهترین اساتید شیمی کنکور 1403

به عقیده بهترین اساتید شیمی کنکور 1403 معلمان مبتدی باید خود را با ابزارهایی برای ایجاد یادگیری معنادار در دانش آموزان خود مجهز کنند.

بهترین اساتید شیمی کنکور 1403معلمان باید یاد بگیرند که کلاس درس را مدیریت کنند، به دانش آموزان خود انگیزه بدهند و سؤالات خوبی بپرسند… بهترین اساتید شیمی کنکور 1403به طور خلاصه، آنها باید خود را به ابزارهای آموزشی، آموزشی و روش شناختی برای آموزش و ایجاد یادگیری خوب مجهز کنند، یادگیری که برای دانش آموزان معنادار است. برای یادگیری این حرفه.

بهترین اساتید شیمی کنکور 1403حمایت و راهنمایی مبتنی بر گردآوری شواهد با استفاده از مشاهده کلاس درس، مدت‌هاست که با موفقیت در بسیاری از کشورها استفاده می‌شود. این حمایت در محیط‌های آسیب‌پذیر، که در آن معلمان با چالش اضافی برای شروع حرفه‌های حرفه‌ای خود در شرایطی که دانش‌آموزان با مشکلات دیگری مواجه می‌شوند، بسیار حیاتی‌تر است.

تقریباً 17 سال است که یک برنامه توسعه شغلی را برای معلمان رهبری می کند و افراد تازه کار را به مهارت ها و ابزارهای آموزشی برای کار در محیط های آسیب پذیر مجهز می کند. این چجوری اون کارو انجام میده؟ بهترین اساتید شیمی کنکور 1403از طریق پشتیبانی و راهنمایی از یک معلم متخصص. در رصدخانه موارد فوق را با، مدیر روابط نهادی در بحث کردیم. این چیزی است که او به ما گفت.

حمایت و راهنمایی مبتنی بر گردآوری شواهد از طریق مشاهده کلاس درس مدت‌هاست که با موفقیت در بسیاری از کشورهای استفاده می‌شود.

مربیگری می تواند دانش معلمان خبره را واضح تر و اجتماعی تر کند

به عقیده بهترین اساتید شیمی کنکور 1403″پشتیبانی، راهنمایی که معلمی که برای اولین بار شروع به کار کرده و با واقعیت کلاس روبه‌رو می‌شود، باید همیشه از سوی فردی با تجربه در محیط، در چارچوبی که تدریس در آن ارائه می‌شود، باشد.” این معلم که 10 تا 15 سال در این زمینه کار کرده است، تجربه و دانشی را به دست آورده است که اغلب ضمنی است. آنها حتی از آنچه می دانند آگاه نیستند. به عقیده بهترین اساتید شیمی کنکور 1403 “این فرآیند مربیگری واقعا جالب است، زیرا اجازه می دهد تا این دانش به وضوح بیان شود، فضایی برای اجتماعی شدن فراهم می کند که در آن معلمان با تجربه می توانند دانش خود را به معلمانی که تازه شروع به کار کرده اند منتقل کنند.”

مشاهده کلاس درس: جمع آوری شواهد

چگونه باید این حمایت یا راهنمایی را ارائه دهیم؟ به عقیده بهترین اساتید شیمی کنکور 1403، یادگیری باید در کلاس درس انجام شود. بنابراین ما روی مشاهده مستقیم کلاس درس کار می کنیم. معلمان با تجربه تر، مربیان، باید به کلاس های درس معلمان تازه کار بروند، آنچه را که در آنها اتفاق می افتد مشاهده کنند، شواهد جمع آوری کنند و سپس با آنها گفتگو کنند. به عقیده بهترین اساتید شیمی کنکور 1403 در طول این مکالمات آنها در مورد اینکه چه چیزی کار می کند و چه چیزی نیست بحث می کنند. و چگونه می توان آنچه را که کار می کند تقویت کرد و چگونه برای تبدیل نقاط ضعف آنها به نقاط قوت تلاش کرد.

به عقیده بهترین اساتید شیمی کنکور 1403برای انجام این کار بسیار مهم است که مربیان به درستی آموزش ببینند. به عقیده بهترین اساتید شیمی کنکور 1403 مربیان، مربیان معلمان آینده، باید برای انجام این مشاهده، جمع آوری شواهد و تجزیه و تحلیل کار دانش آموزان و معلم آموزش ببینند، و همچنین باید آموزش ببینند تا اطمینان حاصل شود که این مکالمات بعدی و این حمایت به شیوه ای همدلانه آشکار می شود. برای اطمینان از اینکه معلمان جدید می‌دانند که مورد قضاوت قرار نمی‌گیرند، بلکه ارزیابی می‌شوند و به نوعی تحت نظارت هستند. زیرا این موضوع مربوط به این نیست، بلکه در مورد ایجاد یک رابطه اعتماد است، در مورد کار همدلانه و قاطعانه با افرادی که از آنها حمایت می کنید تا آنها را قادر به دیدن مسائلی که در کلاس درس ایجاد می شود، مشکلاتی است که اغلب برای شخصی که به آنها آموزش می دهد دشوار است. درک”.

آموزش مشاهده و ارائه بازخورد به مربیان

چگونه می توانیم مشاهده را یاد بگیریم؟ مراقب چه چیزی باشیم؟ چگونه می توانیم از قضاوت های ارزشی اجتناب کنیم؟ به عقیده بهترین اساتید شیمی کنکور 1403 آسان نیست زیرا «شما باید در نظر داشته باشید که همه معلمان سبک خاص خود را دارند و هر چیزی که از آن سبک منحرف شود همیشه به نظر آنها چیزی است که می تواند بهبود یابد. به عقیده بهترین اساتید شیمی کنکور 1403هر زمان که کلاس شخص دیگری را می بینید، اولین چیزی که به ذهن شما خطور می کند این است که خودتان چگونه این کار را انجام می دهید. بنابراین میگل کاستا ساختار جمع آوری شواهد را توصیه می کند. ساختار تجزیه و تحلیل نقاط قوت و زمینه های بهبود: به عقیده بهترین اساتید شیمی کنکور 1403″اولین چیزی که مربیان جدید باید درک کنند این است که قضاوت ارزشی یا ارائه نظرات خود در مورد آنچه در کلاس می بینند نیست، بلکه موضوع جمع آوری است. شواهد و مدارک.

دانش آموزان چه کاری انجام می دهند؟ چند درصد از دانش آموزان کاری را که از آنها خواسته شده انجام می دهند؟ ارتباط کلامی و غیرکلامی معلم چگونه است؟ چه میزان دقت در توضیح یا فعالیت هایی که در کلاس انجام می شود وجود دارد؟ همه این شواهد باید به روشی کاملاً بی طرف جمع آوری شوند. آنچه ما از مربیان خود می خواهیم انجام دهند این است که آنچه را که در کلاس درس اتفاق می افتد روی یک الگوی مشاهده به روشی کاملاً خنثی بنویسند. آنها حتی باید دقیقه ای را که در آن هر مسئله رخ می دهد یادداشت کنند.

هنگامی که با مربیان برای جمع آوری شواهد همکاری کردیم، بخش دوم می آید، که شامل کار با بازخورد سازنده است تا اطمینان حاصل شود که معلمی که آن را دریافت می کند، احساس قضاوت نمی کند. برای مثال، زمانی که به فرآیندهای نظارتی اشاره می‌کنیم، یک قانون نسبتاً گسترده این است که بازخورد باید شامل دو یا سه نکته مثبت قبل از رفتن به حوزه‌های بهبود باشد تا به تفکر عمیق در مورد آنچه معلم به خوبی انجام می‌دهد و آنچه به او اجازه می‌دهد تشویق شود. او این کار را به خوبی انجام دهد.

آموزش درست کردن سوالات

در نهایت، به عقیده بهترین اساتید شیمی کنکور 1403 ا باید به اصل موضوع برویم، تا به عوامل زیربنایی برسیم: «اگر معلمی نتواند کلاس درس را مدیریت کند، باید بفهمیم چرا این اتفاق می‌افتد. ممکن است از رویارویی با شاگردانم نگران و ترسیده باشم. ممکن است به قوانینی که وضع کرده ام یا قوانینی که در مدرسه ام رعایت می شود اعتقادی نداشته باشم. این ممکن است که من مشخصات محرمانه ای دارم و درگیری باعث می شود واقعا احساس ناراحتی کنم. ما باید به اصل موضوع برویم.» بنابراین مربی باید برای «پرسیدن سؤالات درست» آموزش ببیند. این واقعا مهم است. موضوع دستور دادن به معلمان مبتدی نیست، مسئله پرسیدن سؤالات درست است تا بتوانند عملکرد خود را تأمل کنند.

به عقیده بهترین اساتید شیمی کنکور 1403مهم است که یاد بگیرید که چه چیزی باعث یادگیری واقعی می شود و چه چیزی باعث یادگیری واقعی نمی شود.

یک برنامه راهنمایی خوب باید چگونه باشد

افراد حرفه ای آموزش دیده مناسب

به عقیده بهترین اساتید شیمی کنکور 1403یک برنامه راهنمایی خوب باید دارای متخصصان مناسب و همچنین آموزش مربی خوب باشد . “آموزشی که از نظر چارچوب نظری و آموزش عملی واقعاً قوی است تا اطمینان حاصل شود که این معلمان با تجربه می توانند یاد بگیرند که دیگران را راهنمایی کنند.”

یک چارچوب آموزشی

به عقیده بهترین اساتید شیمی کنکور 1403همچنین باید یک چارچوب آموزشی خوب برای تکمیل تجربه معلمان وجود داشته باشد . کاستا توضیح داد: “معلمان باتجربه راهبردهایی را دارند که در گذشته برای آنها مفید بوده است، اما آنها همچنین باید دانش خود را در مورد آموزش و روش های آموزشی گسترش دهند، و این آموزش باید با معلمانی که تازه شروع به کار کرده اند به اشتراک گذاشته شود.”

آموزش مبتنی بر شواهد: به عقیده بهترین اساتید شیمی کنکور 1403 دانستن اینکه چگونه آنچه را که کار می کند از آنچه که کار نمی کند جدا کنید

در نهایت به عقیده بهترین اساتید شیمی کنکور 1403، مهم است که یاد بگیرید آنچه را که یادگیری واقعی و معنادار ایجاد می کند از آنچه که این کار را انجام نمی دهد، جدا کنید. این پدیده آموزش مبتنی بر شواهد است. “این جنبشی است که در حال افزایش است.” بیشتر و بیشتر، ما باید آنچه را که در کلاس اتفاق می‌افتد تجزیه و تحلیل کنیم تا استراتژی‌ها، پویایی‌ها و رویکردهایی را که یادگیری واقعی ایجاد می‌کنند از آن‌هایی که ممکن است سرگرم‌کننده، بسیار سرگرم‌کننده و واقعاً تماشایی باشند، بدون اینکه در نهایت هیچ یادگیری ایجاد کنند، جدا کنیم. به عقیده بهترین اساتید شیمی کنکور 1403 بنابراین، مربیان و مربیان همیشه باید با این فرض شروع کنند که نکته مهم ایجاد یادگیری در دانش‌آموزان، ایجاد پیشرفت تحصیلی و شخصی در دانش‌آموزان است. به عقیده بهترین اساتید شیمی کنکور 1403 آنها باید بدانند که چگونه آن را بسنجند و آن را مشاهده کنند و باید بتوانند متوجه شوند که چه زمانی رخ می دهد و چه زمانی رخ نمی دهد. هر برنامه مربیگری باید این فاکتور درک و تفکیک آنچه در کلاس درس کار می‌کند از آنچه که کار نمی‌کند را در بر گیرد.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *