بهترین مربیان والیبال ایران

بهترین مربیان والیبال ایران

والیبال یکی از ورزش های پرطرفدار می‌ باشد که خیلی از افراد مشتاقانه این ورزش را دنبال می‌کنند و  یکی از جذاب ترین ورزش ها میباشد که بسیار شادی آور است .یکی از مواردی که قبل از هر ورزشی باید رعایت کرد انجام حرکات کششی  یا به اصطلاح گرم کردن است وهمینطور سرد کردن بعد از اتمام ورزش است که بهترین مربیان ورزش همینطور بهترین مربیان والیبال حتما به شاگردان خود آن را گوشزد میکنند.اگر گرم کردن وسرد کردن صورت نگیرد  موجب آسیب های جدی به قسمت های مختلف بدن می‌شود در واقع گرم کردن یک‌جور آمادگی برای انجام ورزش است.

بهترین مربیان والیبال خود دارای سابقه طولانی هستند وسالها در این زمینه فعالیت کرده اند وخود در زمره شاگردان خیلی خوب بوده اند،یک ورزشکار باید دارای بدنی ورزیده  باشد ودارای آمادگی جسمانی بالاباشد، همینطور ورزشکاران باید دارای بدنی منعطف نیز باشند و بهترین مربیان والیبال نیز دارای آمادگی جسمانی بالا،بدنی ورزیده ومنعطف هستند،همچنین بهترین مربیان والیبال معمولا بلند قامت هستند.

تمام ورزشکاران در رشته های مختلف ورزشی  حتما بدنسازی نیز کار می‌کنند وبهترین مربیان والیبال حتما   به شاگردان خود تمرینات بدنسازی میدهند تا بدنشان ورزیده شود،در ورزش والیبال قدرت عضلات  دستان بسیار مهم است در نتیجه والیبالیست ها تمریناتی برای قدرت عضلات خود انجام میدهند.تغذیه یکی از موارد حائز اهمیت برای ورزشکاران است وبهترین مربیان والیبال  همچنین مربیان تمام رشته های ورزشی شاگردان خود را در این زمینه زیر نظر دارند.چرا که اضافه وزن نمی‌گذارد یک والیبالست به راحتی در زمین والیبال بدود وحرکت کند چراکه یک والیبالیست باید چابک باشد ودارای سرعت عمل بالایی باشد،بهترین مربیان والیبال همچنین بهترین والیبالیست ها دارای سرعت عمل بالایی هستند همچنین افراد چابکی هستند،همینطور بهترین مربیان والیبال مواظب هیکل وتغذیه خود هستند،شما هیچ گاه مربی والیبال ویا والیبالیست چاق که دارای اضافه وزن میباشد را نمیبینید.بهترین مربیان والیبال همچنین بهترین مربیان تمامی ورزش ها در درجه اول باید به شاگردان خود ادب واحترام را یاد بدهند چرا که ادب در ورزش خیلی مهم است ویک اصل میباشد.

در نتیجه در درجه اول خود مربی باید انسانی با اخلاق وبا ادب باشد تا  شاگردانش از او الگو بگیرند در نتیجه بهترین مربیان والیبال انسانهایی با ادب وبا اخلاق هستند.

بهترین مربیان ورزش همینطور بهترین مربیان والیبال افرادی با انرژی مثبت هستند که در محیط باشگاه فضا را شاد وپر انرژی نگه می‌دارند تا ورزشکاران بتوانند بهتر فعالیت وورزش کنند .

بهترین مربیان والیبال و درکل بهترین مربیان ورزش با شاگردان خود رفتار دوستانه ای دارند وآنها را مانند بچه ویا خواهرم برادر خود می‌دانند.

بهترین مربیان ورزش همینطور بهترین مربیان والیبال افرادی با ظاهر آراسته هستند .بهترین مربیان ورزش و بهترین مربیان والیبال به نظافت بسیار اهمیت میدهند وآن را به شاگردان خود گوشزد میکنند.

همچنین بهترین مربیان ورزشی وبهترین مربیان والیبال  معمولا افرادی خوش پوش وخوش لباس هستند که به آراستگی ظاهر خود اهمیت میدهند.

همانطور که گفته شد یک معلم وظیفه اش تنها درس دادن نیست بلکه  بهترین معلمان به شاگردان خود درس زندگی هم میدهند،مربیان والیبال نیز از این قاعده مستثنی  نیستند وبهترین مربیان والیبال علاوه بر والیبال به شاگردان خود اخلاق و درس زنگی را نیز یاد میدهند وبه آن توجه دارند.

بهترین مربیان والیبال  وبه طور کلی بهترین مربیان ومعلمان افرادی هستند که از لحاظ اخلاقی  پخته هستند وخیلی خوب می‌دانند که با هر شاگرد چگونه رفتار کنند چرا که شاگردان باهم متفاوت هستند ونمیتوان با همه یک‌جور رفتار کرد.

بهترین معلمان وهمینطور بهترین مربیان والیبال وبهترین مربیان ورزش بین شاگردان خود فرق نمی‌گذارند وحواسشان به همه شاگردان خود میباشد و برای پیشرفت همه تلاش می‌کنند.چرا که در برابر همه به یک میزان مسئول هستند.

بهترین مربیان والیبال و در کل بهترین معلمان وبهترین مربیان ورزشی افرادی مهربان و بردبار هستند که با شاگردان خود با مهربانی وصبوری رفتار می‌کنند ودر برابر اشتباهات آنها صبوری وبا مهربانی اشتباهات شاگردان را به آنها گوشزد میکنند وآنهارا راهنمایی میکنند.

تواضع از اخلاقیات بسیار پسندیده میباشد که جامه از ورزشکاران انتظار دارد که افرادی متواضع وبا اخلاق وبا ادب باشند در نتیجه بهترین مربیان ورزشی وبهترین مربیان والیبال افرادی متواضع هستند و  طوری رفتار می‌کنند تا شاگردانشان از آنها الگو برداری کرده و در واقع آنها را طوری تربیت می‌کنند که  آنها نیز افرادی متواضع بار بیایند.

ورزشکاری مردمی است که متواضع باشد چرا که غرور انسان را از هدف اصلی باز می‌دارد و یک انسان مغرور همیشه از چیزی که واقعا می‌تواند باشد عقب می‌ماند واین  دلیلش می‌توانند غرور کاذب او باشدو ورزشکاری که دچار غرور وخود پسندی باشد هیچ گاه ورزشکار مردمی نمی‌شود وببن مردم محبوب نمیباشد.همانطور که گفتم ادب و احترام در ورزش حرف اول را می‌زند وهمینطور که مربیان باید به شاگردان خود احترام بگذارند ویکسری وظایفی را در مقابل آنها دارند شاگردان نیز یکسری وظایفی را در مقابل مربی خود دارند،شاگردان باید حرمت مربی خود رانده دارند وبا او با احترام  وادب حرف بزنند وهیچ گاه به او بی حرمتی نکنند واگر اعتراضی دارند با ادب واحترام ولحنی مناسب و در شان معلم سخن بگویند… این حرمت نگه داشتن نه فقط در ورزش که به طور کلی در همه‌ی زمینه های دیگر باید رعایت شود وشاگردان دیگر رشته ها نیز باید حتما به آن توجه داشته باشند.والیبال در کشور ما از ورزش های پیشرو است که روز به روز درحال پیشرفت وترقی است  ودر جهان والیبال ایران برای خود اسم ورسمی دارد. والیبالیست های ایرانی نیز جز بهترین بازیکنان والیبال دنیا هستند.

اگر میخواهید به کلاس والیبال بروید حتما قبل از آن در باره مربی خود تحقیق کنید که فردی با سابقه وباتجربه باشد،سابقه بازی در تیم های به نام و مشهور را داشته باشد وتحقیق کنید که شاگردان قدیمی آنها الان به چه جاهایی رسیده اند و مربی در حال حاضر به چه فعالیتی مشغول است و در چه تیمی بازی میکند.

همانطور که در بالا گفتیم اخلاق و ادب در درجه اول هستند پس شما هم قبل از ثبت نام در کلاس والیبال تحقیق کنید که مربی اط لحاظ اخلاقی چگونه است چرا که رفتار واخلاق معلمان بر شاگردان بسیار تاثیرگذار است و شاگردان از رفتار معلمان خود الگو میگیرند.در نظر داشته باشید باشگاهی که در آن نام نویسی می‌کنید چگونه باشگاهی است آیا دارای رختکن های تمیز ومجهز به کمد میباشد چرا که هر باشگاه باید حتما دارای رختکن با تهویه مناسب باشد که هر ورزشکار برای خود کمد جداگانه داشته باشد همینطور باید دارای دوش  حمام نیز باشد.

اگر شما قصد شرکت در کلاس های ورزشی را دارید حتما بعد از اتمام کلاس به دلیل تعرق زیاد باید دوش بگیرید تا دچار بیماری های پوستی نشوید.در کلاس های ورزش حتما با خود بطری آب همراه داشته باشید چرا که  آدم انجام ورزش کردن به طور مکرر تشنه اش میشود،خواب خوب وکافی در موفق شدن در رشته های ورزشی نیز نقش دارد سعی کنید روزهایی که کلاس ورزشی اعم از والیبال دارید حتما شب قبل از آن خوب وبه اندازه کافی بخوابید تا فردای آن روز بتوانید با توان بالا از لحاظ جسمی و روحی فعالیت کنید.

اگر اضافه وزن دارید ومیخواهید والیبالیست شوید حتما باید وزن خو را کم کنید وزیر نظر یک متخصص تغذیه رژیم بگیرید چرا که همانطور که گفته شد والیبالست باید چالاک  وفرز باشد  وبتواند با سرعت عمل بالا حرکت کند وبدود.

مربیان والیبال ورشته های ورزشی معمولا ورزشکاران را به اردو های تفریحی می‌برند تا بتوانند در محیط ها باز مانند پارک ها  ورزش  وبازی کنند وروحیه شان بهتر شود،انتخاب ورزش سلیقه ای است وهرکس یک نوع ورزش را دوست دارد وبا آن حالش خوب میشود برخی ورزش هایی مانند والیبال ،بسکتبال،هندبال و‌…. را دوست دارند برخی فوتبال عده ای دیگر شنا یا اسب سواری،هاکی ،تیر اندازی،همینطور برخی دیگر ورزش های رزمی را ترجیح می‌دهند مانند کاراته،ووشو،تکفاندو،شمشیر بازی و….

نکته مهم دیگر برای شرکت در کلاس های والیبال و کلاسهای ورزشی این است که حتما کتانی ورزشی بپوشید کتانی که حتما لژ داشته باشد وکف آن صاف نباشد در واقع کتانی معمولی مخصوص مهمونی نباشد.واینکه حتما باید در باشگاه هنگام ورزش لباس ورزشی بپوشید،برای اینکه زانو هایتان آسیب نبیند میتوانید از زانو بند استفاده کنید که مربیان ورزشی این نکات را به شاگردان خوددگوشزد میکنند‌.برای پیشرفت سریع تر حتما به حرف مربیان خود گوش دهید وخود سر کاری را انجام ندهید،برخی افراد صرفا برای بازی وتفریح به باشگاه می آیند واصلا به حرف مربی خود گوش نمی‌دهند که این کار اشتباهی است.

خوبی ورزش والیبال این است که  همیشه در دسترس است ومیتوان حتی در پارک وحیات خانه هم بازی کرد وفقط نیاز به یک توپ خوب دارد که دست آدم رو داغون نکند ویک ورزش طرب انگیز است که حتی دو نفره هم میتوان آن را بازی کرد.

سعی کنید  برای قوی تر شدن بازوانتان  دمبل بزنید  واز نسبی خود بخواهید راهکارها ونرم هایی را جهت قوی تر شدن عضلات به شما یاد بدهد.ورزش کردن خیلی خیلی تاثیرات مثبت بر ذهن،روح وجسم انسانها دارند حتما سعی کنید  ورزش کردن را در برنامه روزانه خود قرار دهید واز آن غافل نشوید برای جست وجو بهترین درمانگاه های ایران کلیک کنید

برخی از بهترین مربیان تاریخ  والیبال ایران شامل:خولیو ولاسکو،اسلوبودان کواچ،رائول لوزانو،ایگور کولاکوویچ،بهروز عطایی،حسین معدنی،پارک کی وون،مسعود صالحیه و….هستند. اگر میخواهید جز بهترین بازیکنان والیبال بشوید حتما باید زیر نظر مربی درجه یک و با سابقه باشد که خود در لیگ های برتر بازی میکند .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *