بهترین اساتید زیست کنکور 1403

بهترین اساتید زیست کنکور 1403

در نظرسنجی انتخاب بهترین اساتید زیست کنکور 1403 شرکت نمایید و در قسمت کامنتها از تجربه خود با دیگران صحبت نمایید

نظرسنجی بهترین دبیران زیست کنکور ایران

مهمترین عامل در بهبود پیشرفت دانش آموز در درس زیست شناسی معلم است. ارتقای پیشرفت دانش آموز تنها با کمک معلمی آگاه و کاردان امکان پذیر است. از این رو، آموزش  بهترین اساتید زیست کنکور 1403  جدید با کیفیت خوب به یک دغدغه مهم تبدیل می شود.

بهترین اساتید زیست کنکور 1403

رزومه بهترین اساتید زیست کنکور 1403

اینها نکات زیر است که باید در تربیت  بهترین اساتید زیست کنکور 1403  جدید بر آنها تأکید کرد:

  1. 1. ایجاد یک جامعه کلاسی: بهترین اساتید زیست کنکور 1403 باید قبل از تلاش برای تحصیل یک جامعه کلاسی بسازند. آنها باید برای آشنایی با تک تک دانش آموزان کلاس خود وقت بگذارند. این امر مدیریت کلاس درس را بسیار ساده تر می کند.

 

  1. 2. تمرین مهارت های صحیح مدیریت کلاس درس: بهترین اساتید زیست کنکور 1403 باید آموزش ببینند که بدون توجه به موقعیت، آرام و خونسرد بمانند، به ویژه در هنگام مدیریت کلاسی از کودکان.

 

پنج استراتژی مهم مدیریت کلاس درس که بر اساس آنها می توان بهترین اساتید زیست کنکور 1403

را آموزش داد:

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403 مجموعه خوبی از قوانین وضع کنید و این قوانین را به دانش آموزان آموزش دهید تا برای انتظارات رفتاری بهتر ارتباط برقرار کنند.

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403 روال هایی را برای کمک و راهنمایی دانش آموزان در موقعیت های مختلف ایجاد کنید.

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403 رفتار مثبت با تمجید از یکدیگر تقویت می شود.

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403 به دانش آموزان بیاموزید که به یکدیگر احترام بگذارند و پیامدهای بد رفتاری را دائماً تحمیل کنند.

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403 با آموزش درس های جالبی که شامل فرصت هایی برای مشارکت فعال دانش آموزان است، مشارکت دانش آموزان را تشویق کنید.

  1. 3. روش های تدریس منعطف: بهترین اساتید زیست کنکور 1403 باید به گونه ای تربیت شوند که با توجه به تقاضای دانش آموزان با روش های تدریس خود انعطاف پذیر باشند.
  2. 4. یادگیری را برای دانش آموزان لذت بخش کنید: بهترین اساتید زیست کنکور 1403 باید راهی بیابند تا یادگیری را تعاملی و جذاب کنند.
  3. 5. انتظارات باید با هر تکلیف مشخص باشد: بهترین اساتید زیست کنکور 1403 باید اهداف هر تکلیف را بررسی کنند. این امر دانش آموز را قادر می سازد تا به صورت مفهومی فکر کند و یادداشت های خوبی تهیه کند.
  4. 6. ایجاد ارتباط با والدین: بهترین اساتید زیست کنکور 1403 باید به خوبی آموزش دیده باشند و برنامه ریزی مناسبی برای مدیریت والدین داشته باشند. داشتن ارتباطات مثبت بین والدین و  بهترین اساتید زیست کنکور 1403  برای فرزندان بهتر در تحصیل و همچنین در زندگی اجتماعی مهم است.
  5. 7. رسیدگی به دانش آموزان ضعیف: دانش آموزان ضعیف نیاز به توجه ویژه دارند. بهترین اساتید زیست کنکور 1403 باید آموزش ببینند تا با ایجاد انگیزه و تشویق از این دانش آموزان مراقبت کنند.

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403 برای لحظه‌ای تصور کنید که ماشین زمان دارید و می‌توانید در طول دوره تربیت معلم‌تان به گذشته‌تان صحبت کنید.

احتمالاً چیزهای زیادی وجود دارد که می خواهید بگویید – نصیحت، هشدار، تشویق، شاید منع عجیب – اما اگر یک عادت خوب وجود داشت که می توانستید آن را از بین ببرید، آن کدام بود؟

من بسیار مشتاق هستم که گذشته‌ام عادت کند که دانش‌آموزانش را در مرکز کارش قرار دهد. در آن چند ماه اول به عنوان معلم، مصیبت روزانه را به یاد می آورم که به سادگی یک پا را جلوی پای دیگر گذاشتم، بدون اینکه خودم را تحقیر کنم یا چیزی فراموش کنم، برنامه های درسی خود را پشت سر بگذارم و دانش آموزانم را افرادی بدانم که در درس من شرکت می کنند . نه به عنوان هدف آن.

این روزها از کارآموزانم می‌خواهم که این عادت خوب را از همان روز اول تلقین کنند. به عنوان بهترین اساتید کنکور 1403  معتقدند که ایجاد این عادت یک کار طولانی مدت است، و من دریافتم که موفقیت به رویکردی بستگی دارد که تا حدی فلسفی است (تاکید بر مفهوم معلم و دانش‌آموز به‌عنوان یک نوع «همکار» بدون ساختار سلسله مراتبی قدرت در زمان‌های گذشته). عمدتاً عملی (با تکیه بر آنچه ما در کلاس انجام می دهیم، روز به روز، برای تقویت آن فلسفه).

در اینجا نکات مهم یبرای  بهترین اساتید زیست کنکور 1403  و بهترین اساتید فیزیک کنکور 1403 جدید وجود دارد که در برخورد همیشه دانش آموزان خود را در اولویت قرار دهند:

روش برای تربیت  بهترین اساتید زیست کنکور 1403  جدید در روش های دانش آموز محور

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403  و بهترین اساتید ریاضی کنکور 1403 زمان صحبت را کاهش دهید

بهترین اساتید زیست کنکور 1403  می خواهد تا میزان صحبت خود را در کلاس درس کاهش دهند. برای من، این دو جنبه دارد: 1) سطح تسلط معلم، و میزان نیاز آنها به کنترل فضای گفتگو، و 2) تراکم و پیچیدگی آنچه که می گویند، و اینکه چقدر توجه مستمر نیاز دارد. از دانش آموزان

من شرط می بندم که خسته کننده ترین درس هایی که می توانید به خاطر بسپارید، از سطوح بالای بی مورد از زمان صحبت کردن معلم رنج می بردند. این یک مشکل بسیار رایج در میان  بهترین اساتید زیست کنکور 1403  جدید است (و برخی از  بهترین اساتید زیست کنکور 1403  با تجربه تر، همچنین!) و در واقع رفع آن آسان تر از آن چیزی است که فکر می کنید. بیشتر به تمرین برخی عادت های خوب مربوط می شود:

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403 از دانش‌آموزانتان بخواهید به ضبط‌های درس‌های اولیه خود گوش دهند (یا تماشا کنند) .

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403 اصرار کنید که آنها توضیحات و دستورالعمل های کلاس را تمرین کنند . افزودن حرکات، تصاویر، نمودارها و غیره همیشه به آن‌ها کمک می‌کند تا آنچه را که قبلاً بیست کلمه می‌شد بیان کنند.

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403 در طول مشاهدات خود، تعداد سؤالاتی را که کارآموز شما می پرسد بشمارید . خیلی ساده، هرگز نمی تواند کافی باشد. بررسی سؤالات، بررسی سؤالات، سؤالات درک مطلب، و سؤالات در طول جلسات ارائه، همگی نشانگر تمایل به استخراج زبان از دانش آموزان و نگه داشتن آنها به طور کامل درگیر و درگیر هستند.

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403 این را در نظر بگیرید: چه چیزی یک مکالمه واقعا ضعیف را ایجاد می کند؟ تسلط، یک طرفه بودن، گوش ندادن و امتناع از پرسیدن سوال. از این به عنوان مثال برای دانش آموزان خود استفاده کنید. همه ما می‌خواهیم شخصی که با او صحبت می‌کنیم درگیر شویم و آن را جالب بدانیم، و سؤالات (مخصوصاً سؤالات متفکرانه و مرتبط) نشان‌دهنده علاقه انسانی به زندگی دیگران و همچنین توجه به یادگیری آنها است.

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403 یک لحظه خوب برای اطمینان از اینکه کارآموزان شما بیهوده صحبت نمی کنند، هنگام نظارت آنها بر تمرینات دانش آموزان است.. برخی از اصلاحات اجتناب ناپذیر است، اما در بیشتر موارد، نظارت زمانی برای گوش دادن است ، نه صحبت کردن. من کارآموزان خود را تشویق می‌کنم که در حین سفر آهسته در کلاس درس یادداشت برداری کنند و پس از پایان تمرین در یک جلسه سریع به کل کلاس بازخورد ارائه کنند. می‌توانید بازخورد پس از تمرین و هر اصلاحی را که باید انجام دهید، بدون وقفه در خود تمرین جمع آوری کنید.

در اینجا مثالی از کلاس درس یکی از بهترین اساتید زیست کنکور 1403  آمده است، درست بعد از اینکه کلاس متوسطه من تمرین دوتایی را در زمان گذشته استمراری به پایان رساند:

معلم:    باشه ممنون از همه عالی بود فقط چند سوال از شما… دانش آموز ، چیزی را با من امتحان کنید. آقای جونز دیروز صبح ساعت ده چه می کرد؟

دانش آموز :      در باغش

معلم:    (با شنیدن آن در حین نظارت، انتظار این را داشتم). درست است، او در باغش بود ، اما چه کار می کرد ؟ (به ساختار جیروند روی تابلو اشاره می کند.)

دانش آموز :      (به عکس نگاه می کند) چمن را می برید؟

معلم:    آره اکنون، ادامه دهید و یک جمله کامل برای من بسازید (از ژست «دست‌های در حال گسترش» استفاده می‌کند که دانش‌آموزان از قبل به خوبی می‌دانند).

دانش آموز :      داشت علف های باغش را می چید.

معلم:    (تشویق کلاس را برای پاسخ جمله کامل برمی انگیزد.) عالی، دانش آموز ، متشکرم. حالا امیل، شنیدم که گفتی…

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403 این می تواند بسیار سریع باشد، در حضور کل کلاس اتفاق می افتد (به طوری که همه می توانند سود ببرند) و از توقف تمرین دو نفره جلوگیری می کند. البته، در صورت شنیدن اشتباهات جدی، قطع کار زوجی خوب است، اما اگر اشتباهاتی هستند که برای همه مفید است، آن راه حل باقیمانده تجزیه و تحلیل هر گونه مسائل شخصیتی است که ممکن است باعث افزایش مهارت شما شود. اعتراف به تمایل گاه به گاه برای قرار گرفتن در مرکز توجه، نشان دادن دانش خود، یا دستیابی به سطحی از تسلط بر گروه خود، شرم آور نیست. همه ما این احساسات را درک می کنیم، و واکنش معقول این است که بپذیریم واقعی هستند و از درون آنها را زیر نظر بگیریم و هنگام ورود به آنها برچسب بزنیم. نامیدن یک مشکل واقعاً چیست (“هی، من فقط تمرین یک دانش آموز را قطع کردم تا یک داستان نامرتبط اما خنده دار را تعریف کنم؛ خنده کردن آنها احساس خوبی داشت، اما این کار من کمی خودخواهانه بود”) اولین گام برای مقابله است.

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403 فضایی برای پاسخ ها فراهم کنید

همه ما این تجربه را داشته ایم که از یک کلاس یک سوال آسان بپرسیم و در ازای آن چیزی بیش از خیره های خالی و بی صدا دریافت نکنیم.  بهترین اساتید زیست کنکور 1403  جدید بیش از سایرین از این لحظه می ترسند و وحشت می تواند ایجاد شود. آیا دانش آموزان چیزی نفهمیده اند؟ آیا معلم خیلی سریع صحبت می کند؟ چه خبره؟!

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403  از کارآموزانشان دعوت می کنندکه منتظر چنین لحظاتی باشند و آرام و بی قرار بمانند. متداول ترین توضیح ترکیبی از خجالتی و عدم درک است، بنابراین ما باید همزمان به یک پاسخ آسان و کوتاه (که اعتماد به نفس را بهبود می بخشد) تشویق کنیم و راه ساده تری برای پرسیدن سوال (برای کمک به درک دانش آموزان) پیدا کنیم:

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403  سؤال را به زبان ساده‌تر یا به شکلی که از نظر گرامری پیچیده‌تر است، بازنویسی کنید.

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403 به سادگی سوال را کمی آهسته تر تکرار کنید. با دقت بیان کنید، از حرکات استفاده کنید و به کلمات مثال روی تخته اشاره کنید.

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403 چند کلمه اول پاسخ را بیان کنید.

تکیه کنید (فقط همین یک بار) به یکی از دانش آموزان با اعتماد به نفس تر، که می تواند به سرعت پاسخ دهد و این بن بست را حل کند. اما پس از آن، سؤالات بررسی بیشتری بپرسید و تمرین بعدی را زیر نظر بگیرید تا مطمئن شوید که همه مطالب را می‌فهمند، نه فقط دانش‌آموزانی که کلامی‌تر هستند.

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403 دانش آموزان خود را بشناسید

من می‌توانم بگویم که رویکرد دانش‌آموز محور، و نگرش باز، فراگیر، (حتی «دوستانه») نسبت به دانش‌آموزان، همگی به یک فلسفه تعلق دارند. این جایی است که معلم یک تسهیل کننده است ، نه یک سخنران، و در آن دانش آموزان تمرکز دارند ، نه یک جنبه جانبی. به کارآموزان من اغلب یادآوری می‌شود که انسان‌ها بسیار فراتر از مجموعه‌ای از نیازهای یادگیری هستند و مطمئناً بسیار بیشتر از مجموعه‌ای از مشکلات رفتاری هستند که باید بر آنها غلبه کرد. من  بهترین اساتید زیست کنکور 1403  را سنگرها و مظهر یک انسان گرایی آشکار و خوش اخلاق می دانم . این بدان معناست که دانش آموزان خود را به عنوان مردم بشناسید .

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403 کارآموزان خود را تشویق می کنند که در چند روز اول خود با یک کلاس جدید سوالات زیادی بپرسند. اهل کجا هستند؟ آنها (یا والدینشان) برای امرار معاش چه می کنند؟ آنها چقدر از تحصیلات خود فاصله دارند؟ بعد می خواهند چه کار کنند؟ برگه‌ای برای دانش‌آموزانم آماده کردم تا شروع به ثبت اطلاعات شخصی برجسته هر دانش‌آموز کنند، و کاربرد آن فراتر از ایجاد ارتباط معنادارتر بین معلم و دانش‌آموز است. این اطلاعات در واقع می تواند به راهنمای طراحی دوره، برنامه ریزی درس، انتخاب مواد و تست کمک کند. دانستن اینکه دقیقاً با چه کسی کار می‌کنید، به شما امکان می‌دهد محتوا را متناسب با نیازها و ترجیحات آنها تنظیم کنید.

به عنوان بهترین اساتید زیست کنکور 1403 در نهایت، رفتار با دانش‌آموزان به‌عنوان افراد جالب و ارزشمندی که می‌خواهید با آنها آشنا شوید، تضمین می‌کند که آن دانش‌آموزان در افکار شما در اولویت باقی می‌مانند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *