بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران

بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران کیست؟بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران چه ویژگی هایی دارد؟

  وقتی نوبت به بینایی و سلامت چشم شما می رسد، شما شایسته مراقبت با بالاترین کیفیت ممکن هستید. مشکلات بینایی می تواند گیج کننده باشد، شما باید بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران را پیدا کنید تا به شما کمک کند تا سلامت چشمان خود را بررسی کنید و بهترین راه حل ممکن را ارائه دهد.

اما پیدا کردن بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران، همیشه آسان نیست، به خصوص اگر ندانید به دنبال چه کسی هستید. برای کمک به ساده‌ تر کردن جستجوی شما، ما در ادامه برخی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی را که باید در بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران جستجو کرد، را بررسی می کنیم و در نهایت لیستی از بهترین های آن ها را ارائه می دهیم.

چشم پزشکان و اپتومتریست ها

اول از همه، دو نوع چشم پزشک وجود دارد: چشم پزشک و اپتومتریست.

چشم پزشکان پزشکانی هستند که برای انجام جراحی چشم و تشخیص و درمان انواع بیماری های چشمی آموزش دیده اند. چشم پزشکان می توانند دارو و همچنین عینک و لنزهای تماسی را تجویز کنند.

اپتومتریست ها پزشکان بینایی سنجی (ODs) هستند. آنها می توانند برای بیماری های چشمی بدون عارضه دارو را درمان و تجویز کنند و همچنین نسخه هایی برای عینک و لنزهای تماسی بنویسند. اما مجوز انجام جراحی چشم را ندارند. با این اوصاف، هنگام انتخاب هر دو نوع چشم پزشک، در اینجا ویژگی هایی وجود دارد که باید به دنبال آنها باشید.

شما می توانید برای اطلاع از بهترین کلینیک تخصصی پاک کردن تاتو به این صفحه بروید.

ویژگی های بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران

با تجربه

تجربه بالا از مهم ترین ویژگی های بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران است. در زمینه پزشکی هیچ جایگزینی برای تجربه وجود ندارد. هنگام ارزیابی یک متخصص چشم جدید، حتما اعتبار پزشک را بررسی کنید. این اعتبار سنجی به شما در شناخت هر چه بهتر، بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران کمک می کند.

به روز با روندهای فعلی

تکنیک‌ها و فناوری‌های درمانی همیشه در حال تغییر هستند و بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران با روندهای فعلی به ‌روز می‌شوند. این به آنها امکان می دهد طیف وسیعی از راه حل های درمانی را برای رفع هر یک از مشکلات و نگرانی های بیمار ارائه دهند.

تصویر-بهترین-فوق-تخصص-چشم-پزشک-تهران-8515

ارتباط دهنده خوب

قدرت ارتباط بالا از دیگر ویژگی های بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران است.

بهترین فوق تخصص چشم پزشک، باید بتواند مشکلات را به مفاهیم واضحی تقسیم کند که بتوانید به راحتی آنها را درک کنید.

صبور و توجه

رابطه بیمار و پزشک یک خیابان دو طرفه است. مهم است که پزشک شما نه تنها به طور واضح با شما ارتباط برقرار کند، بلکه به آنچه شما می گویید نیز گوش دهد. بهترین فوق تخصص چشم پزشک، باید هنگام توصیف مشکلات یا علائم بینایی خود مراقب باشد و در تلاش برای درک آنچه شما تجربه می کنید صبور باشد. این به پزشک شما کمک می کند تا مشکل را شناسایی کرده و نوع درمان مناسب را پیشنهاد دهد.

بیشتر بخوانید :

بهترین متخصص پوست تهران

بهترین پزشک عمومی در تهران

بهترین فوق تخصص چشم پزشک چه شرایطی را درمان می کنند؟

هم اپتومتریست ها و هم چشم پزشکان می توانند شایع ترین شرایطی را که بینایی شما را تحت تاثیر قرار می دهند درمان کنند، از جمله:

نزدیک بینی (نزدیک بینی).

دوربینی (دوربینی).

آستیگماتیسم.

پیرچشمی و سایر مشکلات چشمی مرتبط با سن.

دوبینی (دوبینی).

دید کم.

بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران، جراحی مورد نیاز برای درمان برخی از مشکلات چشم را انجام می دهد، از جمله:

گلوکوم.

آب مروارید.

جداشدگی شبکیه.

صدمات چشمی

اگر به دنبال بهترین دکتر کودکان در تهران هستید همین حالا به این صفحه بروید.

چگونه یک متخصص مراقبت از چشم را انتخاب کنم؟

اینکه کدام نوع از متخصص مراقبت از چشم را باید ببینید بستگی به علائمی دارد که تجربه می کنید و کدام مسائل یا شرایط باید مورد توجه قرار گیرد.

احتمالاً هر چند سال یکبار برای معاینه معمول چشم خود به یک اپتومتریست مراجعه خواهید کرد. آنها همچنین می توانند شایع ترین بیماری هایی را که روی چشم شما تأثیر می گذارد، تشخیص داده و درمان کنند.

در صورت نیاز به جراحی چشم باید به بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران مراجعه کنید. آن‌ها همچنین می‌توانند تمام مراقبت‌های منظم چشم شما را نیز فراهم کنند، از جمله انجام معاینه چشم و تجویز عینک.

بینایی شناسان معمولاً با اپتومتریست ها و چشم پزشکان کار می کنند. آنها می توانند تناسب عینک یا لنزهای تماسی شما را بررسی کنند و نحوه استفاده ایمن از آنها را به شما نشان دهند.

اگر مطمئن نیستید که چه نوع متخصص مراقبت از چشم را باید ببینید، با ارائه دهنده مراقبت های بهداشتی معمول خود صحبت کنید.

بیشتر بخوانید:

بهترین دکتر زنان در غرب تهران کیست؟

پزشکان متخصص مغز و اعصاب در تهران

چه زمانی باید چشم هایم را معاینه کرد؟

بررسی منظم چشم ها و بینایی می تواند به بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران کمک کند تا مشکلات را فوراً شناسایی کند. هر چند وقت یک‌بار باید چشم‌های خود را معاینه کنید، معمولاً به سن شما بستگی دارد:

کودکان: یک متخصص باید در هر ویزیت کودک، چشم‌های او را تا زمانی که به سن کافی برای شروع مدرسه برسد و سپس هر یک تا دو سال یک ‌بار بررسی کند.

بزرگسالان کمتر از 40 سال: هر پنج تا 10 سال یکبار.

بزرگسالان بین 40 تا 54 سال: هر دو تا چهار سال یکبار.

بزرگسالان بالای 55 سال: هر یک تا سه سال یکبار.

اگر از عینک یا لنز تماسی استفاده می کنید یا به نوع دیگری از کمک بینایی نیاز دارید، ممکن است نیاز به بررسی بیشتر از این داشته باشید. افراد مبتلا به دیابت همچنین نیاز به معاینه چشم خود بیشتر از آنچه در اینجا ذکر شده است دارند.

از بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران بپرسید که چند بار به معاینه چشم نیاز دارید.

لیست بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران

دکتر محمدقلی شمس

علی اصغر خدادوست

دکتر فرشید پرکار

دکتر علیرضا نادری

دکتر علی محمودی

دکتر گلدیس اسپندار

دکتر ابوالفضل رحیمی

دکتر محمدطاهر رجبی

در صورتی که تجربه درمان نزد هر کدام از پزشکان را دارید لطفا در نظر سنجی ما شرکت کنید و سایر افراد را از نظرات خود مطلع سازید.

به نظر شما بهترین فوق تخصص چشم پزشک تهران کیست؟