بهترین کافه های ایران

بهترین  کافه های ایران

وقتی  حوصله مان سر می‌رود  و کمی دپرس هستیم ویا قرار است دوستی را پس از مدت ها ملاقات کنیم  که کلی حرف داریم که با او بزنیم ودوست داریم که درجایی بدون هیاهو واسترس و شلوغی ومشغولیت های ذهنی با او گپ بزنیم   اولین جایی که شاید به ذهنمان برسد یک کافه دنج است ،همچنین زمانی که می‌خواهیم دوستان  خانواده یا اطرافیانمان را سوپرایز کنیم یا برایشان تولد جمع وجور بگیریم همینطور وقتی می‌خواهیم دورهمی های  دوستانه بگیریم شاید اولین جایی که به ذهنمان می‌رسد کافه است.

کافه فضایی دارد که  برای جمع های دوستانه بسیا ر جای مناسبی است ،حتی برای گاهی که می‌خواهیم با خود خلوت کنیم وکمی راجب برخی مسائل فکر کنیم باز کافه جایی مناسب میباشد.همچنین  خیلی افراد برای بحث پیرامون مسائل مختلف من جمله بحث های کاری،بحث در باره یک موضوع علمی ویا مسائل روز در یک کافه دنج دور هم جمع می‌شوند.برخی از کافه ها شکل دیگری از کافه هستند به نام کافه کتاب که بهترین فضا ومحیط برای مطالعه، تفکر پیرامون مسائل مختلف،تصمیم گیری ،کنار آمدن با خود است ،شوق وشور کتاب خواندن در این کافه ها وصف ناپذیر است مخصوصا برای افرادی که اهل هنر ومطالعه وشعر وشاعری هستند.هروقت احساس کردید دلتان گرقته ونیاز دارید تنها باشید ومیخواهید ساعاتی خودتان با خودتان تنها وبدور از دیگران وهیاهوی شهر باشید حتما به یک کافه کتاب خوب ،زیبا ودنج بروید.

اما خوب از این میان افرادی هم هستند که برای تفریح به هیجان نیاز دارند ونمیتوانند فًآها ومحیط های خلوت وآرام را تحمل کنند درواقع آنها  یک جا نشستن را دوست ندارند و دوست دارند که مدام در حال انجام کاری هیجان انگیز باشند آنها مکان هایی مانند اسکیپ روم ،شهر بازی ،سینما یه بعدی،مهمونی های شلوغ و…. را برای تفریح خود انتخاب می‌کنند و در کافه حوصله‌شان سر می‌رود.این به درون‌گرا وبرونگرا بودن نیز ربط دارد افراد برون‌گرا وپر انرژی نمی‌توانند ساعاتی را در یک جا بنشینند اما انسانهای درون‌گرا وآرامش طلب که معمولا افراد آرام تری هستند نشستن در یک جای چشم نواز ورنج را دوست دارند واینطوری انرژی تخلیه شده‌شان باز می‌گردد واینها تحمل جاهای شلوغ حتی کافه های شلوغ  وپر سرو صدا را ندارند بلکه به کافه هایی میروند که خلوت،دنج ،آرامش بخش،زیبا،به دور از دود کتاب مقررات جامعه میروند.

اگر کافه ای را به عنوان‌ بهترین کافه ها می‌شناسیم باید ویژگی های داشته باشد از قبیل:

از نظر خیلی از افراد بهترین کافه جایی است که بتواند با چیدمان ودکوراسیون مناسب زیبایی های بصری بیافریند و از رنگ ها وعناصر استفاده کند که باعث آرامش بیشتر مشتریان یشود مثلا رنگ های ملایم مانند سبز،آی آسمانی ولی برخی کافه ها از نقش ونگار ها وعناصر استفاده میکنند که بدتر چشم انسان را اذیت می‌کند مثلا استفاده از نور قرمز،زرد،رنگهای گرم مثل ارغوانی که بدتر باعث سردرد می‌شوند.. 

بهترین کافه ها تابع قوانین هستند به طوری که

بهترین کافه ها به حقوق شهروندان احترام می‌گذارند وخط قرمز دارند وهمچنین نمیگذارند کسی از خط قرمز آنها رد سود وحقوق بقیه را ضایع کند وبا فرد متخلف برخورد میکنند،برای مثال در یک کافه ممکن است هر انساني با سلایق وخلاقیت همینطور سن متفاوت بیاید که خب در اینجا نمیتوان خود خواهانه رفتار کرد، مثلا نمیتوان صدای موزیک را بلند کرد،سیگار کشید چون که دود سیگار برای اکثرا نا خوشایند است وهمینطور برای سنین کودک وسنگین بالاتر بسیار مضر است وحتی شاید کسی در کافه باشد که دود سیگار یا حتی قلیان ریه ها ،دستگاه تنفسی و حلق  اورا اذیت کند ،همچنین کشیدن سیگار والیان در یک فضای سربسته وعمومی نهایت بی فرهنگی آیت ونشان دهنده سطح پایین شخصیت وفکر را دارد وافراد یا حتی کافه دارهایی که این کار را می‌کنند وبه دیگران اجازه انجام همچین کاری را میدهند بسیار بسیار افراد کوته فکر وتازه به دوران رسیده ای هستند،در نتیجه بهترین کافه ها حتما به مسائلی این چنینی توجه بسیار دارند وحقوق مشتریان برایشان مهم است.

دیگر آنکه بهترین کافه ها دارای منوی گسترده هستند و برای هر نوع سبک ،سلیقه ومزاجی انواع کیک ،دسر،نوشیدنی  و…. رادارند ودر واقع دارای منوی محدود نمی‌باشند.

بهترین کافه ها انواع قهوه مانند ،قهوه ترک،اسپرسو،دابل اسپرسو،کافه لاته کاپوچینو،موکاو….

انواع آب میوه مثل آب پرتقال ،آب زرشک،آب آلبالو،آب سیب،شیر موز،شیر انبه،آب طالبی،و….

انواع کیک مانند ،کیک شکلاتی،کیک وانیلی،چیز کیک،کیک بستنی،تیرامیسو،کام کیک،کیک شارلوت،کیک شکلاتی خیش یا براونی و… 

انواع  دسر ونوشیدتی های دیگر مانند هات چاکلت،سان شاین،میلک شیک ،آیس  ‌کافی،انواع طعم های بستنی،،کافه گلاسه،اسموتی

و….میباشند. برای جست وجو بهترین شیرینی فروشی های ایران کلیک کنید

همچنین برخی کافه ها کافه رستوران هستند که علاوه بر موارد گفته شده مواردی مانند،پاستا،سالاد سزار،سیب زمینی سرخ شده و…. را در منوی خود دارند که این نوع کافه بسیار محبوب و پر طرفدار است.

بهترین کافه ها موارد گفته شده را در منوی خود دارند.

بهترین کافه ها معمولا شناس هستند ویکسری مشتری های خاص دارند که در واقع پاتوق این مشتریان همیشگی هستند‌.

بهترین کافه ها دارای فضایی دلنشین هستند.

بهترین کافه ها در زیبا ترین وبهترین مکان ها وجود دارند مثلا در پاساژ های شیک وبزرگ که معروف هستند،در پارک های بزرگ،در پردیس سینما هاو…..

بهترین کافه ها به علاوه داشتن منوی گسترده ومتنوع غذاها و دسرها ودیگر موارد آنها از کیفیت بالایی برخوردار هستند  همینطور دارای طعمی خوب ومشتری پسند هستند .

بهترین کافه ها به سلامتی مشتریان خود بسیار اهمیت میدهند و سعی بر سالم بودن منوی خود دارند بر این اساس بهترین کافه ها از مواد اولیه با کیفیت استفاده میکنند تا هم سلامتی مشتریان حفظ شود وهم کیفیت موارد موجود در منو بالا برود.

بهترین کافه ها دارای نیروهایی  زبر وزرنگ،با مسئولیت  و اخلاق مدار همچنین خوش برخورد یا خوش مشرب هستند که توانایی ارتباط با مشتری همینطور جذب مشتری را دادند.

بهتری کافه ها از متخصصان دوره دیده و درجه یک در تهیه موارد منو استفاده میکنند.

بهترین کافه ها دارای فضای زیبا برای عکاسی هم میباشند.

بهترین کافه ها دارای میز ها وزندگی های راحت وزیبا هستند.

بهترین کافه ها باید از تمیزی برق بزنند‌.

بهترین کافه ها دارای مدیرانی نوآور وباهوش  هستند که با به کار گیری سلیقه ونبوغ  همچنین  کمک گرفتن از طراح داخلی دکوراسیون کافه خود را به یک محیط  پر رونق ودلنشین که پر از عناصر جالب و زیبا  است تبدیل می‌کنند بر همین اساس بهترین کافه ها نو آوری دارند و درواقع  همین وجه تمایز آنها بالایی کافهدهای معمولی میشود.نو آوری آنها چه در محیط کافه چه در منو همچنین چه در  برخورد با مشتری وجذب مشتری دیده می‌شود.

بهترین کافه ها  گران‌فروشی نمیکنند همینطور که بهترین رستورانها بهترین مغازه ها و… گران‌فروشی نمیکنند وفقط در حد کیفیت خود پول میگیرند.

بهترین کافه ها  در رساندن سفارش مشتری تاخیر نمیکنند ونیروهای منظمی دارند.

در برخی کافه ها دانشجویان کارهای علمی خود را انجام می‌دهند وبرای انجام پروژه های دانشجویی خود به کافه هایی که برای این کار مناسب هستند میروند، در کافه های خوب ودرست وحسابی آدم های حسابی نیز رفت وآمد میکنند.

نیروهای یک کافه درست وحسابی باید بک لباس فرم تمیز با رنگی قشنگ داشته باشند  همچنین افرادی که  موارد منو را آماده می‌کنند باید حتما از دستکش،کلاه و پیشبند استفاده کنند،

روی میزها،صندلی ها وکف یک کافه خوب باید همیشه تمیز باشد ومرتبا تمیز شود ،یک کافه خوب باید حتما پنجره برای عوض شدن هوا داشته باشد و فضا نباید فضای بسته خفه باشد،همچنین یک کافه مشتری پسند هیچ گاه مثل یک دخمه نیست وخیلی دلباز میباشد.

موارد گفته شده از مواردی هست که معمولا مشتر یها بر این اساس کافه مورد نظر خود را انتخاب می‌کنند همینطور استفاده از گل آرایی وگلدانهایی زیبا با انواع گل در اندازه های متفاوت می‌توانند بسیار محیط را عوض کند وشور وانرژی خوب به  آدم های درون کافه بدهد.

برخی کافه ها نیز کافه بازی هستند ودارای بازی های فکری مانند برج هیجان، شطرنج،تخته،دوز و… دارندویا بازی های کامپیوتری که اینهم مشتریان خود را دارد وبسیار در این کافه ها خوش می‌گذرد.

کافه دار ها باید نظرات وهمینطور شکایات مشتریان رسیدگی کنند ونسبت به آنها دقیق باشند چرا که همین شکایت ها یا حتی تمجید ها  می‌تواند موجب پیشرفت یک کافه از هر نظر شود

و باعث ترقی وشکل گیری عناصر بهتر وچشمگیر تری شود

کافه دارهایی که شنوای حرف ونظر مشتری نیستند پیشرفت چندانی نمیکنند وهمیشه در جا میزنند،کافه دارهای موفق در زمینه های مدیریتی ،طراحی و….. مطالعه دارند وسعی می‌کنند خود  وکهدفه خود را آپدیت نگه دارند.

پخش موسیقی زنده در کافه نیز بر جذابیت فضا می افزاید وجذب مشتری را بیشتر می‌کند البته آهنگ های پخش شده  می‌تواند درخواستی مشتری ها هم باشد وهرگز مبتذل نباشد چرا که هر جا ابتذال وارد شود،حرمت ،احترام و اصالت از بین می‌رود. 

 بهترین کافه  های ایران :

کافه لئون در مشهد،کافه لیمو در اصفهان،کافه پاییز در رشت،کافه بامداد در آبادان،کافی شاپ ویکولو تهران

کافه باکارا در میدان انقلاب تهران،کافه کامو در میدان انقلاب تهران،کافه آرتیزان در میدان انقلاب تهران،همچنین کافه کتاب جذاب امیر کبیر آن هم در میدان انقلاب تهران

کافه کتاب ثالث تهران،کافه کتاب رف در نیاوران تهران و…

برای جست وجو بهترین کتاب فروشی های ایران کلیک کنید

اگر تا به حال به کافه کتاب نرفته اید حتما یک بار به یکی از بهترین کافه کتاب ها بروید،همچین اگر تولدتان دوستتان نزدیک است وبه دنبالدجایی برای سورپرایز کردن او می‌گردید انتخاب ی کافه وگرفتن تولد در آن می‌تواند سورپرایز خوبی باشد

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *