پزشکان متخصص مغز و اعصاب در تهران

بهترین پزشکان متخصص مغز و اعصاب در تهران چه کسانی هستند؟ متخصص مغز و اعصاب چه می کند؟ متخصصان مغز و اعصاب اختلالات و بیماری های مغز، نخاع و اعصاب محیطی را با تمرکز عمدتاً غیرجراحی تشخیص، مدیریت و درمان می کنند.

با ما تا انتهای این متن همراه شوید تا پزشکان متخصص مغز و اعصاب در تهران را بشناسید.

خدمات پزشکان متخصص مغز و اعصاب در تهران

متخصصان مغز و اعصاب اغلب مسئول نظارت یا اجرای برخی یا همه وظایف زیر هستند:

با بیماران صحبت می کنند تا اطلاعاتی مانند شکایات، علائم، سوابق پزشکی و سابقه خانوادگی را به دست آورند.

بیماران را معاینه می کنند، تا اطلاعاتی در مورد وضعیت عملکردی مناطق مختلف بدن به دست آورند.

انجام یا تفسیر نتایج رویه‌ها یا آزمایش‌های تشخیصی.

تفسیر نتایج آنالیزهای آزمایشگاهی خون یا مایع مغزی نخاعی بیماران.

بیماری های عصبی را بر اساس تفسیر یافته های معاینه، شرح حال یا نتایج آزمایش تشخیص می دهند.

داروهایی مانند داروهای ضد صرع را تجویز می کنند و بیماران را از نظر عوارض رفتاری و شناختی تحت نظر می گیرند.

بیماری ها و اختلالات عمده سیستم عصبی مانند عفونت سیستم عصبی مرکزی، ترومای جمجمه نخاعی، زوال عقل و سکته را شناسایی و درمان می کنند.

برنامه های درمانی را بر اساس تشخیص ها و ارزیابی عواملی مانند سن و سلامت عمومی یا خطرات و هزینه های رویه ای اعمال می کنند.

بیماران یا خانواده ها را از تشخیص ها و پیش آگهی های عصبی، یا مزایا، خطرات و هزینه های طرح های درمانی مختلف مطلع می کنند.

سوابقی را که شامل شرح حال بیماران، یافته های معاینه عصبی، طرح های درمانی یا پیامدها می شود، تهیه، نگهداری یا مرور می کنند.

در مورد شرایط و مراقبت از بیماران با سایر متخصصان مراقبت های بهداشتی ارتباط برقرار می کنند.

با بیماران یا دیگران در زمینه اختلالات عصبی از جمله عوامل خطر، یا نگرانی های ژنتیکی یا محیطی مشورت می کنند.

نتایج مطالعات تصویربرداری عصبی، مانند (MRI)، (PET) و… را تفسیر می کنند.

در صورت لزوم بیماران را به سایر پزشکان ارجاع می دهند.

در مورد درمان مشکلات عصبی به سایر پزشکان توصیه می کنند.

خدمات مراقبت های حمایتی مانند فیزیوتراپی، مراقبت های پرستاری تخصصی و خدمات اجتماعی را انجام می دهند.

بیشتر بخوانید در مقاله پزشکان متخصص مغز و اعصاب در تهران:
بهترین دکتر برای عمل لابیاپلاستی
بهترین کلینیک تخصصی پاک کردن تاتو

مشارکت در فعالیت های آموزش مداوم برای حفظ و توسعه تخصص را انجام می دهند.

ارائه آموزش به دانشجویان پزشکی یا کارکنان.

نظارت بر تکنسین های پزشکی در انجام فعالیت های تشخیصی یا درمانی عصبی.

در فعالیت های تحقیقاتی علوم اعصاب شرکت می کنند.

همگی این ها، مسئولیت های فوق مختص متخصصان مغز و اعصاب است.

چه ویژگی های شخصیتی در بین بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران رایج است؟

علایق شغلی ترجیحات یک فرد را برای انواع مختلف محیط های کاری و فعالیت ها توصیف می کند. وقتی علایق یک فرد با خواسته های شغلی مطابقت دارد، معمولاً افراد در آن نقش بیشتر درگیر و راضی می شوند.

در مقایسه با بیشتر مشاغل، پزشکانی که به عنوان متخصص مغز و اعصاب فعالیت می کنند معمولاً در علایق تحقیقاتی، اجتماعی و واقع بینانه خود بالاتر هستند.

متخصصان مغز و اعصاب معمولاً علایق تحقیقاتی بسیار قوی دارند.

همچنین، بهترین دکتر مغز و اعصاب در ایران معمولاً علایق اجتماعی قوی دارند. مشاغل اجتماعی غالباً شامل کار، برقراری ارتباط با افراد و آموزش دادن آنها می شود. این مشاغل اغلب شامل کمک یا ارائه خدمات به دیگران است.

در نهایت، متخصصان مغز و اعصاب معمولاً علایق واقع گرایانه متوسطی دارند. مشاغل واقع بینانه اغلب شامل فعالیت های کاری است که شامل مشکلات و راه حل های عملی است.

تصویر-پزشکان-متخصص-مغز-و-اعصاب-در-تهران-744

متخصصان مغز و اعصاب به چه آموزش و پرورشی نیاز دارند؟

بسیاری از متخصصان مغز و اعصاب مدرک فوق لیسانس گرفته اند. به عنوان مثال، آنها ممکن است نیاز به مدرک کارشناسی ارشد داشته باشند، و برخی نیاز به مدرک دکترا، مانند Ph.D.، M.D.، یا J.D.

متخصصان مغز و اعصاب ممکن است به آموزش در حین کار نیاز داشته باشند، اما اکثر داوطلبان از قبل مهارت ها، دانش، تجربه مرتبط با کار ویا آموزش لازم را کسب کرده اند.

ویژگی های پزشکان متخصص مغز و اعصاب در تهران

دانش و تخصص پزشکان متخصص مغز و اعصاب در تهران

متخصصان مغز و اعصاب ممکن است از درک زمینه های موضوعی تخصصی مانند پزشکی و دندانپزشکی، روانشناسی یا دانش زیست شناسی بهره مند شوند.

مهارت های ارتباطی

قبل از فرستادن بیماران برای آزمایش، متخصصان مغز و اعصاب باید به توضیحات علائم به طور کامل گوش دهند. آنها باید بتوانند احساسات بیماران را به علل احتمالی مرتبط کنند. آنها باید احساسات را با مسائل جدا کنند تا مشکل پزشکی را حل کنند.

هنگامی که یک متخصص مغز و اعصاب تشخیص های احتمالی را مشخص کرد، باید تمام آزمایشات و روش های پزشکی را به زبان ساده توضیح دهد. متخصصان مغز و اعصاب همچنین باید با همه بیماران و سایر پزشکان و مراقبین ارتباط باز و دوستانه داشته باشند.

مهارت های تحقیق

علاوه بر مراقبت از بیماران، متخصصان مغز و اعصاب نیز تحقیقاتی را به امید پیشرفت های پزشکی و ارائه درمان های جدید انجام می دهند. مغز و اعصاب یک رشته در حال گسترش است و اطلاعات قدیمی بی فایده است و حتی می تواند خطرناک باشد. متخصصان مغز و اعصاب برای ارائه بهترین ها به بیماران خود ممکن است درمان های تجربی یا فناوری های پیشرفته را پیشنهاد کنند.

پیشرفت‌ها در این زمینه به طور مداوم در حال انجام است و جنبه تحقیقاتی این شغل برای متخصصان مغز و اعصاب جدید که سال‌های زیادی را قبل از فارغ‌التحصیلی از دکترا در رزیدنتی و محیط‌های بالینی گذرانده‌اند، تعجب‌آور نخواهد بود.

بیشتر بخوانید :

بهترین دکتر زنان در غرب تهران کیست؟

بهترین پزشک گوارش تهران

مهارت های حافظه

متخصصان مغز و اعصاب به مهارت‌های حافظه استثنایی نیاز دارند، نه تنها برای درک نیازها و خواسته‌های خاص هر یک از بیماران خود، بلکه برای نگه داشتن انبوه امکانات پزشکی و فرصت‌های آزمایشی. در حالی که آنها برای پذیرش فناوری جدید و تحقیقات پیشرفت های پزشکی تلاش می کنند، باید مطالعات و نتایج قدیمی تر را به خاطر بسپارند تا بهترین مراقبت را برای بیماران خود ارائه دهند. یک متخصص مغز و اعصاب بدون اینکه بتواند تمام اطلاعات مربوط به رشته خود را به طور کلی و جزئی ببیند، می تواند جزئیات مهم را از دست بدهد یا بیمار را به مسیر اشتباه هدایت کند.

لیست بهترین پزشکان متخصص مغز و اعصاب در تهران

دکتر مهدی دهقانی

دکتر داریوش نسبی طهرانی

دکتر محمود معتمدی

دکتر رفیع زاده

دکتر مهربان

دکتر گیو شریفی

دکتر حمیدرضا ترابی

ما در انتهای این متن یک نظر سنجی طراحی کرده ایم، در صورتی که تجربه ی درمان و ویزیت از هر کدام از این پزشکان متخصص مغز و اعصاب در تهران دارید لطفا سایرین را از نظرات خود مطلع کنید و در نظر سنجی شرکت کنید.

پزشکان متخصص مغز و اعصاب در تهران