بهترین دبیران فیزیک ایران

بهترین دبیران فیزیک ایران

در نظرسنجی نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران مشارکت نمایید و در بخش نظرات،از تجربیات خود با دیگران گفتگو نمایید.

بهترین دبیر فیزیک کنکور ایران از نظر شما چه کسی است؟

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران

انتخاب یک معلم فیزیک خوب بسیار مهم است.همه ما دبیران فیزیکی داشته ایم که مارا علاقه مند به این درس نموده و یا بالعکس باعث تففر ما از این درس گردیده اند.

اگر استاد فیزیک خوبی داشته اید که مسیر آموزشی شما را دگرگون کرده،لطفا در نظرسنجی انتخاب بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران شرکت نمایید و در بخش نظرات از خاطرات و تجربیات خود با دیگران سخن بگویید

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران

معرفی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران

فیزیک مطالعه دنیای فیزیکی است که ما در آن زندگی می کنیم. به علم طبیعی اطلاق می شود که ماده و اجزای تشکیل دهنده آن، حرکت و رفتار آن در فضا و زمان و موجودات انرژی و نیرو را مطالعه می کند. فیزیک یکی از اساسی ترین رشته های علمی است که هدف اصلی آن درک چگونگی رفتار کیهان است. بنابراین وقتی به معلم فیزیک این فرصت داده می‌شود که دانش‌آموزان را در این مورد آموزش دهد، باید فرصتی عالی برای باز کردن چشمان آنها به تعداد زیادی از امکاناتی که در برابر آنها قرار دارد در نظر گرفت. با این حال، این یک سوال را ایجاد می کند – چرا بسیاری از دانش آموزان فیزیک را یک موضوع دشوار می دانند؟

شما نیازی به دکترا ندارید. در آموزش و پرورش بدانند که تعداد زیادی از دانش آموزان فیزیک را درسی دشوار می دانند. مهم است بدانیم چرا اینطور است.

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران نشانگر این مطلب است که فیزیک یک موضوع کاملاً پیچیده است و دلایل مختلفی برای آن وجود دارد. در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا دانش آموزان فیزیک را یک درس دشوار می دانند:

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران نشانگر این مطلب است تجمعی بودن از سایر دلایل دشواری این درس است. این دلیل اصلی این است که مردم موضوع را دشوار می دانند. نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران نشانگر این مطلب است هنگام مطالعه فیزیک، دانش‌آموزان فقط فیزیک را مطالعه نمی‌کنند  آنها باید همه چیز را از مبانی مثلثات، جبر، حساب دیفرانسیل و انتگرال، و بسیاری از مفاهیم ریاضی بدانند تا مفهوم موضوع را درک کنند.

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران نشانگر این مطلب است فیزیک از نظر مفهومی خواستار مقدمات ریاضی بسیاری است.

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران نشانگر این مطلب است این یکی دیگر از دلایلی است که باعث می‌شود دانش‌آموزان درس فیزیک را دشوار بدانند. فیزیک به عنوان یک موضوع می تواند از نظر درک مفهومی کاملاً سخت باشد، زیرا می تواند ریشه های اساسی در مفاهیم پیچیده ریاضی نیز داشته باشد و اگر دانش آموزان پایه ریاضی را ندانند می توانند از آنها بی خبر بمانند.

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران  و بهترین دبیر فیزیک کنکور آنلاین نشانگر این مطلب است حجم مقدار زیاد مطالب حفظی برای حفظ کردن در فیزیک از دیگر چالشهای دانش آموزان است.

به خاطر سپردن قوانین و معادلات انگشت شست و حفظ آنها در حافظه برای به کارگیری آنها در زمان واقعی یک نیاز اساسی هنگام یادگیری موضوعی مانند فیزیک است. نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران نشانگر این مطلب است عدم تجدید نظر و عدم مرور مطالب به طور منظم می تواند منجر به عدم امکان ارتباط دانش آموزان با موضوع شود.

چگونه به دانش آموزان کمک کنیم بر این ترس غلبه کنند و تجربه یادگیری را سرگرم کنند؟

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران نشانگر این مطلب است ، به عنوان یک معلم فیزیک، مسئولیت زیادی بر عهده معلم است تا دانش آموزان را به موضوع علاقه مند نگه دارد و از عقب نماندن آنها مطمئن شود.

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران نشانگر این مطلب است ارتباط با دانش آموزان مهم است.

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران نشانگر این مطلب است مسلماً این مهمترین کاری است که یک معلم فیزیک (یا حتی یک معلم ریاضی) باید انجام دهد – دانش آموزان باید بتوانند خارج از تصویر حرفه ای خود با آنها ارتباط برقرار کنند. این ممکن است یک چیز سطحی به نظر برسد زیرا به دانشگاهیان مربوط نمی شود اما بسیار مهم است. نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران نشانگر این مطلب است منطق پشت این کار کاملاً ساده است  اگر معلم با دانش آموزان مهربان باشد و به راحتی با آنها صحبت کند، آنها به طور خودکار احساس می کنند که برای یادگیری موضوع خود تلاش می کنند. این دقیقاً به این معنی نیست که دانش آموزان می خواهند تلاش کنند.

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران نشانگر این مطلب است آموزش در جمع برای درس فیزیک مهم است. از طریق تداعی، به زبان ساده، استفاده از موقعیت‌ها و نمونه‌هایی است که دانش‌آموزان ممکن است شخصاً تجربه کرده باشند تا مفاهیم را برایشان واضح‌تر نشان دهد. مثلاً در نظر بگیریم که فصلی که باید آموزش داده شود به طول موج های نور و پدیده پراکندگی می پردازد. در ظاهر، خسته کننده به نظر می رسد – اما اگر در زمینه مناسب و در نور مناسب توضیح داده شود، هر چیزی می تواند جالب باشد. در این مورد، با آگاه ساختن دانش‌آموزان از این که وقتی رنگین کمان را می‌بینند این اتفاق می‌افتد، می‌توان کل مفهوم را بسیار واضح‌تر کرد. این به طور طبیعی در آنها حس کنجکاوی برای دانستن بیشتر در مورد مفهوم و چرایی آن را القا می کند.

بیشتر بخوانید:

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران

نظرسنجی بهترین دبیران زیست کنکور ایران

نظرسنجی بهترین دبیران ریاضی کنکور ایران

نظرسنجی بهترین دبیران شیمی کنکور ایران

نظرسنجی بهترین دبیران هندسه و گسسته کنکور ایران

 

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران  به ما میگوید که  آموزش با تداعی مفاهیم پیچیده با پدیده‌های روزمره که می‌توانند تجربه کنند، می‌تواند به دانش‌آموزان احساس راحتی بیشتری نسبت به موضوع بدهد.

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران  به ما میگوید که  استفاده از آزمایش‌ها روشی بسیار مؤثر برای آسان‌تر کردن درک مفاهیم است. به عنوان مثال، در نظر گرفتن مثال قبلی، دیدن آزمایش های انجام شده و مشاهده نتایج یکسان، قطعاً می تواند به دانش آموزان کمک کند تا هر مفهومی را با وضوح بهتری نسبت به زمانی که فقط با استفاده از تئوری آموزش داده می شد، درک کنند.

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران  به ما میگوید که  برگزاری آزمون های منظم مهم است

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران  به ما میگوید که  یکی از دلایلی که بسیاری از دانش‌آموزان فیزیک را بسیار دشوار می‌دانند، همانطور که قبلاً ذکر شد، این است که مفاهیم زیادی برای پیگیری و حفظ کردن وجود دارد. می‌توان با انجام آزمون‌ها هر از چند گاهی با این موضوع مبارزه کرد. موضوعات مسابقه مربوط به فیزیک و مفاهیمی که در کلاس تدریس شده است را حفظ کنید، اما مقدمه باید رقابت و هیجان باشد. این باید یک حس بازی یا یک عنصر رقابتی برای آن باشد تا کل فرآیند را هیجان انگیز کند.

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران به ما میگوید که  فیزیک موضوعی است که امکانات باورنکردنی به آن متصل است و فرصت های شغلی متعددی دارد که با آگاهی از همین موضوع به دست می آید. به عنوان مثال، فیزیکدانان در صنعت دفاعی که هم پردرآمد است و هم همیشه در چهار جبهه فناوری نقش مهمی دارند. فیزیک همچنین درها را به روی افرادی باز می کند که می خواهند حرفه ای را در بیان فضایی یا فناوری فضایی که در شرایط امروزی بسیار ضروری است، دنبال کنند. معلم فیزیک باید ذهن دانش آموزان را در مورد احتمالات مختلفی که موضوع ارائه می دهد و اینکه مطالعه آن چقدر هیجان انگیز است باز کند.

نتیجه

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران و نظرسنجی بهترین معلم فیزیک کنکور به ما میگوید که  مطالعه فیزیک ممکن است کمی دشوار باشد، به خصوص اگر دانش آموزان از کلاس دهم به کلاس یازدهم بروند. کنار آمدن با این پرش در ابتدا کمی دشوار است زیرا بار شناختی بیشتری بر دانش آموزان تحمیل می شود که باید به آن عادت کنیم.

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران  به ما میگوید که با این حال، با کمک یک معلم فیزیک خوب که درک دقیقی از مبانی موضوع دارد، مطالعه فیزیک و حتی کسب نمرات خوب در این فرآیند آسان‌تر خواهد بود بنابراین نقش یک استاد خوب مهم است و حیاتی.

 

قبل از نتیجه گیری باید گفت که دانشجو نیز باید تمایل داشته باشد که آن موضوع را مطالعه کند یا حداقل تلاش کند. آنچه در غیر این صورت اتفاق می افتد این است که انرژی معلم برای متقاعد کردن کسی که هیچ علاقه ای به رشته فیزیک ندارد تلف می شود.

نقش والدین در نظارت تکلیف دانش آموزان

نظرسنجی بهترین دبیر فیزیک کنکور نشان میدهد که وقتی والدین علاقه فعالی به تکالیف خود داشته باشند، بچه‌ها در مدرسه موفق‌تر هستند – این به بچه‌ها نشان می‌دهد که کاری که انجام می‌دهند مهم است.

البته کمک در انجام تکالیف نباید به معنای گذراندن ساعت ها روی میز باشد. نظرسنجی بهترین دبیر فیزیک کنکور بیانگر آنست که والدین می توانند با نشان دادن مهارت های مطالعه و سازماندهی، توضیح یک مشکل پیچیده، یا فقط تشویق کودکان به استراحت، حمایت کنند. و چه کسی می داند؟ والدین حتی ممکن است یک یا دو چیز یاد بگیرند!

در اینجا چند نکته برای هدایت این راه وجود دارد:

نظرسنجی بهترین دبیر فیزیک کنکور بیانگر آنست که به عنوان اولیا باید معلمان فرزند خود را را بشناسید – و آنها به دنبال چه هستند. در رویدادهای مدرسه، مانند کنفرانس های والدین و معلمان، برای ملاقات با معلمان فرزندتان شرکت کنید. در مورد سیاست های تکالیف آنها و نحوه مشارکت شما بپرسید.

نظرسنجی بهترین دبیر فیزیک کنکور بیانگر آنست که به عنوان اولیا باید یک منطقه دوستدار تکالیف راه اندازی کنید. مطمئن شوید که بچه‌ها مکانی روشن برای تکمیل تکالیف دارند. لوازم – کاغذ، مداد، چسب، قیچی – را در دسترس قرار دهید.

نظرسنجی بهترین دبیر فیزیک کنکور بیانگر آنست که به عنوان اولیا باید یک زمان مطالعه منظم را برنامه ریزی کنید. برخی از بچه ها بعد از ظهرها، بعد از یک میان وعده و دوره بازی، بهترین کار را دارند. دیگران ممکن است ترجیح دهند تا بعد از شام صبر کنند.

نظرسنجی بهترین دبیر فیزیک کنکور بیانگر آنست که به عنوان اولیا باید به آنها کمک کنید تا برنامه ریزی کنند. در شب‌های سنگین تکالیف یا وقتی که یک تکلیف سنگین برای انجام دادن وجود دارد، فرزندتان را تشویق کنید تا کار را به بخش‌های قابل کنترل تقسیم کند. در صورت لزوم یک برنامه کاری برای شب ایجاد کنید – و در صورت امکان هر ساعت 12 دقیقه استراحت کنید.

نظرسنجی بهترین دبیر فیزیک کنکور بیانگر آنست که به عنوان اولیا باید عوامل حواس پرتی را به حداقل برسانید. این بدان معناست که تلویزیون، موسیقی بلند یا تماس تلفنی وجود ندارد. (هر چند گاهی اوقات، تماس تلفنی با همکلاسی در مورد یک تکلیف می تواند مفید باشد.)

نظرسنجی بهترین دبیر فیزیک کنکور بیانگر آنست که به عنوان اولیا باید مطمئن شوید که بچه ها کار خودشان را انجام می دهند. اگر خودشان فکر نکنند و اشتباهات خودشان را مرتکب شوند، یاد نخواهند گرفت. والدین می توانند پیشنهاداتی ارائه دهند و در جهت راهنمایی ها کمک کنند. اما این کار یک بچه است که یادگیری را انجام دهد

بیشتر بخوانید:

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران

نظرسنجی بهترین دبیر فیزیک کنکور بیانگر آنست که به عنوان اولیا باید محرک و ناظر باشید. در مورد تکالیف، آزمون ها و تست ها بپرسید. تشویق کنید، تکالیف تکمیل شده را بررسی کنید و خود را برای سؤالات و نگرانی ها در دسترس قرار دهید.

یک مثال خوب بگذارید. آیا فرزندانتان هرگز شما را در حال متعادل کردن بودجه یا خواندن کتاب می بینند؟ بچه‌ها بیشتر از توصیه‌های والدین خود پیروی می‌کنند.

نظرسنجی بهترین دبیران فیزیک کنکور ایران بیانگر آنست که به عنوان اولیا باید کار و تلاش آنها را تحسین کنید. یک آزمایش یا پروژه هنری روی یخچال ارسال کنید. موفقیت های تحصیلی را برای بستگان ذکر کنید.

اگر مشکلات مداوم در مورد تکالیف وجود دارد، کمک بگیرید. در مورد آن با معلم فرزندتان صحبت کنید. برخی از بچه ها در دیدن تخته مشکل دارند و ممکن است نیاز به عینک داشته باشند. دیگران ممکن است برای یک مشکل یادگیری یا اختلال توجه نیاز به ارزیابی داشته باشند.

1 پاسخ
  1. طهورا
    طهورا گفته:

    کلاس فیزیک با مهدی باباخانی داشتم کنکور پارسال واقعا تعطیل بودم اول سال ولی اینقدر خوب و عالی درس داد توی کنکور 87 درصد زدم
    واقعا هرکی میگه معلم مهم نیست چرت میگه من سال قبلترش فقط ده درصد زده بودم ولی یکساله از 10 به 87 رسیدم

    پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *