بهترین پارک های ایران

در دسترس ترین وآسان ترین راه برای خوش گذرانی وتفریح پارک رفتن است ،پارک محیطی دارد که  می‌توان در آن دوچرخه سواری کرد،فوتبال یا والیبال حتی بدمينتون یا اسکیت بازی کرد،همینطور محیط مناسبی برای پیاده روی میباشد.

اما خوب یه عده پارک رفتن را دوست ندارند و برایش کاری حوصله سر بر تلقی می‌شود وبرای تفریح محیط های سر بسته را ترجیح میدهند. برای جست وجو بهترین مراکز گردشگری ایران کلیک کنید

بهترین پارک ها باید دارای یکسری ویژگی ها باشند

بهترین پارک ها  دارای امنیت وآرامش هستند چرا که این نکته برای خیلی از افراد اهمیت دارد تا راحت بتوانند در پارک وقت بگذارند قطعا شما در محیطی  که امنیت نداشته باشد به هیچ عنوان راحت نیستید و احساس معذب بودن میکنید.

بهترین پارک ها از نظر فضای سبز دارای فضای سبززیبا ومهندسی شده هستند.

بهترین پارک ها  دارای چشم اندازی چشمگیر وزیبا هستند که معمولا پیست های مخصوصی هم برای دوچرخه سواری واسکیت دارند .

بهترین پارک ها دارای فضای نشستن هستند واین فضا معمولا چمن کاری شده است.

همچنین بهترین پارک ها دارای سویس بهداشتی در دسترس مطابق با موارد بهداشتی هستند.

بهترین پارک ها دارای نگهبان هستند تا بر همه چیز نظارت داشته باشد.

پارکی جزء بهترین پارک ها است که آپشن هایی داشته باشد که آن را با سایر پارک ها متفاوت کرده باشد.

بهترین پارک ها دارای زمین بازی هستند که دارای تور والیبال ،زمین فوتبال و… میباشند همینطور بهترین پارک ها دارای زمین بازی کودکان نیز هستند،بهترین پارک ها دارای آلاچیق هستند چرا که در فصول گرم مثل تابستان که آفتاب مستقیم می‌تابد و زمین داغ است واقعا نمیتوان  روی زمین زیرانداز پهن کرد جایی مانند آلاچیق از تابش مستقیم نور خورشید  واآفتاب سوختگی  جلوگیری می‌کند.

قدم زدن وپیاده زوی در پارک می‌تواند حال آدم را خوب کند چرا که پیاده روی مزیت های زیادی دارد.

وسایل بازی بهترین پارک ها وسایل استاندارد وبا حداقل خطر هستند.

برخی از پارک ها حتی دریاچه مصنوعی هم دارند که میتوان در آن قایق سواری هم کرد،یا برخی پارک ها مثل پارک ارم هم فضای سبز دارند هم وسایل بازی ،حتی سینما سه بعدی هم دارد،بهترین پارک ها معمولا رستوران،کافه ویا مغازه ای برای خرید دارند.برای جست وجو بهترین سینما های ایران کلیک کنید

بهترین پارک ها کنار آلاچیق ها منقل برای کباب زدن هم میذارند.

برخی پارک ها در برخی از زمان ها بسیار شلوغ وپر رفت وآمد میباشند و خیلی هم سروصدا در آن ها شنیده می‌شود که ایجور پارک ها ومکانها برای افرادی که به دنبال  جایی برای آرامش می‌گردند مناسب نیست وبدتر ذهنشان را به هم می‌ریزد وحالشان را بد میکند همینطور محیط های شلوغ وپر سرو صدا به این افراد استرس وارد می‌کند ودر اینومواقع اصلا ترجیح می‌دهند که خانه بمانند تا به یک پارک شلوغ بروند چرا که آنها به پارک میروند که آرامش بگیرند نه اینکه آرامش خود را از دست بدهند و با ذهنی شلوغ به خانه برگردند اما خوب آدم هایی هم هستند که این شلوغی وسروصدارا دوست دارند وعقیده دارند که پارک اگر شلوغ نباشد خوش نمی‌گذرد و اصلا با این مسئله مشکلی ندارند.

پارک ها در شب زیبایی خاصی دارند وخیلی فضای روح نوازی دارند شما می‌توانید برای بهتر شدن حالتان واعصابتان شب ها شامتان را در پارک میل کنید.

بهترین پارک های دارای درختانی سبز وبلند زیبا هستند همینطوردر بهترین پارک ها  گل های رنگارنگ وخوشبو کاشته می‌شود، اگر دوست صمیمی دارید که  معمولا با او به  خوش گذرانی می‌روید و منزلتان نیز به هم نزدیک است میتوانید آخر شب ها به پارک برویدچونکه  در این روزها اکثر آدم های درگیری های فکری زیادی دارند ومعمولا با مشکلات زیادی دست وپنجه نرم می‌کنند همینطور در طول روز استرس های زیادی را تحمل می‌کنند همچنین از لحاظ روحی وفکری خسته هستند ونیاز دارند زمانی را به خوش گذرانی بگذرانند تا بتوانند نیروی از دست رفته خود را باز یابند و حال بد خود را اینگونه فراموش کنند ویا حال خود را خوب کنند که یکی از راه هایش پارک رفتن با دوستان خوب وصمیمی ویا حتی خانواده است واین پیاده روی های شبانه در پارک می‌تواند روح آنها را تازه کند.

وقتی به پارک می‌روید لطفا در حفظ محیط زیست وپاکیزگی پارک کوشا باشید و در این باره دقت لازم را به خرج بدهید تا محیط پارک که محیطی چشم‌نواز وزیبا است همینطور محیطی عمومی است را با آشغال ریختن حتی سهوا آلوده نکنید وظاهر پارک را با آشغال ها زشت نکنید وبگذارید ظاهر وطبیعی ساخته شدهددر پارک زیبا بماند.

بهترین پارک ها دارای  مکانی مناسب برای پیاده روی هستند.

در هر منطقه ای تعدادی پارک وجود دارد البته هر پارکی محیط مناسب برای گشت وگذار نمی‌باشد وسعی کنید کودکان خود را به تنهایی به پارک نفرستید وخود نیز برای گشت وگذار به بهترین پارک ها بروید و به هر پارکی نروید.

حتی پیست های دوچرخه واسکیت مکان مناسبی برای کودکانی  هستند که تازه میخواهند دوچرخه واسکیت را یاد بگیرند وحتی یادگیری این موارد در این محیط ها هم انگیزه آنها را بیشتر می‌کند وهم باعث می‌شود به آنها بیشتر خوش بگذرد وبا سختی و استرس وترس از زمین خوردن این ورزش هارا یاد نگیرند واز یادگیری آنها یک خاطره خوب برایشان بماند تا حتی وقتی زمین می‌خورند زود درد آن را فراموش کنند وخیلی بهشان سخت نگذرد و سختی یادگیری ادوچرخه یا اسکیت سواری برایشان راحت وشیرین شود.

حتی شما می‌توانید صبح های روزهای تعطیل به پست های دوچرخه بهترین پارک ها بروید و دوچرخه سواری کنید که این خیلی تاثیر مثبتی بر زندگی شما میگذارد.

به جای آنکه تادلنگ ظهر بخوابید وساعت ها بی کار در خانه  باشید وتمام زیادی را به خواب ودر رخت خواب بگذرانید به ورزش بپردازید تا حالتان خوب بشود وانرژیتان همیشه مثبت بماند.

خیلی از افراد وقتی به پارک میروند ،پارک را با خانه خود اشتباه میگیرند وهمکاری که دلشان می‌خواهد میکنند از آشغال ریختن بگیر تا گذاشتن موزیک با صدای خیلی  بلند،درست است که فضا باز است وگذاشتن موزیک اشکالی ندارد ولی نباید طوری باشد که اینقدر بلند باشد که موجب آزار بقیه شود ،حتی این افراد وقتی آتش روشن میکنند آن را خوب خاموش نکرده وهمین موجب سوختگی پارک وایجاد خطر برای سایرین میشود 

یا مثلا افرادی هستند کی وقتی غذای خود را میل میکنند ،سفره یکبار مصرف، ظروف و… را همینطوری در پارک رها کرده وصلا به این فکر نمی‌کنند که چقدر باید بگذرد تا این ظروف پلاستیکی در طبیعت تجزیه شوند.

انسان برای استفاده از هر مورد وهر مکان در ابتدا باید فرهنگ آن را یاد بگیرد ،همینطور فرهنگ استفاده از آن را داشته باشد.

وقتی به پارک می‌روید حتما با خود آب ،زیر انداز،صابون،غذا وتنقلات ببرید تا در صورت نبودن این موارد به شما سخت نگذرد،همچنین حواستان باشد که آبی را که در پارک می‌نوشید حتما آب آشامیدنی باشد.

در پارک دستهای خود را مرتبا بشویید مخصوصا در دوران کرونا تا وقتی  مشغول بازی و یا تفریح در پارک هستید دچار مریضی نشوید.

همیشه  وقتی به پارک میروند یک پلاستیک همراه خود داشته باشید و زباله هایتان را درون آن بریزید، اینکار نشانه فرهنگ میباشد.

حفاظت از محیط زیست مسئولیت همه آدم ها است چرا که ما در برابر نسل های بعدی مسئول هستیم وحق نداریم با سه انگاری های خود محیط زیست را نابود کنیم واگر فردی را دیدید که به این موارد اهمیت نمی‌دهد و زباله های خود را در محیط پراکنده می‌کند حتما به او تذکر بدهید واصلا از این کار خجالت نکشید.

یادتان باشد که پارک یک مکان عمومی است  وهمه آدم ها حق تفریح در آن واستفاده از امکانات آن را دارند پس به هیچ عنوان نباید خود خواه باشید.

خیلی ها ترجیحشان برای خوش گذرانی رفتن بهدرستوران،کافه،سینما،تئاتر ،کنسرت ،موزه و… است وروحیاتشان با محیط پارک سازگاری ندارد‌.

اما آدم هایی هم هستند که عشق پارک هستند و برای  گشت وگذار اولین وآخرین انتخابشان پارک میباشد.

ولی خب باید بهدانتخب های یکدیگر احترام بگذاریم و برای تفریحات دست جمعی نظر همه را در نظر گرفت  ودر نهایت به یک نظر واحد رسید نباید خود رای بود.

در پارک ها مخصوصا زمین بازی یا پارک ارم هیچ گاه دست های  خود را به چشمانتان نزنید چرا که دستها هنگام بازی ممکن است آلوده شوند واین آلودگی به چشم ها انتقال یابد.

پارک ارم نیز طرفداران خود را دارد و افرادی  که اهل هیجان هستند و حالشان با  انجام بازی های هیجانی خوب میشود معمولا برای تفریح اولین جایی که مد نظر دارند ،پارک ارم، شهر بازی،سینما سه بعدی،تونل وحشت،فیلم های ترسناک  ویا اتاق فرار میباشد.

خیلی‌ها  دوست دارند هر ازگاهی به پارک ارم بروند تا انرژی خودرا بتوانند تخلیه کنند.

یکی از خوبی های پارک ارم این است که برای  رده های سنی مختلف وسایل بازی دارد.

اما خب خیلی‌ها هم محیط پارک ارم را دوست ندارند و هیجان واسترس مربوط به سوار شدن وسایل بازی برای آنها قابل تحمل نمی‌باشد.

شماری از بهترین پارک ها :

پارک آب وآتش تهران،پارک گفت وگو تهران، پارک چیتگر تهران،باغ گیاه شناسی  مشهد،پارک جزیره اهواز، پارک جمشیدیه در تهران ، پارک ساحلی مرجان در کیش،پارک ناهار خوران در گرگان،کوه سنگی در مشهد،سی سنگان در نوشهر و…

پارک ژوراسیک نیز پارک خوبی  است  وبرای خیلی از افراد محیط وفضای جالبی دارد.

خیلی از افراد هم برای گشت وگذار به جای پارک وپیاده روی در آن کوهنوردی را ترجیح می‌دهند وروزهای تعطیل به کوه میروند‌.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *