بهترین مشاور کنکور ایران کیست

بهترین مشاور کنکور ایران کیست

به نقل از خبرنگاران حوزه آموزش ایران، رنکینگ  و رتبه بندی  بهترین مشاوران آموزشی ایران به ترتیب عبارتست از:

1 : استاد  مهدی باباخانی مدیر و مشاور ارشد مجموعه کارنامه خرد و مدرسان علامه و از بهترین مشاوران کنکور ایران ایران و کارشناس برنامه های تلویزیونی و رادیویی ایران

2 : استاد همت یار نویسنده کتاب های موفقیت  از بهترین مشاوران کنکور ایران

3: استاد  ایمان سرور پور  برترین مشاور انگیزشی و از بهترین مشاوران کنکور ایران

4: استاد مهدی برقعی نویسنده و از بهترین مشاوران کنکور ایران

5: استاد ندا برهانی نسب نویسنده کتاب مشاوره و برنامه ریزی سمپاد و از بهترین مشاوران کنکور ایران

جهت مشاهده آخرین رنکینگ و رنکینگ دبیران و مشاوران ایران، میتوانید به وبسایت دبیران برند ایران که ویژه تحلیل اساتید و مشاوران ایران است مراجعه فرمایید

بهترین مشاور کنکور ایران کیست

لیست بهترین مشاوران کنکور ایران

انواع سبکهای مشاوره تحصیلی در ایران:

مؤثرترین و بهترین مشاوران کنکور ایران سبک های خود را بسته به ماهیت موضوع، مرحله دوره و سایر عوامل تغییر می دهند. با انجام این کار، آنها دانش آموزانشان را تشویق می کنند و الهام می بخشند تا در تمام مدت سال بهترین کار خود را انجام دهند.

فکر کردن به سبک های مشاوره بهترین مشاوران کنکور ایران  با توجه به سه سبک: هدایت، بحث و تفویض اختیار مفید و قابل بررسی است

انواع سبک های مشاوره با بهترین مشاور کنکور ایران :

الف :سبک کارگردانی در بهترین مراکز مشاوره کنکور ایران

در سبک کارگردانی که توسط بهترین مشاور کنکور ایران  صورت میگیرد، کلاس  مشاوره و درس یادگیری را از طریق گوش دادن و پیروی از دستورالعمل ها ترویج می کند. با این سبک، بهترین مشاور کنکور ایران  به دانش آموزان می گوید که چه کاری انجام دهند، چگونه آن را انجام دهند و چه زمانی باید انجام شود. بهترین مشاور کنکور ایران از طریق سخنرانی‌ها، خواندن‌های اختصاصی، ارائه‌های صوتی/تصویری، نمایش‌ها، ایفای نقش و ابزارهای دیگر اطلاعات را به دانش‌آموزان منتقل می‌کند. دانش‌آموزان اطلاعات را عمدتاً با گوش دادن، یادداشت‌برداری، انجام نقش‌آفرینی و تمرین آنچه به آنها گفته می‌شود به دست می‌آورند. تنها بازخوردی که بهترین مشاور کنکور ایران  به دنبال آن است این است که “آیا دستورالعمل ها را می فهمید و خوب اجرا میکنید؟”

پیشنهادهایی برای استفاده از سبک کارگردانی توسط بهترین مشاور کنکور ایران :

از نگاه بهترین مشاور کنکور ایران با تصویر بزرگ شروع کنید. قبل از شروع به جزئیات، زمینه را ارائه دهید.

واضح و مختصر باشد. از نگاه بهترین مشاور کنکور ایران دانش آموزان باید دقیقا بدانند که برای موفقیت چه کاری باید انجام دهند و کارشان با چه معیارهایی ارزیابی می شود. اهداف روشن، ضرب‌الاجل‌های مشخص و دستورالعمل‌های مختصر انگیزه دانش‌آموز را افزایش می‌دهد و سردرگمی را از بین می‌برد. مطالب آموزشی کلامی، نامرتب و نامناسب، دانش آموزان را گیج، غرق و دلسرد می کند.

از نگاه بهترین مشاور کنکور ایران باید جزئیات کافی را ارائه دهید. خرابی ارتباطات زمانی رخ می دهد که جزئیات مهم حذف شوند یا دستورالعمل ها مبهم باشند.

پیغام را نادیده نگیرید. مواقعی وجود دارد که بهترین مشاور کنکور ایران  باید بسیار مستقیم و صریح باشند تا با دانش آموزان ارتباط برقرار کنند.

سبک بحث کردن، یادگیری را از طریق تعامل ارتقا می دهد. در این سبک، که توسط سقراط تمرین می‌شود، بهترین مشاور کنکور ایران  با درخواست از دانش‌آموزان برای پاسخگویی به سؤالات چالش‌برانگیز، تفکر انتقادی و بحث‌های زنده را تشویق می‌کند. بهترین مشاور کنکور ایران  یک تسهیل کننده است که بحث را به یک نتیجه منطقی هدایت می کند. دانش آموزان یاد می گیرند که نظرات خود را داشته باشند و از آنها با حقایق و داده ها پشتیبانی کنند.

پیشنهادهایی برای استفاده از سبک بحث از نگاه بهترین مشاور کنکور ایران:

از نگاه بهترین مشاور کنکور ایران سوالات را از قبل آماده کنید. بحث های بزرگ فقط اتفاق نمی افتد. هر بار یک سوال بپرسید. باز، کنجکاو و علاقه مند به یادگیری نظر هر دانش آموز باشید.

به عنوان بهترین مشاور کنکور ایران اجازه ندهید یک یا دو دانش آموز بر بحث مسلط شوند. ایده ها و نظرات همه را بخواهید. به آرامی دانش‌آموزانی را که به نظر می‌رسد ناامن هستند و در شرکت کردن کوتاهی می‌کنند بیرون بکشید. من گاهی کلاس‌هایم را با این جمله شروع می‌کنم: «می‌خواهم به هر یک از شما یک دقیقه فرصت بدهم تا نظرات خود را در مورد این موضوع مطرح کنید. بیایید در اتاق بگردیم و از همه بشنویم.» با مرور نکات کلیدی که می خواهید مطرح کنید، به پایان برسید.

از نگاه بهترین مشاور کنکور ایران از دانش آموزان بخواهید سؤالاتی ایجاد کنند. من دوست دارم که دانش آموزانم یک مطالعه موردی بخوانند و سه سوال را برای پرسیدن از همکلاسی های خود فرموله کنند. سپس پاسخ آنها را در کلاس مورد بحث قرار می دهیم.

از نگاه بهترین مشاور کنکور ایران از کلیک کننده ها استفاده کنید کلیکرها روشی آسان برای مشارکت دادن دانش آموزان در طول کلاس هستند به عنوان بهترین مشاور کنکور ایران. یک سوال چند گزینه ای مطرح کنید و پاسخ های آنها بر روی صفحه نمایش داده می شود. سپس می توانید آن را برای بحث باز کنید زیرا دانش آموزان دلیل انتخاب یک پاسخ خاص را به اشتراک می گذارند.

بهترین مشاور کنکور ایران سبک تفویض اختیار یادگیری را از طریق توانمندسازی ارتقا می دهند. با این سبک، بهترین مشاور کنکور ایران  وظایفی را که دانش آموزان به طور مستقل انجام می دهند، به صورت فردی یا گروهی تعیین می کند.

پیشنهادهایی برای استفاده از سبک تفویض اختیار از نگاه بهترین مشاور کنکور ایران:

واگذاری پروژه های تحقیقاتی در دوره مدیریت من از دانش‌آموزان می‌خواهم که با مدیر یک کسب‌وکار محلی مصاحبه کنند تا به سؤالاتی مانند زیر پاسخ دهند:

معیارهای اصلی عملکرد شرکت شما برای ارزیابی عملکرد هر یک از کارکنان کدامند؟

درس های کلیدی که شما به عنوان یک مدیر در مورد انجام ارزیابی های عملکرد موثر آموخته اید چیست؟

به عنوان بهترین مشاور کنکور ایران پروژه های تیمی را اختصاص دهید. از هر تیم بخواهید یک رهبر تیم انتخاب کند، نقش ها و مسئولیت ها را مشخص کند و یکدیگر را برای تکمیل به موقع پروژه مسئول بداند. در کلاس مدیریتم، تیم‌هایی از دانشجویان دارم که رفتارهای مدیریتی و رهبری را در فیلم‌هایی مانند به یاد تایتان‌ها و جزر و مد زرشکی تحلیل می‌کنند.

به عنوان بهترین مشاور کنکور ایران یک پروژه سقفی را اختصاص دهید. به دانش آموزان اجازه دهید به شما نشان دهند که وقتی به طور مستقل روی موضوعی که برایشان مهم است کار می کنند، چه کاری می توانند انجام دهند.

بیشتر بخوانید:

بهترین مشاور کنکور ایران کیست ؟

لیست بهترین مشاوران کنکور ایران

ویژگی های یک مشاور کنکور خوب چیست؟

بهترین مراکز مشاوره کنکور ایران کدامند؟

نظرسنجی بهترین دبیران ایران

به عنوان بهترین مشاور کنکور ایران از ترکیب مناسبی از هر سبک مشاوره با بهترین مشاور کنکور ایران  استفاده کنید. من معمولاً هر یک از کلاس هایم را طوری ساختار می دهم که مقداری از هر سبک مشاوره با بهترین مشاور کنکور ایران  را شامل شود. با این حال، در قسمت اول یک ترم بیشتر از سبک کارگردانی استفاده می کنم. در بخش میانی یک ترم، من معمولاً بیشتر به سبک بحث تکیه می کنم. و در بخش آخر یک ترم، من به طور کلی بیشتر بر سبک تفویض اختیار تکیه می کنم.

به عنوان بهترین مشاور کنکور ایران استفاده از ترکیب مناسبی از سبک های مشاوره با بهترین مشاور کنکور ایران  به دانش آموزان کمک می کند تا یاد بگیرند، رشد کنند و مستقل تر شوند. اتکای بیش از حد به یک سبک باعث می شود که دانش آموزان علاقه خود را از دست دهند و بیش از حد به بهترین مشاور کنکور ایران  وابسته شوند.

خلاصه:

چیزی به نام بهترین سبک مشاوره با بهترین مشاور کنکور ایران  وجود ندارد. بهترین مشاور کنکور ایران  و مشاورین خوب و کارآمد از سبک های مختلفی استفاده می کنند و می دانند که چگونه و چه زمانی مناسب ترین سبک را برای موقعیت خاص انتخاب کنند. در اصل، سه سبک آموزشی به این خلاصه می شود:

به عنوان بهترین مشاور کنکور ایران مستقیم  به دانش آموزان بگویید چه کاری انجام دهند

به عنوان بهترین مشاور کنکور ایران بحث کنید  سوال بپرسید و گوش دهید

به عنوان بهترین مشاور کنکور ایران نماینده  تمام تلاشتان باید توانمندسازی دانش آموزان باشد

بهترین مراکز مشاوره کنکور ایران

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *